MA East of England - MA програми во East of England MA, East of England

MA East of England - MA програми во East of England MA, East of England

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA East of England - Земи си MA во East of England. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма од страна на дисертација во уметност и дизајн

Writtle College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Chelmsford + 1 more

М-р страна на дисертација во уметност и дизајн е дизајниран за да им помогне на студентите преглед, се развие и да напредуваат во својата пракса како уметник или дизајнер. [+]

Зошто проучување на м-р страна на дисертација во Арт & Дизајн?

М-р страна на дисертација во уметност и дизајн е дизајниран за да им помогне на студентите преглед, се развие и да напредуваат во својата пракса како уметник или дизајнер. Курсот е создаден за да се зголеми на широчината и длабочината на уметнички способности и капацитети на учениците за авто-насока и професионализам. Тоа ќе им овозможи на студентите да се развие еден индивидуален пракса и поттикне потребните вештини за да стане успешно креативен професионалец.... [-]


ма мода

Norwich University of the Arts
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Norwich

Постигнување на иновации во современиот моден дизајн бара креативност управувано од техничка совршеност.Модна магистрирала на NUCA нагласува силна меѓузависност помеѓу креативни вештини, занаетчиска дејност [+]

М-р Мода

Постигнување на иновации во современиот моден дизајн бара креативност управувано од техничка совршеност. Модна магистрирала на NUCA нагласува силна меѓузависност помеѓу креативни вештини, занает техника, внимание на детали и префинетост.

Со фокус на подготовка на вас и интелектуално и професионално за вработување, се разбира поддржува студентите кои имаат аспирации да станат лидери во одбраната на нивните поле во рамките на креативните индустрии. Курсот р тим ги поттикне студентите да ги совладаат традиционални вештини и мода техники додека развој на иновативни, концептуални дизајни. А темелно разбирање на технички вештини како модел за сечење, нарачана прилагоди, високата мода, draping, облеката конструкција и рачни и машински завршувањето техники се белег на овој професионално се фокусираше степен, кој одговара на барањата на индустријата.... [-]


ма комуникациски дизајн

Norwich University of the Arts
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Norwich

Комуникациски дизајн допира на секој аспект на 21 век.Тоа е од фундаментално значење за начинот на кој ние се однесуваат едни на други и нашата животна средина [+]

М-р комуникација Дизајн

Комуникациски дизајн допира на секој аспект на 21 век. Тоа е од фундаментално значење за начинот на кој ние се однесуваат едни на други и нашата животна средина.

Ова идеи управувано, индустријата се разбира фокусирана ќе го поддржи вашата интелектуална љубопитност и опремување на вас со соодветни вештини за да стане одличен лекар во меѓународни дизајн заедница. NUCA има воспоставено силна репутација за силата на своите графички и комуникациски дизајн експертиза. Дипломирани студенти се најде нивната NUCA ингеренциите се многу привлечен за потенцијалните работодавачи и многу поранешни студенти држат позиции во водечките дизајн агенции. ... [-]


М-р градина дизајн

Writtle College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Chelmsford + 1 more

Магистрира на градина дизајн има за цел да обезбеди интеграција на креативноста на уметност и дизајн, со основни знаења на екологијата, пејзажот и градина теорија, историја, технологија, реставрација и разбирање на теоретски и применети ниво на знаење и пракса во градината дизајн . [+]

* Во зависност од обновување

Градина дизајн е богата и разновидна интердисциплинарна соработка и дисциплина опфаќа традициите на науките и уметностите. Магистрира на градина дизајн има за цел да обезбеди интеграција на креативноста на уметност и дизајн, со основни знаења на екологијата, пејзажот и градина теорија, историја, технологија, реставрација и разбирање на теоретски и применети ниво на знаење и пракса во градината дизајн . MAGD е прогресија и комплимент за додипломски Пејзаж и градина дизајн (LGD) се разбира во школа за дизајн при Writtle колеџ. М-р има за цел да ги преземат следните чекори во развојот на теоријата и практиката на градина дизајн со обезбедување на повеќе напредни перспективи и апликации на додипломски разбира. Градина дизајн се фокусира на значењето на градини, теоријата и историјата на градини, конзервација и реставрација на градини, и руралните и урбаните социјалните, економските и еколошките контексти. На MAGD е дел од Факултетот за дизајн и дел од целокупната програма за постдипломски студии дизајн кој вклучува пејзажна архитектура. ... [-]


