MA во Азербејџан - MA програми во Азербејџан MA

MA во Азербејџан - MA програми во Азербејџан MA

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Азербејџан се наоѓа на азискиот континент, во источниот дел на Transcaucasia. На официјалното име на Азербејџан е Република Азербејџан.

MA во Азербејџан - Земи си MA во Азербејџан. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

Магистер во областа студии

Khazar University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Азербејџан Baku

Површина студии вклучуваат концентрации во европски студии, американски студии, Кавказ студии, турски Светската студии, Блискиот Исток студии, руски студии, и Источна Азија студии. [+]

Магистер по Површина студии

&nbsp

Површина студии вклучуваат концентрации во европски студии, американски студии, Кавказ студии, турски Светската студии, Блискиот Исток студии, руски студии, и Источна Азија студии. Површина студии програми се интердисциплинарни и вклучуваат неколку оддели. Освен студенти кои се запишуваат на Блискиот Исток студии и европската јавност емисии, сите други област студии студентите ќе имаат одделни студиски песна, дизајниран conjointly од страна на неколку членови на факултет и прилагодени кон исполнувањето на студентите интереси. ... [-]


Магистер по меѓународни односи

Khazar University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Азербејџан Baku

Наставната програма на магистрирал програма во меѓународни односи е дизајниран за да им обезбеди на студентите со широк аналитички позадина во главните области на меѓународните односи [+]

Магистер по меѓународни односи

Наставната програма на магистрирал програма во меѓународни односи е дизајниран за да им обезбеди на студентите со широк аналитички позадина во главните области на меѓународните односи, во комбинација со специфичен фокус стекнато преку или функционални или регионални концентрација.

Целта на потребните програми е да се осигура дека секој студент во програмата добива основни, широка, интердисциплинарен обука во меѓународните односи. Ова вклучува дипломиран ниво се разбира работа во меѓународната политика, и историски, политички и општествен процес. ... [-]