MA Победа - MA програми во Победа MA, Победа

MA Победа - MA програми во Победа MA, Победа

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

Австралија образованието е главно одговорност на владата. Владата целосно финансирани од јавните високо образование и делумно средства на приватен универзитет образование.Австралија се на англиски говорен земја, повеќето од студентите од земјите чии англискиот јазик е прв јазик често сака студираат во оваа земја

Викторија има осум универзитети и разни државни институции кои се олесни технички и понатамошно образование. Покрај тоа, постои државна библиотека што е добро за истражувачите преземање на високото образование во областа.

MA Победа - Земи си MA во Победа. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

диплома на креативните уметности и индустрии (визуелни уметности) (bcaiva)

Charles Darwin University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 3 - 6 години January 2019 Австралија Северната Територија Sydney Melbourne + 3 more

Овој курс нуди две патеки дизајнирани да им помогне на студентите да се развие критичко алатки и материјали вештини потребни за да се изгради професионална кариера во Визуелни уметности како уметници и теоретичари. На [+]

Диплома на креативните уметности и индустрија (визуелни уметности) (BCAIVA)

Локации:

Casuarina кампус

Овој курс нуди две патеки дизајнирани да им помогне на студентите да се развие критичко алатки и материјали вештини потребни за да се изгради професионална кариера во Визуелни уметности како уметници и теоретичари. Во студиото и теоретски наставниот кадар се зголемува со енергична посета на форумот на гости говорници и заедно со нашето партнерство со Северна Изданија и Уметничката галерија на ЦДУ и колекција даваат возбудлив и стимулирање на средина за учење.... [-]


Мајстор за ликовни уметности - филм и телевизија

Victorian College of the Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 2 - 4 години January 2019 Австралија Melbourne + 1 more

Мајстор за ликовни уметности (филм и телевизија) дава искусни филмски и телевизиски практичари и филм високо ниво на студентите, можност да се вклучат во независни истражувања во својата област. Степенот ќе им овозможи на студентите истражувачите да развијат мајсторство и унапредување на теорија и пракса во својата област. [+]

Мајстор за ликовни уметности - филм и телевизија Мајстор за ликовни уметности (филм и телевизија) дава искусни филмски и телевизиски практичари и филм високо ниво на студентите, можност да се вклучат во независни истражувања во својата област. Степенот ќе им овозможи на студентите истражувачите да развијат мајсторство и унапредување на теорија и пракса во својата област. Кандидатите ќе предложи, а со нивниот претпоставен, ќе се развие свој тема за истражување. Најчесто проектот нема да биде врз основа на производство. На пример, соодветен креативни проекти може да се пишува завршен филм скрипта или истражување аспект на филмот и телевизијата пракса. Проекти можат да содржат некои елементи на производството каде што е соодветно (на пример, приколка или краток анимација). Додека пред себе режија, студентите ќе работат со еден или два супервизори од Факултетот за филм и телевизија академскиот кадар. Започнува изборот на кандидати зависи од способноста на училиштето за да одговара кандидатите проекти со достапни надзор. Сите креативни проекти мора да бидат придружени со писмена дисертација (нормално 12.000 зборови), кои комплименти и ја осветлува творештво и го става во рамките на научен контекст.... [-]