MA во Јужна Кореја - MA програми во Јужна Кореја MA

MA во Јужна Кореја - MA програми во Јужна Кореја MA

Master

А господар 's степен е академски степен доделена на поединци кои биле подложени студија покажува мајсторство или висок ред преглед на одредено поле на студии или област на професионална пракса.

Институциите на високото образование рамки редовно четири години колеџи и универзитети. Образование се зема многу сериозно во Јужна Кореја, а земјата е дом на неколку светски универзитети, од кои многу имаат договори за размена со разни странски универзитети, и се добар начин за странците да се доживее животот во земјата.

MA во Јужна Кореја - Земи си MA во Јужна Кореја. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

господар во јазичните опис теорија за јазикот и

Higher School of Economics
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2019 Јужна Кореја Seoul

Програмата е организирана од страна на Факултетот за лингвистика, Факултетот за општествени науки. Нашата програма е една од ретките програми Магистер по теоретска лингвистика која вклучува силна интердисциплинарна компонента и објаснува неговата врска со лингвистиката и јазик опис: како акустична фонетика, социолингвистика и лингвистички антропологија. [+]

Преглед програма

Програмата е организирана од страна на Факултетот за лингвистика, Факултетот за општествени науки. Нашата програма е една од ретките програми Магистер по теоретска лингвистика која вклучува силна интердисциплинарна компонента и објаснува неговата врска со лингвистиката и јазик опис: како акустична фонетика, социолингвистика и лингвистички антропологија.

... [-]