MA Essex - MA програми во Essex MA, Essex

MA Essex - MA програми во Essex MA, Essex

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

Есекс е церемонијална Каунти во Велика Британија и дом на три универзитети, со неколку кампуси. Иако тоа не е екстремно голема површина, има околу илјада објекти регистрирани како на одделение I или II значење, од кои некои датираат од 7 век.

MA Essex - Земи си MA во Essex. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма од страна на дисертација во уметност и дизајн

Writtle College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Chelmsford + 1 more

М-р страна на дисертација во уметност и дизајн е дизајниран за да им помогне на студентите преглед, се развие и да напредуваат во својата пракса како уметник или дизајнер. [+]

Зошто проучување на м-р страна на дисертација во Арт & Дизајн?

М-р страна на дисертација во уметност и дизајн е дизајниран за да им помогне на студентите преглед, се развие и да напредуваат во својата пракса како уметник или дизајнер. Курсот е создаден за да се зголеми на широчината и длабочината на уметнички способности и капацитети на учениците за авто-насока и професионализам. Тоа ќе им овозможи на студентите да се развие еден индивидуален пракса и поттикне потребните вештини за да стане успешно креативен професионалец.... [-]


М-р градина дизајн

Writtle College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Chelmsford + 1 more

Магистрира на градина дизајн има за цел да обезбеди интеграција на креативноста на уметност и дизајн, со основни знаења на екологијата, пејзажот и градина теорија, историја, технологија, реставрација и разбирање на теоретски и применети ниво на знаење и пракса во градината дизајн . [+]

* Во зависност од обновување

Градина дизајн е богата и разновидна интердисциплинарна соработка и дисциплина опфаќа традициите на науките и уметностите. Магистрира на градина дизајн има за цел да обезбеди интеграција на креативноста на уметност и дизајн, со основни знаења на екологијата, пејзажот и градина теорија, историја, технологија, реставрација и разбирање на теоретски и применети ниво на знаење и пракса во градината дизајн . MAGD е прогресија и комплимент за додипломски Пејзаж и градина дизајн (LGD) се разбира во школа за дизајн при Writtle колеџ. М-р има за цел да ги преземат следните чекори во развојот на теоријата и практиката на градина дизајн со обезбедување на повеќе напредни перспективи и апликации на додипломски разбира. Градина дизајн се фокусира на значењето на градини, теоријата и историјата на градини, конзервација и реставрација на градини, и руралните и урбаните социјалните, економските и еколошките контексти. На MAGD е дел од Факултетот за дизајн и дел од целокупната програма за постдипломски студии дизајн кој вклучува пејзажна архитектура. ... [-]


М-р пејзаж Архитектура

Writtle College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Chelmsford + 1 more

Курсот на пејзаж Архитектура ангажира во овој метод на настава преку организирање своите професионални програми преку предавања, семинари, студиски посети и како критична комбинација за учење. [+]

* Во зависност од обновување

По завршувањето на студијата во програмата пејзаж Архитектура, студентите ќе бидат способни да:

Развој на напредни теоретски и применети гради во пејзажот архитектура, градинарски и животната средина дизајн. Развој и примена на пристапот на одржлив пејзаж системи за политика, планирање, дизајн и менаџмент на пејзажот. Развој и примена на иновативни животната средина и одржлив дизајн теории, процеси и решенија за јавниот и приватниот пејзажи и урбанизмот и руралното планирање и дизајн. Применуваат методологии за истражување во пејзажот архитектура контекст на градина дизајн, животната средина дизајн, руралното и урбаното планирање и дизајн, отворен простор дизајн, пејзаж проценка и географски информациски системи (ГИС) и одржлив дизајн на изградена средина. Критички оцени внатрешна и надворешна вредности и елементи на пејзаж состојба, структура, процеси и промени во одговор на социјални, културни, економски и еколошки влијанија. Комуницира дизајн размислување и решенија преку низа на медиумите на различни видови на корисници. ... [-]