MA East Midlands - MA програми во East Midlands MA, East Midlands

MA East Midlands - MA програми во East Midlands MA, East Midlands

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA East Midlands - Земи си MA во East Midlands. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Магистер по меѓународни односи

University of Lincoln
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Lincolnshire + 1 more

М-р меѓународни односи става значителен акцент на напредни истражувачки методи, овозможувајќи им на учениците да брус квалитативни и квантитативни истражувачки вештини, како и поддршка на нив да станат сигурни научници сами по себе. [+]

М-р меѓународни односи става значителен акцент на напредни истражувачки методи, овозможувајќи им на учениците да брус квалитативни и квантитативни истражувачки вештини, како и поддршка на нив да станат сигурни научници сами по себе.

Меѓународни односи обезбедува критична важна платформа за разбирање на многу од клучните современи проблеми и дебати на нашето време.

Магистерски степен е интердисциплинарна програма, која се базира на политиката, економијата, историјата, социологијата, меѓународното право, географијата и културните студии за истражување на глобалните прашања како што се конфликт, глобални нееднаквости, суверенитет и човекови права.... [-]


Магистер по внатрешни Архитектура и дизајн

University of Lincoln
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Lincolnshire + 1 more

Оваа програма р е наменета за уметност, архитектура и дизајн дипломирани студенти кои сакаат да се специјализираат во креативни пристапи кон ентериери во згради и дизајн на животната средина. [+]

Оваа програма р е наменета за уметност, архитектура и дизајн дипломирани студенти кои сакаат да се специјализираат во креативни пристапи кон ентериери во згради и дизајн на животната средина.

Програмата е дизајнирана да ви овозможи да го истражите потенцијалот на просторите и структурите со влез од предавачи и практичари. Можете да имаат корист од мултидисциплинарен студиски животната средина на Факултетот за Архитектура... [-]


Магистер по дизајн

University of Lincoln
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Lincolnshire + 1 more

Оваа програма има за цел да им даде на дизајнерите можност да ги брус своите креативни и професионална пракса со работа заедно со академици и практичари во динамична и интердисциплинарна студиска средина. [+]

Оваа програма има за цел да им даде на дизајнерите можност да ги брус своите креативни и професионална пракса со работа заедно со академици и практичари во динамична и интердисциплинарна студиска средина.

На Линколн школа за дизајн ви нуди креативна слобода да се истражуваат вашата избрана дисциплина и шанса да се развие својата критична пракса. Можете да се приклучите на меѓународната заедница на креативни практичари и истражувачи со бројни можности да соработуваат со колеги дизајнери и да изградите мрежа на индустриски контакти.... [-]


Траума студии

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Обезбедување на можност да се разбере природата на психолошката траума, овој курс нуди богата, разновидна основа за работа во областа на траумата за широк спектар на професионални дисциплини. [+]

Преглед

Обезбедување на можност да се разбере природата на психолошката траума, овој курс нуди богата, разновидна основа за работа во областа на траумата за широк спектар на професионални дисциплини.

Психолошката траума влијае на речиси сите во одреден момент од нивниот живот, било да е тоа преку загуба, несреќа или болест. Професионалци од широк спектар на позадини работат со трауматизирани лица.... [-]


М-р настава на англиски јазик за академски цели

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Он-лајн студии Дел-студии 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Овој курс е дизајниран да ви овозможат со потребните вештини за да стане компетентен, истражувачки информиран и иновативен англиски јазик за академски цели (EAP) лекар. [+]

. Преглед

Овој курс е дизајниран да ви овозможат со потребните вештини за да стане компетентен, истражувачки информиран и иновативен англиски јазик за академски цели (EAP) лекар.

Во светот, има значително зголемување на побарувачката за наставниците за ЕАП, а овој раст произлегува од проширувањето на англискиот како средство за настава, интернационализацијата на секторот за високо образование, сè повеќе доминантната позиција на англискиот како јазик на образование и истражување и брза експанзија на пристапот до високото образование.... [-]


М-р настава кинески на звучници на други јазици

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Овој курс е многу важен ако сте во моментов или сакате да предавате кинески на говорници на други јазици. [+]

Преглед

Овој курс е многу важен ако сте во моментов или сакате да предавате кинески на говорници на други јазици.

Ќе се придружите на нашата разновидна и енергична заедница за учење на втор и трет странски јазик, основно, средно и високо образование и ќе го поминете патувањето за развој на кариера во брзорастечката област на образование за кинески јазик во Обединетото Кралство или поширокиот свет.... [-]


МА Брендирање и идентитет

Nottingham Trent University: School of Art & Design
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Овој курс ви дава можност да работите во центарот на најдинамичните, моќни и влијателни области на професионален дизајн. [+]

Овој курс ви дава можност да работите во центарот на најдинамичните, моќни и влијателни области на професионален дизајн. Ќе научите како да планирате и да создадете брендови кои ќе зборуваат со моќ и убедување. На почетокот на курсот ќе работите на кратки проекти кои се насочени кон предизвикувачки конвенции. Потоа ќе се фокусирате на тема по ваш избор преку истражување и развој. Вие исто така ќе се изгради професионален весник кој ги истражува тековните мисла и пракса.... [-]


М-р меѓународен развој

Nottingham Trent University: School of Arts and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Овој курс признава дека меѓународните развојни средини и сродните дебати постојано се развиваат. Таа ја доловува оваа динамика во нејзиниот повеќеслоен пристап и ги нагласува врските помеѓу различни дисциплински области. [+]

Овој курс признава дека меѓународните развојни средини и сродните дебати постојано се развиваат. Таа ја доловува оваа динамика во својот повеќеслоен пристап и ги нагласува врските помеѓу различните дисциплински области.

