MA Клагенфурт - MA програми во Клагенфурт MA, Клагенфурт

MA Клагенфурт - MA програми во Клагенфурт MA, Клагенфурт

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Ако се размислува за продолжување на вашето образование во институција, во која се почитуваат академски совршеност за да потоа Австрија ја нуди најдобрата дестинација. Овие институции се истражување базирано на тој начин овозможувајќи им на студентите да добиеш идеи за тоа како да го реши проблеми во реалниот живот.

Клагенфурт може да се пофали на хостинг на некои од водечките образовни институции во Австрија. Овој шести по големина град е дом на Технички Институт за обука на синдикати, а друг институт за стопанска комора.

MA Клагенфурт - Земи си MA во Клагенфурт. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма - меѓународниот бизнис менаџмент

Carinthia University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Австрија Villach Spittal an der Drau Feldkirchen во Kärnten Клагенфурт + 3 more

Меѓународен Бизнис менаџмент е високо квалитетна две-годишна програма мајстор студија која целосно се изучува на англиски јазик. Таа има за цел да им овозможи на дипломираните студенти да се здобијат со потребните бизнис и [+]

М-р - Меѓународен Бизнис менаџмент

Зошто учат Меѓународен Бизнис менаџмент во Каринтија Универзитетот за применети науки (CUAS) - Школа за менаџмент во Вилах, Австрија?

• Меѓународен Бизнис менаџмент е високо квалитетна две-годишна програма мајстор студија која целосно се изучува на англиски јазик. Таа има за цел да им овозможи на дипломираните студенти да се здобијат со потребните бизнис и социо-економски знаења и вештини да се специјализираат во меѓународниот менаџмент.... [-]