MA Nottinghamshire - MA програми во Nottinghamshire MA, Nottinghamshire

MA Nottinghamshire - MA програми во Nottinghamshire MA, Nottinghamshire

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

MA Nottinghamshire - Земи си MA во Nottinghamshire. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ПГ Серт / м-р развој на кариера

Nottingham Trent University School of Social Sciences
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна 6 - 18 месеци September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Овој курс е дизајниран да ви овозможат со вештини, квалификации и знаења потребни за професионална пракса работат во секторот за развој на кариера и вработување. [+]

М-р / ПГ Серт развој на кариера е дизајниран да ви овозможат со вештини, квалификации и знаења потребни за професионална пракса кои работат во секторот за развој на кариера, овозможувајќи ви да се задоволат потребите на клиентите во различни поставувања.

Курсот е погоден за потребите на студентите кои сакаат да влезат вработување во секторот, како и оние кои веќе работат во развојот на кариерата или се поврзани улоги.... [-]


MA Illustration

Nottingham Trent University: School of Art & Design
Студии врз за студентски град Целосна 45 недели September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

[+]

Нашите пријателски, искусни консултанти за кариера тесно ќе соработуваат со вас во секоја фаза од планирањето на вашата кариера, обезбедувајќи лична поддршка и совети кои нема да ги најдете во некоја книга или на интернет.

[-]

MA Luxury Fashion Brand Management

Nottingham Trent University: School of Art & Design
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

[+]

. трговија на мало; Консултантски услуги; [-]

MA Graphic Design

Nottingham Trent University: School of Art & Design
Студии врз за студентски град Целосна 45 недели September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

[+]

Индивидуални и групни упатства [-]

MA Fashion Marketing

Nottingham Trent University: School of Art & Design
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

[+]

Мадам Gres (Музеј на владата, Антверпен)

Вашата канцеларија на Британскиот совет може да ви каже каде можете да го полагате тестот за меѓународен тест на англиски јазик (ИЕЛТС) на локално ниво.

[-]

м-р напредни социјална работа пракса

Nottingham Trent University School of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Nottingham

М-р Напредно социјална работа пракса е флексибилен курс кој ви нуди, како регистриран социјален работник, интегрирана академска и професионална квалификација во областите на возрасни и детска заштита социјална работа. [+]

На ма напредни социјална работа пракса е флексибилен курс кој ви нуди, како регистриран социјален работник, интегрирана академска и професионална квалификација во областите на возрасни и детска заштита социјална работа.

Како социјален работник, ќе имаат задача да интервенира во животите на оние кои се ранливи. Ќе се бара да се донесуваат одлуки кои можат да влијаат врз поединецот и поширокото општество. Овој курс ќе ви нуди флексибилен пристап до голем број на модули - релевантни во она што тек од кариерата сте на - и ќе ви овозможат со основните вештини потребни за сегашната пракса. ... [-]


студии по социјална работа

Nottingham Trent University School of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 2 години January 2018 Обединетото Кралство Nottingham

М-р социјална работа е две години со полно работно време програма која ќе започне во јануари 2018 година. Тоа е дизајниран за оние кои имаат одреден степен и работно искуство во здравство и социјална грижа теренската работа и сакате да станете квалификуван социјален работник и дава можност за двете студии и работа со деца и семејства социјална работа и возрасни социјална работа. [+]

На М-р социјална работа е две години со полно работно време програма која ќе започне во јануари 2018 година. Тоа е дизајниран за оние кои имаат одреден степен и работно искуство во здравство и социјална грижа теренската работа и сакате да станете квалификуван социјален работник и дава можност за двете студии и работа со деца и семејства социјална работа и возрасни социјална работа.... [-]


Магистер по социологија

Nottingham Trent University School of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Социологија на УО на NTU има карактеристична и специјалист се фокусира на Јавното социологија. Ова е се разбира, кој ви овозможува да водат теорија, истражувања и практика, се развие во-длабочината на знаење и увид, како и се стекнат со практично искуство потребни за да се изгради своите вештини како јавно социолог. [+]

Курсот ви нуди возбудлива можност да учат социологија со напредни и специјализирани ниво со специфичен фокус на традицијата и современи форми на јавни социологија. На М-р социологија на NTU има карактеристична и специјалист се фокусира на Јавното социологија. Ова е се разбира, кој ви овозможува да водат теорија, истражувања и практика, се развие во-длабочината на знаење и увид, како и се стекнат со практично искуство потребни за да се изгради своите вештини како јавно социолог.... [-]


