MA Порт Елизабет - MA програми во Порт Елизабет MA, Порт Елизабет

MA Порт Елизабет - MA програми во Порт Елизабет MA, Порт Елизабет

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Јужна Африка, официјално Република Јужна Африка, е земја лоцирана во јужниот дел на Африка. Тоа е поделено во девет провинции. Јужна Африка не е само скокање Off точка, тоа самото е фантастичен дестинација со богата култура и фауна и флора и историја.

Порт Елизабет град, исто така, повика на Беј е една од големите градови во Јужна Африка. Градот има историја која датира 1820 како клучен пристаништето за време на британското населба. Виста универзитет, најголемиот во Јужна Кејп се најде тука.

MA Порт Елизабет - Земи си MA во Порт Елизабет. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистрант во финансирање на развојот (предмети)

Nelson Mandela Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 4  February 2018 Јужноафриканска Република Порт Елизабет + 1 more

Магистрант во развој Финансии (во тек на предметот) [+]

Оваа програма е одобрена во однос на новиот високото образование рамка на квалификации (HEQF).

Услови за прием

Четири години диплома или диплома Достигнувања степен во економија, трговија, сметководство, финансии, или други финансиски поврзани степени или дипломи од постдипломски студии на НРК Ниво 8, со вкупен помине на 60%. Влезот е предмет на одделенски критериуми за селекција како што е утврдено од страна на Управниот одбор на факултет. Предност ќе им биде дадена на оние кандидати со докажана работно искуство во финансии одделенија на развој на банкарството и небанкарските финансиски институции се поврзани со Владата финансии одделенија развојни или во други институции како што се општините и невладините организации.... [-]


ма во развојни студии (предмети)

Nelson Mandela Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години February 2018 Јужноафриканска Република Порт Елизабет + 1 more

NMMU е единствен универзитет во Јужна Африка нуди постдипломски програми за образование во групната динамика. На програми се акредитирани од страна на СА одбор на советници за не-терапевтска интервенција, и се развиени за да им се овозможи на учениците да се здобијат со напредно разбирање на теоријата на динамиката на групата, неговата примена, како и посебна обука вештини во справувањето со групи / тимови во рамките на широк спектар на образовни и не-образовни поставувања. [+]

Вовед

Истражување дисертација на одобрена тема.

NMMU е единствен универзитет во Јужна Африка нуди постдипломски програми за образование во групната динамика. На програми се акредитирани од страна на СА одбор на советници за не-терапевтска интервенција, и се развиени за да им се овозможи на учениците да се здобијат со напредно разбирање на теоријата на динамиката на групата, неговата примена, како и посебна обука вештини во справувањето со групи / тимови во рамките на широк спектар на образовни и не-образовни поставувања.... [-]