MA во Јамајка - MA програми во Јамајка MA

MA во Јамајка - MA програми во Јамајка MA

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Пред неколку универзитети во САД имаат наставката програми во различни делови на Јамајка. Поголемиот дел од студентите кои се запишуваат во овие скратено работно време програми работат професионалци кои сакаат да го продолжат своето образование, без да се преселат поблиску до нацијата 's универзитети. Јамајка е трет по големина остров на Карибите.

MA во Јамајка - Земи си MA во Јамајка. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста во настава (МАТ)

The Mico University College
Студии врз за студентски град Целосна 5 семестри September 2019 Јамајка Kingston

Мајстор на уметноста во настава (МАТ) програма е насочена кон лица со диплома во различни области и опфаќаат период од пет (5) семестри, вклучувајќи лето сесии. Филозофијата на програмата е да ги поттикне едукатори за професионална пракса и одговорно раководство преку богата, разновидна и динамична програма. Тој понатаму им овозможува на искуство за да се интегрираат содржина во различни области на студии во врска теоријата во пракса. [+]

Мајстор на уметноста во настава (МАТ) Кредити Потребно: 42/48

Мајстор на уметноста во настава (МАТ) програма е насочена кон лица со диплома во различни области и опфаќаат период од пет (5) семестри, вклучувајќи лето сесии. Филозофијата на програмата е да ги поттикне едукатори за професионална пракса и одговорно раководство преку богата, разновидна и динамична програма. Тој понатаму им овозможува на искуство за да се интегрираат содржина во различни области на студии во врска теоријата во пракса. ... [-]


Извршниот Магистер по образовен менаџмент (emem)

The Mico University College
Студии врз за студентски град Дел-студии 20 месеци September 2019 Јамајка Kingston

Извршниот мајстор на уметноста студии по образовен менаџмент динамички ќе се промени во образовниот управување со раководство пејзаж. Таа обезбедува човечки, технички, административни и организациски вредности и вештини потребни за првата стапка на перформанси. [+]

Извршниот Магистер по образовен менаџмент (EMEM) EMEM Кредити потребни: 42

Извршниот мајстор на уметноста студии по образовен менаџмент динамички ќе се промени во образовниот управување со раководство пејзаж. Таа обезбедува човечки, технички, административни и организациски вредности и вештини потребни за првата стапка на перформанси. Наставната програма е структуриран за да се обезбеди поединечни изложеност на основа и напредни курсеви интегрира околу основни теми за менаџмент, лидерство, креативност и иновативност. Учесниците мора прво да заврши основни курсеви пред Основните курсеви се спроведува.... [-]


господар на образование: Специјални образование

The Mico University College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 години September 2019 Јамајка Kingston + 1 more

На програмата е дизајниран за да им овозможат на едукатори и други професионалци со основни знаења и специјализирани вештини за решавање на потребите на студентите со exceptionalities. Таа, исто така ќе ги поттикне едукатори за професионална пракса и одговорно раководство. На програмата се обраќа на широк опсег на потребите за учење, вклучувајќи ги и тешка попреченост. [+]

Господар на образование: Специјални образование M.Ed. Специјални образование кредити потребни: 42/43

На програмата е дизајниран за да им овозможат на едукатори и други професионалци со основни знаења и специјализирани вештини за решавање на потребите на студентите со exceptionalities. Таа, исто така ќе ги поттикне едукатори за професионална пракса и одговорно раководство. На програмата се обраќа на широк опсег на потребите за учење, вклучувајќи ги и тешка попреченост. Таа цели лица со диплома и нуди обука во општиот посебен образование, кој им овозможува на избор на изборни од: Специфични учењето, тешка попреченост, школа за советување и социјална работа, семејство и човековиот развој, образование Евалуација и интервенции и администрација и надзор . ... [-]