ма во криминологијата

Nottingham Trent University School of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Оваа магистерска диплома е составена врз стручноста на вработените со основани репутација во оваа област. Тутори имаат широк спектар на истражувачки интереси и тие се активно вклучени со Одделението за криминал Нотингем Истражувања и Центарот за проучување и намалување на криминалот од омраза. [+]

Оваа Магистерски студии се базира на експертиза на вработените со основани репутација во оваа област. Тутори имаат широк спектар на истражувачки интереси и тие се активно вклучени со Одделението за криминал Нотингем Истражувања и Центарот за проучување и намалување на криминалот од омраза. Овие специјализирани единици се наоѓаат во рамките на поделбата и однесување висок квалитет се применуваат криминолошките и кривичната правда истражување. ... [-]


Магистер по меѓународни односи

Nottingham Trent University School of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Магистер по меѓународни односи е дизајниран да се развие глобалната свест, разбирање на комплексност на современите меѓународни арени и чувство за тоа како политиките може да одговори брзо, софистициран промени. [+]

На Магистер по меѓународни односи е дизајниран да се развие глобалната свест, разбирање на комплексност на современите меѓународни арени и чувство за тоа како политиките може да одговори брзо, софистициран промени.

Настава на курсот е од вистински меѓународен тим и привлекува една група од целиот свет. Ова ви овозможува да се разгледа од многу различни меѓународни ставови и нуди темелно холистички учење. Ќе се стекнат со напредни и критичко разбирање на меѓународните односи теории, политики и практики.... [-]


ма во политиката

Nottingham Trent University School of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Овој курс ќе ви нуди можност да учат во напредна политика и специјализирани ниво, нагласувајќи ја интеракцијата меѓу националните, регионалните и глобалните арени. Темата на поддржувањето на УО Политиката е учество - прашање што има, и изгледа како да ќе продолжи да биде клучен дебата во рамките на политичкиот дискурс. [+]

Овој курс ќе ви нуди можност да учат во напредна политика и специјализирани ниво, нагласувајќи ја интеракцијата меѓу националните, регионалните и глобалните арени. Темата на поддржувањето на М-р Политика е учество - прашање што има, и изгледа како да ќе продолжи да биде клучен дебата во рамките на политичкиот дискурс.

Во текот на курсот ќе имаат единствена можност да се истражуваат оваа тема преку комбинирање на академски вештини за истражување со период на работа базирана на учење - или преку постоечките врски може да имате со организација / институција, или преку врски основани во текот на курсот.... [-]


М-р меѓународен развој

Nottingham Trent University: School of Arts and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Овој курс признава дека меѓународните развојни средини и сродните дебати постојано се развиваат. Таа ја доловува оваа динамика во нејзиниот повеќеслоен пристап и ги нагласува врските помеѓу различни дисциплински области. [+]

Овој курс признава дека меѓународните развојни средини и сродните дебати постојано се развиваат. Таа ја доловува оваа динамика во својот повеќеслоен пристап и ги нагласува врските помеѓу различните дисциплински области.

Овој курс ќе ве запознаам со клучните концепти и прашања поврзани со меѓународниот развој. Ќе се развие разбирање на клучните структури, процеси, институции и односи релевантни за меѓународниот развој.... [-]


М-р музеј и развој на наследство

Nottingham Trent University: School of Arts and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Музејот и развој на културното наследство е прогресивен, интердисциплинарен курс кој ги комбинира академското испрашување на музеи и наследство како идеи, организации и искуства со креативни пристапи базирани на пракса за нивниот тековен развој во 21 век. [+]

Овој курс обезбедува можности за работа на проекти во живо на компанијата, да волонтираат, да работат на пласмани, да одат на теренски посети и да бидат поддржани од професионални ментори на индустријата.

Музејот и развој на културното наследство е прогресивен, интердисциплинарен курс кој ги комбинира академското испрашување на музеи и наследство како идеи, организации и искуства со креативни пристапи базирани на пракса за нивниот тековен развој во 21 век.... [-]


MA Governance and Political Development

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

[+]

Нашата награда за кариера и вработување услуга нуди специјална поддршка и насоки додека студирате и за живот откако ќе дипломираат. ... [-]


М-р настава на англиски јазик

Nottingham Trent University: School of Arts and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Овој курс е наменет за искусни наставници по англиски како странски јазик, кои бараат можности за подобрување на нивниот професионален развој и можности за кариера. Профилот на учесниците во курсот е многу меѓународен, вклучувајќи ги и последните Јапонија, Кина, Тајван, Кореја, Саудиска Арабија, Либија, Мексико, Полска, Швајцарија и Велика Британија. [+]

. Магистер по англиски јазик настава [-]