MA Villach - MA програми во Villach MA, Villach

MA Villach - MA програми во Villach MA, Villach

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Ако се размислува за продолжување на вашето образование во институција, во која се почитуваат академски совршеност за да потоа Австрија ја нуди најдобрата дестинација. Овие институции се истражување базирано на тој начин овозможувајќи им на студентите да добиеш идеи за тоа како да го реши проблеми во реалниот живот.

Villach, воведен е законски градот, се наоѓа на Драва (Drau) реката во близина на сливот со Гејл притока и е седмиот по големина град во Австрија и вториот по големина во сојузната држава на Каринтија.

MA Villach - Земи си MA во Villach. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма - меѓународниот бизнис менаџмент

Carinthia University of Applied Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Австрија Villach Spittal an der Drau Feldkirchen во Kärnten Клагенфурт + 3 more

Меѓународен Бизнис менаџмент е високо квалитетна две-годишна програма мајстор студија која целосно се изучува на англиски јазик. Таа има за цел да им овозможи на дипломираните студенти да се здобијат со потребните бизнис и [+]

М-р - Меѓународен Бизнис менаџмент

Зошто учат Меѓународен Бизнис менаџмент во Каринтија Универзитетот за применети науки (CUAS) - Школа за менаџмент во Вилах, Австрија?

• Меѓународен Бизнис менаџмент е високо квалитетна две-годишна програма мајстор студија која целосно се изучува на англиски јазик. Таа има за цел да им овозможи на дипломираните студенти да се здобијат со потребните бизнис и социо-економски знаења и вештини да се специјализираат во меѓународниот менаџмент.... [-]