MA Derbyshire - MA програми во Derbyshire MA, Derbyshire

MA Derbyshire - MA програми во Derbyshire MA, Derbyshire

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

MA Derbyshire - Земи си MA во Derbyshire. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор во мода и текстил

University of Derby
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Derby + 1 more

Ќе учат во нашиот сајт Markeaton Улица во која има и традиционални и индустриска опрема, и напредни нова технологија во нашата мода и текстил студиа и други специјализирани работилници. Учениците имаат корист од нашите одлични врски со индустријата во секторот за мода и текстил [+]

Ќе учат во нашиот сајт Markeaton Улица во која има и традиционални и индустриска опрема, и напредни нова технологија во нашата мода и текстил студиа и други специјализирани работилници. Учениците имаат корист од нашите одлични врски со индустријата во секторот за мода и текстил Ќе бидете опкружени со истомисленици креативни поединци во нашата Одделот за уметност и дизајн. Ќе имаат можност да се здобијат со соодветна индустриска искуство во работа на високо ниво, мултидисциплинарни проекти.... [-]


господар во образованието

University of Derby
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Derby

Во текот на овој курс, ќе имаат можност да се здобијат со експерт разбирање на целите на образованието и неговата улога во општеството, преку истражување на образование теории, политики и практики. Преку истражување истрага, ќе се развие доверба и стручност во избраната област на интерес. [+]

Зошто овој мајстор во образованието се разбира? 90% од учениците изјавиле дека се задоволни со севкупниот квалитет на курсот, според 2015 постдипломски научи Искуство Анкета (PTES) Ќе се истражуваат образование во потполност смисла - од клучна улога во општеството во теории, политики и практики кои влијаат, промена и подобрување на Ние нудиме флексибилни пристап кон учењето, овозможувајќи ви да се заработи за широка степен или се специјализираат во одредена област на интерес со преземање на еден од нашите патишта Ќе добиете голем број на можности за професионален развој, од раните години во текот на средното училиште, понатамошно образование, високо образование, и во заедницата Нашата настава тим се пријателски и пристапен, со стручно знаење, кои ќе го поминат на вас. Можете да бидете сигурни дека ќе биде до датум со најновите теорија и пракса. За овој курс ... [-]