MA Feldkirchen во Kärnten - MA програми во Feldkirchen во Kärnten MA, Feldkirchen во Kärnten

MA Feldkirchen во Kärnten - MA програми во Feldkirchen во Kärnten MA, Feldkirchen во Kärnten

Master

Магистер е магистратура доделени на учениците кои имаат завршено програма за студирање економијата или фини уметности субјекти како што се историја, комуникации, филозофија, теологија или англиски. А мајстор на уметноста степен обично бара предмети, истражувања и писмени испити.

Република Австрија се пофали со огромни политички, образовен и уметнички култура. Географијата на Австрија, исто така, им овозможува за сите видови на сезонски искуства.

Feldkirchen во Kärnten (словенечки: Трг) е град во австриската држава на Каринтија и главен град на област со истото име. Feldkirchen доби градот привилегии во 1930 година.

MA Feldkirchen во Kärnten - Земи си MA во Feldkirchen во Kärnten. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма - меѓународниот бизнис менаџмент

Carinthia University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Австрија Villach Spittal an der Drau Feldkirchen во Kärnten Клагенфурт + 3 more

Меѓународен Бизнис менаџмент е високо квалитетна две-годишна програма мајстор студија која целосно се изучува на англиски јазик. Таа има за цел да им овозможи на дипломираните студенти да се здобијат со потребните бизнис и [+]

М-р - Меѓународен Бизнис менаџмент

Зошто учат Меѓународен Бизнис менаџмент во Каринтија Универзитетот за применети науки (CUAS) - Школа за менаџмент во Вилах, Австрија?

• Меѓународен Бизнис менаџмент е високо квалитетна две-годишна програма мајстор студија која целосно се изучува на англиски јазик. Таа има за цел да им овозможи на дипломираните студенти да се здобијат со потребните бизнис и социо-економски знаења и вештини да се специјализираат во меѓународниот менаџмент.... [-]