MA Англија - MA програми во Англија MA, Англија

MA Англија - MA програми во Англија MA, Англија

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

Англија е најголемата од четирите "дома нации " кои го сочинуваат Обединетото Кралство. Тоа е, исто така, најнаселената од четирите со речиси 52 милиони жители (околу 84% од вкупното население на Велика Британија).

MA Англија - Земи си MA во Англија. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Ма законот

The University of Law
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Обединетото Кралство London Birmingham Guildford Manchester + 3 more

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор. [+]

М-р закон

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор.

Запознајте се со искуството преку практични работилници, учење базирано на проблеми, преговори, размислување и презентации Развивање на основните професионални вештини во анализа, решавање проблеми и истражување Истражувајте област на правото што ве интересира преку вашиот сопствен истражувачки проект Вие би можеле да се квалификувате за постдипломски студентски кредит Потребни курсеви За да имате право да заземете место на нашиот м-р закон мора да поседува диплома за додипломски студии (или еквивалентен) на 2: 1 или погоре во било која дисциплина. Странство дипломирани студенти и возрасни не-дипломирани студенти:Ве молиме испратете ги вашите квалификации до тимот за прием, кој може да советува за вашата способност за курсот Ако одлучите дека сакате да продолжите со BPTC, ве молиме да аплицирате за сертификат за академско оценување од Одборот за стандарди за стандарди (BSB). Ако сте завршиле диплома надвор од Обединетото Кралство и не доаѓате од мнозинска земја што зборува англиски: Заверена копија од кој било документ што докажува дека сте квалификувани на англиски јазик на ниво на ЦЕФР Б2 или погоре во секоја од четирите компоненти на учење на јазик. [-]

MA Education (Innovation in Learning and Teaching)

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

[+]

Да им се овозможи на учениците да се идентификуваат, да се дизајнира и спроведе истражување активности кои вклучуваат можности за значителни самонасочување. [-]

ма во образованието

Unicaf University (ZM)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Обединетото Кралство London + 1 more

Образованието е се повеќе се менува, динамична и многу тешки сектор кој бара професионалци и лекари да биде многу квалификувани со цел да се исполнат различни предизвици. М-р во образованието е погодна за сите оние кои се заинтересирани за разбирање на важноста на улогата на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено на врските помеѓу образованието, општеството и студенти од сите возрасти. [+]

Образованието е се менува, динамичен и многу тежок сектор кој бара професионалци и практичари да бидат многу квалификувани за да се соочат со различни предизвици. На Магистер по образование Е погодна за сите оние кои се заинтересирани да ја разберат важната улога на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено врските помеѓу образованието, општеството и учениците од сите возрасти. Таа е идеална степен за сите оние кои сакаат да влезат во образовниот сектор и сите актуелни практичари кои сакаат да ги подобрат продолжат својата знаења во областа на наставата и учењето.... [-]


М-р за управување со

Regent’s University London
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 16 месеци January 2018 Обединетото Кралство London

Управниот р нуди напредни студии на управување и на менување на глобалниот контекст во кој организации работат. Затоа, Уживајте во практичен, холистички пристап кон управувањето и совладување на вештините на лидерство. [+]

Управниот р нуди напредни студии на управување и на менување на глобалниот контекст во кој организации работат. Затоа, Уживајте во практичен, холистички пристап кон управувањето и совладување на вештините на раководството за развој на дипломирани студенти кои можат да станат катализатори за промени во бизнисот и општеството.

Оваа програма е комбинација на управување и теорија на лидерство, пракса и вредности додека негуваат социјалните и емоционалните аспекти на учењето. Постои силен акцент на тимска работа и практично, искуство базирано на учење поврзани и фокусирани на светот на управување и лидерство. филозофијата на програмата е да се 'се посветам на семето на можности "- здружи менаџмент и лидерство теорија, пракса и вредности, додека негувањето на социјални и емоционални аспекти на учење, како и охрабрување да се дејствува со доверба во предизвикувачки ситуации.... [-]


Hyper Island
Студии врз за студентски град Целосна 24 недели January 2018 Обединетото Кралство Manchester London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

[+]

. однесување психологија Партиципативен истражувачки алатки [-]

Магистер по менаџмент наследство

Bath Spa University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Bath + 1 more

Ние ќе ви предизвик да се размислува за она што наследство значи, да ви помогне да се постави за управување со наследство во своите социјални, политички и економски контекст, и да ви даде можност да се применуваат на разбирање преку голем број на истражувачки проекти и практика базирана со нашите регионални, национални и меѓународни партнери. [+]

Комбинираат пласмани и проекти со силна концептуално размислување преку оваа динамична р разбира.

