MA Norfolk - MA програми во Norfolk MA, Norfolk

MA Norfolk - MA програми во Norfolk MA, Norfolk

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA Norfolk - Земи си MA во Norfolk. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма мода

Norwich University of the Arts
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Norwich

Постигнување на иновации во современиот моден дизајн бара креативност управувано од техничка совршеност.Модна магистрирала на NUCA нагласува силна меѓузависност помеѓу креативни вештини, занаетчиска дејност [+]

М-р Мода

Постигнување на иновации во современиот моден дизајн бара креативност управувано од техничка совршеност. Модна магистрирала на NUCA нагласува силна меѓузависност помеѓу креативни вештини, занает техника, внимание на детали и префинетост.

Со фокус на подготовка на вас и интелектуално и професионално за вработување, се разбира поддржува студентите кои имаат аспирации да станат лидери во одбраната на нивните поле во рамките на креативните индустрии. Курсот р тим ги поттикне студентите да ги совладаат традиционални вештини и мода техники додека развој на иновативни, концептуални дизајни. А темелно разбирање на технички вештини како модел за сечење, нарачана прилагоди, високата мода, draping, облеката конструкција и рачни и машински завршувањето техники се белег на овој професионално се фокусираше степен, кој одговара на барањата на индустријата.... [-]


ма комуникациски дизајн

Norwich University of the Arts
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Norwich

Комуникациски дизајн допира на секој аспект на 21 век.Тоа е од фундаментално значење за начинот на кој ние се однесуваат едни на други и нашата животна средина [+]

М-р комуникација Дизајн

Комуникациски дизајн допира на секој аспект на 21 век. Тоа е од фундаментално значење за начинот на кој ние се однесуваат едни на други и нашата животна средина.

Ова идеи управувано, индустријата се разбира фокусирана ќе го поддржи вашата интелектуална љубопитност и опремување на вас со соодветни вештини за да стане одличен лекар во меѓународни дизајн заедница. NUCA има воспоставено силна репутација за силата на своите графички и комуникациски дизајн експертиза. Дипломирани студенти се најде нивната NUCA ингеренциите се многу привлечен за потенцијалните работодавачи и многу поранешни студенти држат позиции во водечките дизајн агенции. ... [-]