MA Queensland - MA програми во Queensland MA, Queensland

MA Queensland - MA програми во Queensland MA, Queensland

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

Австралија има субвенционирани високото образование за студенти на извршување на додипломски степени. Тие, исто така, даде заем и грантови за постдипломски студенти. Високото образование почнува на додипломски студии на ниво на докторски степен понудени во која било област на студии.

Квинсленд е дом на многу Австралија универзитети. Најголемите и врвот е рангирана на универзитетите во светот, како што се Универзитетот на Квинсленд и Џејмс Кук универзитет работи во оваа област.

MA Queensland - Земи си MA во Queensland. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор на уметноста (со истражување)

Bond University
Студии врз за студентски град Целосна 104 недели January 2019 Австралија Robina

Мајстор на уметничката програма им нуди на студентите со потребните вештини за истражување за академски кариери во универзитет или истражувачки сектор, или професионална работа. [+]

ЗАПИС БАРАЊА

Минималниот услов за прием е:

А четири години (осум семестри) почести степен - Прва класа, 2a, 2b; или А квалификација или комбинација на квалификации сметаат за еквивалентни на горниот со повисоки степени на Комитетот за истражување. [-]

мајстор на уметноста (TESOL)

Bond University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна 54 недели January 2019 Австралија Robina + 1 more

Магистер уметноста (TESOL) програма за да обезбеди образование за наставници во наставата и учењето англиски како втор / Дополнителни јазик. [+]

ЗАПИС БАРАЊА

Завршување на австралиски рамка на квалификации Ниво 7 Диплома диплома или еквивалент во образование, јазик, лингвистика, применетата лингвистика или сродни дисциплини јазик во одобрена институција; или признати квалификации во образованието на наставниците; Или имаат диплома за додипломски студии, плус сертификат во TESOL плус минимум пет години работно искуство во наставата на англиски јазик.... [-]


мајстор на уметноста (предмети)

Bond University
Студии врз за студентски град Целосна 54 недели January 2019 Австралија Robina

Мајсторот на уметностите програма (предметот) Бонд Универзитетот нуди можност за дипломирани студенти да ги продолжат студиите во одредена област, или филијала во други области. [+]

ЗАПИС БАРАЊА

Успешното завршување на диплома за додипломски студии од одобрена институција или во меѓународни односи, политички науки, политички науки, Глобална студии и општествени науки / уметности. Дипломирани студенти од други дисциплини може да се смета.

Опис на програмата

Мајсторот на уметностите програма (предметот) Бонд Универзитетот нуди можност за дипломирани студенти да ги продолжат студиите во одредена област, или филијала во други области. Дипломирани студенти на оваа програма ќе имаат силна и широк сет на вештини од суштинско значење за сите професии, без разлика на тоа што одбраната на нивните кариера. А опсег на специјалност се достапни на програмата им овозможува на студентите да се прилагоди на нивните квалификации да одговараат на нивните специфични интереси на кариера.... [-]