MA Салцбург - MA програми во Салцбург MA, Салцбург

MA Салцбург - MA програми во Салцбург MA, Салцбург

Master

А господар 's степен е академски степен доделена на поединци кои биле подложени студија покажува мајсторство или висок ред преглед на одредено поле на студии или област на професионална пракса.

Австрија ќе се изложи на студентите на различни на оваа земја 's "исклучителен " култура. Австрија е одличен за студии во странство избор за студентите кои имаат интерес во германскиот јазик.

Колеџи и универзитети се појавуваат во овој град, во неодамнешното минато. На пример, Салцбург Универзитетот, која ја дели името со овој град, специјализира главно на студирање во странство програми. Студентите дури и од САД дојде тука да учат.

MA Салцбург - Земи си MA во Салцбург. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мајстор на уметноста во Бизнис - иновации и менаџмент во туризмот

Fachhochschule Salzburg University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Дел-студии September 2018 Австрија Салцбург

Искуството економија е постојано расте - исто така и во областа на туризмот. Очекувањата на гости се зголемија и потребите на индустријата да се исполнат овие нови барања. [+]

Магистер по бизнис - иновации и менаџмент во туризмот

Дизајн искуства - да се создаде незаборавни моменти - бидат успешни на искуството економија е постојано расте - и во областа на туризмот. Очекувањата на гости се зголемија и потребите на индустријата да се исполнат овие нови барања. Со нашите наменска Мајстор програма ќе ви подготвиме за овие нови предизвици! Во оваа меѓународна менаџмент-базирани Мајстор програма ќе се стекнат специјализирани знаења во областа на искуство инженерство и развој на производот. Ова вклучува различни пристапи и методи во рамките на опсег на imagineering, автентичноста и одржливост. Во прилог на погоре, програмата се фокусира на eTourism. Ова значи разбирање на информатичките и комуникациските технологии во областа на туризмот, како и развој на нови медиуми апликации и медиумите потрошувачите усвојување. Исто така постои акцент на лидерство, социјални вештини и странски јазици.... [-]


М-р во Европската унија кон

University of Salzburg- Centre of European Union Studies
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Австрија Салцбург

Политика, право и економија се многу под влијание на европските одлуки. Знаења на европските институции, политики, процедури за одлучување и со закон е екстремно важна за сите кои работат во јавниот и приватниот сектор. Единствена господар програма во студии на Европската унија дава на студентите со длабока теоретско и практично знаење во овие области, со поврзување на политички науки, право, економија, историја, комуникациски студии и јазици. [+]

М-р во Европската унија кон

Политика, право и економија се многу под влијание на европските одлуки. Знаења на европските институции, политики, процедури за одлучување и со закон е екстремно важна за сите кои работат во јавниот и приватниот сектор. Единствена господар програма во студии на Европската унија дава на студентите со длабока теоретско и практично знаење во овие области, со поврзување на политички науки, право, економија, историја, комуникациски студии и јазици.... [-]


магистрирал разбира политички науки

University of Salzburg
Студии врз за студентски град Целосна 4 семестри October 2018 Австрија Салцбург

Мајсторот на програмата Политички науки ги подготвува студентите за академска кариера пред, но отвори дипломирани студенти, исто така, многу можности во областа на не-универзитет да преземат акција. [+]

развој на капацитети

На Магистратура политички науки ги подготвува студентите за академска кариера пред, но отвори дипломирани студенти, исто така, многу можности во областа на не-универзитет да преземат акција. Овој степен се квалификува особено за одговорни активности во јавната администрација, во групи на интерес, меѓународни организации и невладини организации (НВО) во областа на односи со јавноста и странски професионални категорија. ... [-]