Развива и подучени од водечките лекари наследство.

Шанса да се изгради експертиза во областите кои најмногу ве интересира.

Можности да работат во партнерство со големи наследство организации, експерти и истражувачи.

На физички остатоци од нашето минато - згради, пејзажи, градски улици, архиви, артефакти и археолошки локалитети - и нематеријални асоцијации на традицијата, јазикот и меморијата продолжат да го обликуваат нашите животи. Сепак, на начини кои ние се разбере и да управуваат со 'наследство' се менува брзо.... [-]


заштита ма бегалци и присилна миграција студии

University of London, School of Advanced Study
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 5 години March 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

Магистер по заштита на бегалци и присилни миграцијата студии предвидува ригорозни теоретски и практични разбирање на полето на меѓународното право за бегалци и присилна миграција. [+]

М-р заштита на бегалци и присилни миграцијата студии преку учење од далечина (DL) (бегалци Законот иницијатива)

Аплицирајте веднаш за прв учење на далечина Магистер по заштита на бегалци и студии присилната миграција. Ако веќе работат или волонтер во организации кои се активни во оваа област, или би сакале да се преселат во секторот, овој магистерски ќе ви даде:

А престижна квалификација да ги отворат вратите во вашата кариера на алатки за работа на терен и да преземе кампања и застапување работа разбирање на основните прашања и дебати и клучните правни концепти. Имаат корист од поддршка за онлајн учење ... [-]

М-р филмови

The London Film School
Студии врз за студентски град Целосна 2 години May 2018 Обединетото Кралство London Англија + 1 more

[+]

Влегување Потребно

Што ви е потребно за вашата апликација Заврши онлајн формулар Две препораки

Тестамент [-]

ма во превенцијата на конфликти, решавање на спорови

University of Westminster - Westminster Law School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2018 Обединетото Кралство London

Овој курс ги опфаќа широк спектар на јавниот, приватниот и домашни прашања од значење за спречување и решавање на конфликти и спорови, вклучувајќи ги улогите на закони, одлуки, ризици и правда. Курсот вклучува (но не се ограничени на) преговори и арбитража, а исто така и алтернативно решавање на спорови (ADR) процеси, како што се медијација и помирување. [+]

Овој курс ги опфаќа широк спектар на јавниот, приватниот и домашни прашања од значење за спречување и решавање на конфликти и спорови, вклучувајќи ги улогите на закони, одлуки, ризици и правда. Курсот вклучува (но не се ограничени на) преговори и арбитража, а исто така и алтернативно решавање на спорови (ADR) процеси, како што се медијација и помирување.

Вие ќе бидете во можност да се меша со студентите на други предмети мајстори на Правниот факултет во Вестминстер. Часовите се мали, овозможувајќи за интерактивен пристап кон учењето. Овој курс е комбинација на академски и практични пристапи кон наставата и учењето.... [-]


ма во меѓународните медиуми бизнис

University of Westminster - Westminster School of Media, Arts and Design
Студии врз за студентски град Целосна 1 година Обединетото Кралство London

Курсот е дизајниран за дипломирани студенти кои сакаат кариера во традиционалните и новите медиуми. Таа обезбедува комбинација на бизнис и медиумски вештини дизајниран да ви овозможат да ги преземат позиција за влез на ниво на денешните медиумски организации. [+]

Курсот е дизајниран за дипломирани студенти кои сакаат кариера во традиционалните и новите медиуми. Таа обезбедува комбинација на бизнис и медиумски вештини дизајниран да ви овозможат да ги преземат позиција за влез на ниво на денешните медиумски организации.

