MA Chelmsford - MA програми во Chelmsford MA, Chelmsford

MA Chelmsford - MA програми во Chelmsford MA, Chelmsford

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

Челмсфорд е родниот град на Џон Ди, познат Елизабетанската филозоф и научник. Тоа е дом на два понатамошно образование колеџи со широк спектар на академски, стручно и професионални програми.

MA Chelmsford - Земи си MA во Chelmsford. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма од страна на дисертација во уметност и дизајн

Writtle College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Chelmsford + 1 more

М-р страна на дисертација во уметност и дизајн е дизајниран за да им помогне на студентите преглед, се развие и да напредуваат во својата пракса како уметник или дизајнер. [+]

Зошто проучување на м-р страна на дисертација во Арт & Дизајн?

М-р страна на дисертација во уметност и дизајн е дизајниран за да им помогне на студентите преглед, се развие и да напредуваат во својата пракса како уметник или дизајнер. Курсот е создаден за да се зголеми на широчината и длабочината на уметнички способности и капацитети на учениците за авто-насока и професионализам. Тоа ќе им овозможи на студентите да се развие еден индивидуален пракса и поттикне потребните вештини за да стане успешно креативен професионалец.... [-]


М-р градина дизајн

Writtle College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Chelmsford + 1 more

Магистрира на градина дизајн има за цел да обезбеди интеграција на креативноста на уметност и дизајн, со основни знаења на екологијата, пејзажот и градина теорија, историја, технологија, реставрација и разбирање на теоретски и применети ниво на знаење и пракса во градината дизајн . [+]

* Во зависност од обновување

Градина дизајн е богата и разновидна интердисциплинарна соработка и дисциплина опфаќа традициите на науките и уметностите. Магистрира на градина дизајн има за цел да обезбеди интеграција на креативноста на уметност и дизајн, со основни знаења на екологијата, пејзажот и градина теорија, историја, технологија, реставрација и разбирање на теоретски и применети ниво на знаење и пракса во градината дизајн . MAGD е прогресија и комплимент за додипломски Пејзаж и градина дизајн (LGD) се разбира во школа за дизајн при Writtle колеџ. М-р има за цел да ги преземат следните чекори во развојот на теоријата и практиката на градина дизајн со обезбедување на повеќе напредни перспективи и апликации на додипломски разбира. Градина дизајн се фокусира на значењето на градини, теоријата и историјата на градини, конзервација и реставрација на градини, и руралните и урбаните социјалните, економските и еколошките контексти. На MAGD е дел од Факултетот за дизајн и дел од целокупната програма за постдипломски студии дизајн кој вклучува пејзажна архитектура. ... [-]


М-р пејзаж Архитектура

Writtle College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Chelmsford + 1 more

Курсот на пејзаж Архитектура ангажира во овој метод на настава преку организирање своите професионални програми преку предавања, семинари, студиски посети и како критична комбинација за учење. [+]

* Во зависност од обновување

По завршувањето на студијата во програмата пејзаж Архитектура, студентите ќе бидат способни да:

Развој на напредни теоретски и применети гради во пејзажот архитектура, градинарски и животната средина дизајн. Развој и примена на пристапот на одржлив пејзаж системи за политика, планирање, дизајн и менаџмент на пејзажот. Развој и примена на иновативни животната средина и одржлив дизајн теории, процеси и решенија за јавниот и приватниот пејзажи и урбанизмот и руралното планирање и дизајн. Применуваат методологии за истражување во пејзажот архитектура контекст на градина дизајн, животната средина дизајн, руралното и урбаното планирање и дизајн, отворен простор дизајн, пејзаж проценка и географски информациски системи (ГИС) и одржлив дизајн на изградена средина. Критички оцени внатрешна и надворешна вредности и елементи на пејзаж состојба, структура, процеси и промени во одговор на социјални, културни, економски и еколошки влијанија. Комуницира дизајн размислување и решенија преку низа на медиумите на различни видови на корисници. ... [-]