Овој курс ќе ве запознаам со клучните концепти и прашања поврзани со меѓународниот развој. Ќе се развие разбирање на клучните структури, процеси, институции и односи релевантни за меѓународниот развој.... [-]


М-р музеј и развој на наследство

Nottingham Trent University: School of Arts and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Музејот и развој на културното наследство е прогресивен, интердисциплинарен курс кој ги комбинира академското испрашување на музеи и наследство како идеи, организации и искуства со креативни пристапи базирани на пракса за нивниот тековен развој во 21 век. [+]

Овој курс обезбедува можности за работа на проекти во живо на компанијата, да волонтираат, да работат на пласмани, да одат на теренски посети и да бидат поддржани од професионални ментори на индустријата.

Музејот и развој на културното наследство е прогресивен, интердисциплинарен курс кој ги комбинира академското испрашување на музеи и наследство како идеи, организации и искуства со креативни пристапи базирани на пракса за нивниот тековен развој во 21 век.... [-]


MA Governance and Political Development

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

[+]

Нашата награда за кариера и вработување услуга нуди специјална поддршка и насоки додека студирате и за живот откако ќе дипломираат. ... [-]


ма ропство и ослободување

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 9 - 24 месеци September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Подучени од светски водечки академски и лекар експертите, ова меѓународно призната разбира далечина-учење програма е прв од ваков вид во светот. [+]

М-р ропството и Ослободителната

М-р ропството и Ослободителната (од страна на учење на далечина), ќе ви обезбеди не само со академска основа на студијата на современата ропство, туку и сеопфатна обука за тоа како најдобро да се постигне ослободување и социјална реинтеграција на оние кои се во ропство.

Тоа ќе ве запознаам со клучните концепти и предизвици во поглед на важни концепти на ропство, ослободување, анти-ропство и човековите права.... [-]


Март образование

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 4 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Во Март образование е комбинација на академски студии на образовните политики, системи, контексти и практика, со практичен фокус на развој на кариерата во сродни области. [+]

Март образование

Во Март образование е комбинација на академски студии на образовните политики, системи, контексти и практика, со практичен фокус на развој на кариерата во сродни области.

Студирањето во образованието ќе се развие вашето разбирање за тоа што значи да учат и како тоа е врамена со поширок културен, општествен, политички, историски и економски контексти.

Оваа современа, интердисциплинарна степен општествените науки се базира на долга традиција на креативни и динамична програми на Факултетот за образование со над 200 години искуство во оваа област. Ќе се предава од страна на персоналот кои се признати со награди за нивната настава и имаат меѓународна репутација за истражување.... [-]


ма специјални и инклузивно образование (на интернет)

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Он-лајн студии Дел-студии 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Оваа онлајн курс нуди сеопфатен фокусира на современите дебати во рамките на посебен и инклузивно образование, вклучувајќи ги и локалните, националните и меѓународните политики и пристапи. [+]

М-р специјални и инклузивно образование (на интернет)

М-р специјални и инклузивно образование (на интернет) се фокусира на специфичните потреби на децата со тешкотии во учењето и пречки во развојот, комуникација нарушувања, проблеми во писменоста / дислексија, на аутизмот и АДХД да се илустрира на предизвици во професионална пракса.

Критички истражување на сегашната теорија и истражување информира разгледување на педагошките пристапи, како и развојот на ефикасни системи и структури за работа со родителите / старателите и различни агенции.... [-]


ма специјални и инклузивно образование

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Овој курс нуди сеопфатен фокусира на современите дебати во рамките на посебен и инклузивно образование, вклучувајќи ги и локалните, националните и меѓународните политики и пристапи. [+]

М-р специјални и инклузивно образование

М-р специјални и инклузивно образование се фокусира на специфичните потреби на децата со тешкотии во учењето и пречки во развојот, комуникација нарушувања, проблеми во писменоста / дислексија, на аутизмот и АДХД да се илустрира на предизвици во професионална пракса.

Критички истражување на сегашната теорија и истражување информира разгледување на педагошките пристапи, како и развојот на ефикасни системи и структури за работа со родителите / старателите и различни агенции.... [-]


ма едукативен лидерство и менаџмент (од страна на учење на далечина)

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Он-лајн студии Дел-студии 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Ова учење на далечина Курсот е дизајниран за оние кои имаат искуство на работа во училиштата и колеџите и кои сакаат да се развие подобро разбирање на тоа како образованието лидерство влијае на искуствата на кадар и студентите. [+]

М-р едукативен лидерство и менаџмент (од страна на учење на далечина)

М-р програма едукативен лидерство и менаџмент (со учење на далечина) се базира на истражување од Велика Британија и на меѓународно ниво, голем дел од тоа спроведена од страна на оние настава на програмата. Таа има за цел да:

подобрување на разбирањето на раководството практики во национални и меѓународни социјални, културни, политички и политички контексти зајакнување на знаење на лидерство и менаџмент промена користат постоечките и новите меѓународни истражувачки информирани знаење на образованието лидерство се вклучат во критична дискусија на различни практики во лидерство и менаџмент на други возрасни лица во организации овозможи подлабоко критичко разбирање на организацијата, и средината во која членовите на курсот работат се промовира развојот на себе, вашите колеги и вашата организација ... [-]