Ќе научите како медиумски организации се занимаваат со предизвиците што произлегуваат од појавата на дигиталните медиуми технологии и платформи. Овој курс ќе ви се воведува на процесот со кој на медиумските организации ги развијат своите корпоративни стратегии, бизнис планови, маркетинг и производство операции, како тие реагираат на радикални промени во комерцијална околина. ... [-]


ма во наставата на англиски Воведничари на други јазици

University of Westminster - Faculty of Social Sciences and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој курс обезбедува со специјалист комбинација од теоретска академски студии и робустен практична примена и развој на вештини во наставата по англиски јазик. Тоа обезбедува напредна обука за истражување, професионалци, и истражува на најновите случувања во TESOL Методологија и прашања поврзани. Ќе развијат практични и професионални вештини кои се вклучени во TESOL, заедно со способноста да се анализира и да се применуваат теоретските перспективи на практични ситуации. [+]

Овој курс обезбедува со специјалист комбинација од теоретска академски студии и робустен практична примена и развој на вештини во наставата по англиски јазик. Тоа обезбедува напредна обука за истражување, професионалци, и истражува на најновите случувања во TESOL Методологија и прашања поврзани. Ќе развијат практични и професионални вештини кои се вклучени во TESOL, заедно со способноста да се анализира и да се применуваат теоретските перспективи на практични ситуации.... [-]


ма во детството и на младоста студии

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години August 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Оваа награда им дава можност и за постојните и аспиранти професионалци поврзани со децата и младите да размислуваат критички и длабоко за односот меѓу структурите и политиките кои ги нуди општества и како тие комуницираат со само-актуелизацијата на поединците. [+]

Оваа награда им дава можност и за постојните и аспиранти професионалци поврзани со децата и младите да размислуваат критички и длабоко за односот меѓу структурите и политиките кои ги нуди општества и како тие комуницираат со само-актуелизацијата на поединците.

На полно работно време магистер детството и на младоста студии е нормално timetabled за настава на два дена неделно (во моментов вторник и четврток), со дополнителни независни, водени студии барања. Како и (30 кредити) предавал единици на студијата, на овој курс исто така, обезбедува можности да се здобијат со практично искуство во Велика Британија образовни контексти (преку опционален единица избор), и на секој студент презема (60 кредити) Дисертација, дозволувајќи им на во-длабочината и проширена студија во една област на интерес и важност.... [-]


Магистер по урбано и регионално планирање

University of Westminster - Faculty of Architecture and the Built Environment
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

М-р ќе ви даде на знаење, разбирање и вештини потребни за да се практикуваат професионално како просторен планер. Тој е дизајниран да ги задоволи растечката потребите на работодавачот за вработените кои може да ги испита промени во природна и изградена средина, управување со предизвиците на климатските промени преку одржлив развој, и дебата и критички се одразуваат врз знаењето и вредностите поддршка современите пристапи на градежното земјиште употреба. [+]

М-р ќе ви даде на знаење, разбирање и вештини потребни за да се практикуваат професионално како просторен планер. Тој е дизајниран да ги задоволи растечката потребите на работодавачот за вработените кои може да ги испита промени во природна и изградена средина, управување со предизвиците на климатските промени преку одржлив развој, и дебата и критички се одразуваат врз знаењето и вредностите поддршка современите пристапи на градежното земјиште употреба. Завршување на курсот м-р е првиот чекор да стане полноправна членка на урбанистичкото планирање институт Royal (RTPI).... [-]


ма во управување со

University of Westminster, Westminster Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој курс е дизајниран да се развие на општо управување вештини што ви треба во брзо менување на економска средина. Како и да ви дава поддршка и познавање и разбирање потребни за да работат ефективно во менаџерската улога, се разбира ќе се развие својата анализа, решавање на проблеми и проактивен размислување вештини. Како што се разбира напредува, акцентот се развива од оперативните на стратешки пристап. [+]

Овој курс е дизајниран да се развие на општо управување вештини што ви треба во брзо менување на економска средина. Како и да ви дава поддршка и познавање и разбирање потребни за да работат ефективно во менаџерската улога, се разбира ќе се развие својата анализа, решавање на проблеми и проактивен размислување вештини. Како што се разбира напредува, акцентот се развива од оперативните на стратешки пристап. Проучување на управување со м-р ќе ви даде можност да се здобијат веднаш применливи вештини и менаџерски свест; додека за учење за процеси и практики други организации од колегите и студија на случај анализа.... [-]


Durham University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Durham

Оваа програма е комбинација на звук основа на напредни знаења и разбирање во поширока и многу повеќе диспаратни поле за меѓународни студии со можност да изберат изборен специјализирани области на студии, од оние понудени во училиште, [+]

Опис

Оваа програма е комбинација на звук основа на напредни знаења и разбирање во поширока и многу повеќе диспаратни поле за меѓународни студии со можност да изберат изборен специјализирани области на студии, од оние понудени во училиште, како и други училишта, како современи јазици и култури. На интереси, особено што се гледа во изборот на опции и потоа може да се развива преку истражување и пишување на дисертацијата.... [-]