MA Nottingham - MA програми во Nottingham MA, Nottingham

MA Nottingham - MA програми во Nottingham MA, Nottingham

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MA Nottingham - Земи си MA во Nottingham. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

МА Брендирање и идентитет

Nottingham Trent University: School of Art & Design
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Овој курс ви дава можност да работите во центарот на најдинамичните, моќни и влијателни области на професионален дизајн. [+]

Овој курс ви дава можност да работите во центарот на најдинамичните, моќни и влијателни области на професионален дизајн. Ќе научите како да планирате и да создадете брендови кои ќе зборуваат со моќ и убедување. На почетокот на курсот ќе работите на кратки проекти кои се насочени кон предизвикувачки конвенции. Потоа ќе се фокусирате на тема по ваш избор преку истражување и развој. Вие исто така ќе се изгради професионален весник кој ги истражува тековните мисла и пракса.... [-]


MA Illustration

Nottingham Trent University: School of Art & Design
Студии врз за студентски град Целосна 45 недели September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

[+]

Нашите пријателски, искусни консултанти за кариера тесно ќе соработуваат со вас во секоја фаза од планирањето на вашата кариера, обезбедувајќи лична поддршка и совети кои нема да ги најдете во некоја книга или на интернет.

[-]

MA Luxury Fashion Brand Management

Nottingham Trent University: School of Art & Design
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

[+]

. трговија на мало; Консултантски услуги; [-]

MA Graphic Design

Nottingham Trent University: School of Art & Design
Студии врз за студентски град Целосна 45 недели September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

[+]

Индивидуални и групни упатства [-]

MA Fashion Marketing

Nottingham Trent University: School of Art & Design
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

[+]

Мадам Gres (Музеј на владата, Антверпен)

Вашата канцеларија на Британскиот совет може да ви каже каде можете да го полагате тестот за меѓународен тест на англиски јазик (ИЕЛТС) на локално ниво.

[-]

М-р моден дизајн

Nottingham Trent University: School of Art & Design
Студии врз за студентски град Целосна 45 недели September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Имаме повеќе од 40 години на експертиза во моден дизајн, и на овој курс е дизајниран да ви помогне да се развие вашите креативни, академски и професионален потенцијал. Ќе се изготви индивидуалните програма на студии, во форма на еден проект, кој може да се фокусира на вашата кариера аспирации, или експериментална истрага за мода, уметност и изработка. Ние ќе ви помогне преку флексибилни и одговора на наставата и учењето, помагајќи ти да се истражуваат и да се спротивстават на ограничувања на моден дизајн. [+]

М-р моден дизајн

Имаме повеќе од 40 години на експертиза во моден дизајн, и на овој курс е дизајниран да ви помогне да се развие вашите креативни, академски и професионален потенцијал. Ќе се изготви индивидуалните програма на студии, во форма на еден проект, кој може да се фокусира на вашата кариера аспирации, или експериментална истрага за мода, уметност и изработка. Ние ќе ви помогне преку флексибилни и одговора на наставата и учењето, помагајќи ти да се истражуваат и да се спротивстават на ограничувања на моден дизајн.... [-]


Траума студии

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Обезбедување на можност да се разбере природата на психолошката траума, овој курс нуди богата, разновидна основа за работа во областа на траумата за широк спектар на професионални дисциплини. [+]

. Преглед

Обезбедување на можност да се разбере природата на психолошката траума, овој курс нуди богата, разновидна основа за работа во областа на траумата за широк спектар на професионални дисциплини.

Психолошката траума влијае на речиси сите во одреден момент од нивниот живот, било да е тоа преку загуба, несреќа или болест. Професионалци од широк спектар на позадини работат со трауматизирани лица.... [-]


М-р настава на англиски јазик за академски цели

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Он-лајн студии Дел-студии 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

Овој курс е дизајниран да ви овозможат со потребните вештини за да стане компетентен, истражувачки информиран и иновативен англиски јазик за академски цели (EAP) лекар. [+]

Преглед

Овој курс е дизајниран да ви овозможат со потребните вештини за да стане компетентен, истражувачки информиран и иновативен англиски јазик за академски цели (EAP) лекар.

