MA Hatfield - MA програми во Hatfield MA, Hatfield

MA Hatfield - MA програми во Hatfield MA, Hatfield

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MA Hatfield - Земи си MA во Hatfield. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстор во европски студии

International Graduate Center (IGC)
Студии врз за студентски град Целосна 2 семестри October 2018 Обединетото Кралство Hatfield

Нашата визија е да ги подготви студентите за европски лидерски улоги во приватниот и јавниот сектор. Ние имаме цел на програмата за да се обезбеди сеопфатна, интердисциплинарна и up-to-date студија за економската и политичката динамика во Европа. [+]

Нашата визија е да ги подготви студентите за европски лидерски улоги во приватниот и јавниот сектор. Ние имаме цел на програмата за да се обезбеди сеопфатна, интердисциплинарна и up-to-date студија за економската и политичката динамика во Европа.

Студии во Европскиот приватен и јавен менаџмент, во европската економија, право и политика, со интензивен семинар во Брисел, плус периодот на практичната обука нудат идеална комбинација на теоретски познавања, управување со образованието, практични вештини и европска експертиза. Нашата уникатна мешавина на меѓународната академска стручност и примена-ориентирана настава прават овој исклучително искуство. ... [-]