MA Spittal an der Drau - MA програми во Spittal an der Drau MA, Spittal an der Drau

MA Spittal an der Drau - MA програми во Spittal an der Drau MA, Spittal an der Drau

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Австрија ќе се изложи на студентите на различни на оваа земја 's "исклучителен " култура. Австрија е одличен за студии во странство избор за студентите кои имаат интерес во германскиот јазик.

Spittal an der Drau е град во западниот дел на Австриската федерална држава на Каринтија

MA Spittal an der Drau - Земи си MA во Spittal an der Drau. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма - меѓународниот бизнис менаџмент

Carinthia University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Австрија Villach Spittal an der Drau Feldkirchen во Kärnten Клагенфурт + 3 more

Меѓународен Бизнис менаџмент е високо квалитетна две-годишна програма мајстор студија која целосно се изучува на англиски јазик. Таа има за цел да им овозможи на дипломираните студенти да се здобијат со потребните бизнис и [+]

М-р - Меѓународен Бизнис менаџмент

Зошто учат Меѓународен Бизнис менаџмент во Каринтија Универзитетот за применети науки (CUAS) - Школа за менаџмент во Вилах, Австрија?

• Меѓународен Бизнис менаџмент е високо квалитетна две-годишна програма мајстор студија која целосно се изучува на англиски јазик. Таа има за цел да им овозможи на дипломираните студенти да се здобијат со потребните бизнис и социо-економски знаења и вештини да се специјализираат во меѓународниот менаџмент.... [-]