MA Norwich - MA програми во Norwich MA, Norwich

MA Norwich - MA програми во Norwich MA, Norwich

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

Норвич беше меѓу четирите финалисти за престижната титула на Велика Британија Град на културата во 2010 година, а во 2012 година, стана прв Англија УНЕСКО Град литература. Исто така, постојат различни високо образование објекти.

MA Norwich - Земи си MA во Norwich. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма мода

Norwich University of the Arts
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Norwich

Постигнување на иновации во современиот моден дизајн бара креативност управувано од техничка совршеност.Модна магистрирала на NUCA нагласува силна меѓузависност помеѓу креативни вештини, занаетчиска дејност [+]

М-р Мода

Постигнување на иновации во современиот моден дизајн бара креативност управувано од техничка совршеност. Модна магистрирала на NUCA нагласува силна меѓузависност помеѓу креативни вештини, занает техника, внимание на детали и префинетост.

Со фокус на подготовка на вас и интелектуално и професионално за вработување, се разбира поддржува студентите кои имаат аспирации да станат лидери во одбраната на нивните поле во рамките на креативните индустрии. Курсот р тим ги поттикне студентите да ги совладаат традиционални вештини и мода техники додека развој на иновативни, концептуални дизајни. А темелно разбирање на технички вештини како модел за сечење, нарачана прилагоди, високата мода, draping, облеката конструкција и рачни и машински завршувањето техники се белег на овој професионално се фокусираше степен, кој одговара на барањата на индустријата.... [-]


ма комуникациски дизајн

Norwich University of the Arts
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Norwich

Комуникациски дизајн допира на секој аспект на 21 век.Тоа е од фундаментално значење за начинот на кој ние се однесуваат едни на други и нашата животна средина [+]

М-р комуникација Дизајн

Комуникациски дизајн допира на секој аспект на 21 век. Тоа е од фундаментално значење за начинот на кој ние се однесуваат едни на други и нашата животна средина.

Ова идеи управувано, индустријата се разбира фокусирана ќе го поддржи вашата интелектуална љубопитност и опремување на вас со соодветни вештини за да стане одличен лекар во меѓународни дизајн заедница. NUCA има воспоставено силна репутација за силата на своите графички и комуникациски дизајн експертиза. Дипломирани студенти се најде нивната NUCA ингеренциите се многу привлечен за потенцијалните работодавачи и многу поранешни студенти држат позиции во водечките дизајн агенции. ... [-]