MA Luton - MA програми во Luton MA, Luton

MA Luton - MA програми во Luton MA, Luton

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

Лутон е голем град релативно близина на Лондон. Постојат целокупната пет високообразовни институции и разни образовни институти. Тоа е исто така познат за археолошките откритија кои датираат од 250 пред 000 години.

MA Luton - Земи си MA во Luton. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р применуваат јавна политика - децата и младите народи услуги

University of Bedfordshire
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години August 2018 Обединетото Кралство Luton Aylesbury + 1 more

На постдипломски студии по применета државната политика: Детски и младите луѓе услуги е 1 година дел од времето награда развиен заеднички од страна на Опел центар [+]

М-р применета јавна политика - Децата и младите луѓе услуги

&nbsp

На постдипломски студии по применета државната политика: Детски и младите луѓе услуги е 1 година дел од времето награда развиен заеднички од страна на Опел Центарот за проучување на криминал, на ранливите Млади Research Unit и детето и семејство истражувачки центар и социјална работа, професионална пракса и Законот Research Unit на Универзитетот во Bedfordshire, кој се наоѓа во рамките на Институтот за применета социјални истражувања (IASR). Тоа ќе биде првиот не професионално ниво М награда во одделот. Тоа е многу навремено награда, насочена кон барањата на владите 2020 деца и млади народи работна сила стратегија. Курсот има за цел да обезбеди напредна кариера подобрување на можностите за високи професионалци и менаџери во рамките деца и млади луѓе услуги, како и за дипломирани студенти кои бараат вработување во овие области. Курсот ќе се осврне на уникатен број на експертиза во рамките на Институтот за применета социјални истражувања и на Факултетот пошироко.Секоја единица ќе се предава од национално и меѓународно признати експерти, ангажирани во најсовремена, практика и политика ориентирано истражување и наука. Во моментов не постои друга М ниво на програма од ваква природа се нудат.... [-]


М-р образование

University of Bedfordshire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година August 2018 Обединетото Кралство Luton Aylesbury + 2 more

Овој курс се базира на истражување информирано донесување на одлуки; ко-обука и менторство; учење и настава; оценување објавени истражувања за да се информира пракса [+]

М-р образование

Овој курс се базира на истражување информирано донесување на одлуки; ко-обука и менторство; учење и настава; оценување објавени истражувања за да се информира пракса и учење како да истражување вашата организација или настава за подобрување на практиката. Таа е наменета за образование професионалци кои се активно вклучени во наставата, учењето поддршка и образованието лидерство и организација. Курсот им овозможува да се акумулира кредит со текот на времето, проучувањето по стапка што најдобро ви одговара. Ќе бидат известени на теми задача, со цел да се организира вашите студии за да одговараат на вашите сопствени развој на кариерата и да ги информира подобрување во вашата организација. Овој курс има име правци да се задоволат потребите на одредени групи кои работат во образованието. Генерички пат нуди поширок избор на единици и можност да се спроведе истражување во различни видови на контексти. М-р образование (ефективно учење и настава) се фокусира на потребите на оние наставници кои работат директно со учениците. М-р образование (лидерство и менаџмент) се грижи за оние кои работат во, или се стремат да, образовни лидерски позиции. Го поздравуваме можноста за работа со групи на работното место. Ние исто така нудиме можноста за акредитирање професионални квалификации против вашиот мајстори кредит до максимум од 50 отсто на курсот.... [-]