MA во Аруба - MA програми во Аруба MA

MA во Аруба - MA програми во Аруба MA

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Откриени и тврди дека за Шпанија во 1499, Аруба беше купена од страна на холандската во 1636. Аруба отцепи од Холандија Антили во 1986 година и стана посебен, автономен член на Кралството Холандија. Движење кон целосна независност беше запрено на Аруба 's барање во 1990 година.

MA во Аруба - Земи си MA во Аруба. Сите програма БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето тука!

Читај повеќе

ма во меѓународни и европски Законот за данок (двојна диплома: Американски специјализација)

Maastricht University, Faculty of Law
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2019 Аруба Oranjestad

страстни за даноци сте вие? Дали имате диплома во областа на финансиско право, економија, бизнис администрација, или поврзана со полето? И е подготвен да го преземе следниот чекор во својата кариера си? Тогаш треба да се разгледа прави американскиот специјализација на мајстор 's во меѓународни и европски Законот за данок. [+]

страстни за даноци сте вие? Дали имате диплома во областа на финансиско право, економија, бизнис администрација, или поврзана со полето? И е подготвен да го преземе следниот чекор во својата кариера си? Тогаш треба да се разгледа правење на Американскиот специјализација на мајстор 's во меѓународни и европски Законот за данок. Оваа програма еден годишен мајстор е понудена од страна Мастрихт универзитет и Универзитетот во Аруба. Тој се фокусира на данокот на добивка и меѓународни даночните планирање со посебен осврт на Европа и Америка. Ќе се комбинираат правни и економски пристапи со политика и практика, и ќе се добие увид во поврзаноста на корпоративните структури, инвестиции, прекуграничната вработување и Законот за данок. По дипломирањето, ќе се најдете во завидна позиција. Благодарение на нивната широка познавање на финансиските и деловните прашања, многу од нашите дипломирани студенти се високо на побарувачката на пазарот на трудот. И меѓународните ориентација на вашиот степен, ќе се отвори можности за работа во голем број на земји.... [-]