М-р пејзаж Архитектура

Writtle College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Chelmsford + 1 more

Курсот на пејзаж Архитектура ангажира во овој метод на настава преку организирање своите професионални програми преку предавања, семинари, студиски посети и како критична комбинација за учење. [+]

* Во зависност од обновување

По завршувањето на студијата во програмата пејзаж Архитектура, студентите ќе бидат способни да:

Развој на напредни теоретски и применети гради во пејзажот архитектура, градинарски и животната средина дизајн. Развој и примена на пристапот на одржлив пејзаж системи за политика, планирање, дизајн и менаџмент на пејзажот. Развој и примена на иновативни животната средина и одржлив дизајн теории, процеси и решенија за јавниот и приватниот пејзажи и урбанизмот и руралното планирање и дизајн. Применуваат методологии за истражување во пејзажот архитектура контекст на градина дизајн, животната средина дизајн, руралното и урбаното планирање и дизајн, отворен простор дизајн, пејзаж проценка и географски информациски системи (ГИС) и одржлив дизајн на изградена средина. Критички оцени внатрешна и надворешна вредности и елементи на пејзаж состојба, структура, процеси и промени во одговор на социјални, културни, економски и еколошки влијанија. Комуницира дизајн размислување и решенија преку низа на медиумите на различни видови на корисници. ... [-]

М-р применуваат јавна политика - децата и младите народи услуги

University of Bedfordshire
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години August 2018 Обединетото Кралство Luton Aylesbury + 1 more

На постдипломски студии по применета државната политика: Детски и младите луѓе услуги е 1 година дел од времето награда развиен заеднички од страна на Опел центар [+]

М-р применета јавна политика - Децата и младите луѓе услуги

&nbsp

На постдипломски студии по применета државната политика: Детски и младите луѓе услуги е 1 година дел од времето награда развиен заеднички од страна на Опел Центарот за проучување на криминал, на ранливите Млади Research Unit и детето и семејство истражувачки центар и социјална работа, професионална пракса и Законот Research Unit на Универзитетот во Bedfordshire, кој се наоѓа во рамките на Институтот за применета социјални истражувања (IASR). Тоа ќе биде првиот не професионално ниво М награда во одделот. Тоа е многу навремено награда, насочена кон барањата на владите 2020 деца и млади народи работна сила стратегија. Курсот има за цел да обезбеди напредна кариера подобрување на можностите за високи професионалци и менаџери во рамките деца и млади луѓе услуги, како и за дипломирани студенти кои бараат вработување во овие области. Курсот ќе се осврне на уникатен број на експертиза во рамките на Институтот за применета социјални истражувања и на Факултетот пошироко.Секоја единица ќе се предава од национално и меѓународно признати експерти, ангажирани во најсовремена, практика и политика ориентирано истражување и наука. Во моментов не постои друга М ниво на програма од ваква природа се нудат.... [-]


М-р образование

University of Bedfordshire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година August 2018 Обединетото Кралство Luton Aylesbury + 2 more

Овој курс се базира на истражување информирано донесување на одлуки; ко-обука и менторство; учење и настава; оценување објавени истражувања за да се информира пракса [+]

М-р образование

Овој курс се базира на истражување информирано донесување на одлуки; ко-обука и менторство; учење и настава; оценување објавени истражувања за да се информира пракса и учење како да истражување вашата организација или настава за подобрување на практиката. Таа е наменета за образование професионалци кои се активно вклучени во наставата, учењето поддршка и образованието лидерство и организација. Курсот им овозможува да се акумулира кредит со текот на времето, проучувањето по стапка што најдобро ви одговара. Ќе бидат известени на теми задача, со цел да се организира вашите студии за да одговараат на вашите сопствени развој на кариерата и да ги информира подобрување во вашата организација. Овој курс има име правци да се задоволат потребите на одредени групи кои работат во образованието. Генерички пат нуди поширок избор на единици и можност да се спроведе истражување во различни видови на контексти. М-р образование (ефективно учење и настава) се фокусира на потребите на оние наставници кои работат директно со учениците. М-р образование (лидерство и менаџмент) се грижи за оние кои работат во, или се стремат да, образовни лидерски позиции. Го поздравуваме можноста за работа со групи на работното место. Ние исто така нудиме можноста за акредитирање професионални квалификации против вашиот мајстори кредит до максимум од 50 отсто на курсот.... [-]