Во светот, има значително зголемување на побарувачката за наставниците за ЕАП, а овој раст произлегува од проширувањето на англискиот како средство за настава, интернационализацијата на секторот за високо образование, сè повеќе доминантната позиција на англискиот како јазик на образование и истражување и брза експанзија на пристапот до високото образование.... [-]


М-р настава кинески на звучници на други јазици

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Овој курс е многу важен ако сте во моментов или сакате да предавате кинески на говорници на други јазици. [+]

. Преглед

Овој курс е многу важен ако сте во моментов или сакате да предавате кинески на говорници на други јазици.

Ќе се придружите на нашата разновидна и енергична заедница за учење на втор и трет странски јазик, основно, средно и високо образование и ќе го поминете патувањето за развој на кариера во брзорастечката област на образование за кинески јазик во Обединетото Кралство или поширокиот свет.... [-]


М-р меѓународен развој

Nottingham Trent University: School of Arts and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Овој курс признава дека меѓународните развојни средини и сродните дебати постојано се развиваат. Таа ја доловува оваа динамика во нејзиниот повеќеслоен пристап и ги нагласува врските помеѓу различни дисциплински области. [+]

Овој курс признава дека меѓународните развојни средини и сродните дебати постојано се развиваат. Таа ја доловува оваа динамика во својот повеќеслоен пристап и ги нагласува врските помеѓу различните дисциплински области.

Овој курс ќе ве запознаам со клучните концепти и прашања поврзани со меѓународниот развој. Ќе се развие разбирање на клучните структури, процеси, институции и односи релевантни за меѓународниот развој.... [-]


М-р музеј и развој на наследство

Nottingham Trent University: School of Arts and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Музејот и развој на културното наследство е прогресивен, интердисциплинарен курс кој ги комбинира академското испрашување на музеи и наследство како идеи, организации и искуства со креативни пристапи базирани на пракса за нивниот тековен развој во 21 век. [+]

Овој курс обезбедува можности за работа на проекти во живо на компанијата, да волонтираат, да работат на пласмани, да одат на теренски посети и да бидат поддржани од професионални ментори на индустријата.

Музејот и развој на културното наследство е прогресивен, интердисциплинарен курс кој ги комбинира академското испрашување на музеи и наследство како идеи, организации и искуства со креативни пристапи базирани на пракса за нивниот тековен развој во 21 век.... [-]


MA Governance and Political Development

University of Nottingham - Faculty of Social Sciences
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham

[+]

Нашата награда за кариера и вработување услуга нуди специјална поддршка и насоки додека студирате и за живот откако ќе дипломираат. ... [-]


М-р настава на англиски јазик

Nottingham Trent University: School of Arts and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

Овој курс е наменет за искусни наставници по англиски како странски јазик, кои бараат можности за подобрување на нивниот професионален развој и можности за кариера. Профилот на учесниците во курсот е многу меѓународен, вклучувајќи ги и последните Јапонија, Кина, Тајван, Кореја, Саудиска Арабија, Либија, Мексико, Полска, Швајцарија и Велика Британија. [+]

. Магистер по англиски јазик настава [-]

MA Design: Products and Furniture

Nottingham Trent University: School of Architecture, Design and the Built Environment
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

[+]

Дефинирајте договор за учење со вашиот учител и да се фокусирате на вашите индивидуални области на развој.

[-]

MA Creative Writing

Nottingham Trent University: School of Arts and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Nottingham + 1 more

[+]

Услови за влез на англиски јазик

Ако англискиот не ти е прв јазик, треба да ни покажеш дека твоите јазични вештини се доволно силни за интензивна академска студија.

[-]