MA во Албанија - MA програми во Албанија MA

MA во Албанија - MA програми во Албанија MA

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

Албанија образовниот систем на е поделена во четири фази со високо образование се на највисоко ниво. Оваа високообразовна ја вклучил сите мајчин и странски студенти да изберат кариера во зависност од нивните преференции и способности.Институции кои нудат високо образование во албанското општество осигурува дека постои светларник на информации за сите студенти заинтересирани во историјата на земјата, традиција, култура и тековни настани

MA во Албанија - Земи си MA во Албанија. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

магистер по меѓународни односи

University of New York - Tirana (UNYT)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 18 - 40 месеци September 2019 Албанија Tirana + 1 more

Оваа програма се нуди во соработка со Високата школа за хуманистички и општествени науки, Универзитет во Гринич, Велика Британија. [+]

Магистер по меѓународни односи се нуди во соработка со Високата школа за хуманистички и општествени науки, Универзитет во Гринич, Велика Британија. Во контекст на глобализацијата и демократизацијата, на програмата е дизајниран да ги задоволи потребите на меѓународната заедница, во кои работат професионалци и студенти. Дипломираните студенти ќе бидат опремени со потребните вештини и способност да ги извршуваат различни кариери во рамките на глобалната арена. По завршување на програмата, дипломираните студенти ќе бидат способни да: • се разбере теоријата и практиката на меѓународните политички систем • се вклучат во процесот на формулирање и спроведување на надворешната политика • ја покажат својата acumen како резултат на завршувањето на теза или портфолио ... [-]