MA London - MA програми во London MA, London

MA London - MA програми во London MA, London

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MA London - Земи си MA во London. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ACCA Лондон м-р Онлајн

London School of Business and Finance (LSBF)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 6 - 30 месеци June 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Земете ја вашата кариера понатаму со додавање на напредни бизнис вештини на магистер по финансии и инвестиции на вашиот ACCA квалификација. Комбинирањето на двата значи не само приклучување кон едно од најголемите светски сметководствени тела, туку и стекнување на способност да протуркаат организации напред преку клучните финансиски одлуки и стратегии. [+]

ACCA Лондон м-р Онлајн

Земете ја вашата кариера понатаму со додавање на напредни бизнис вештини на магистер по финансии и инвестиции на вашиот ACCA квалификација. Комбинирањето на двата значи не само приклучување кон едно од најголемите светски сметководствени тела, туку и стекнување на способност да протуркаат организации напред преку клучните финансиски одлуки и стратегии. Со LSBF , ќе добиете исклучоци и ќе можете да ја завршите двојната програма во само 1 дополнителен модул и дисертација.... [-]


Ма законот

The University of Law
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Обединетото Кралство London Birmingham Guildford Manchester + 3 more

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор. [+]

М-р закон

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор.

Запознајте се со искуството преку практични работилници, учење базирано на проблеми, преговори, размислување и презентации Развивање на основните професионални вештини во анализа, решавање проблеми и истражување Истражувајте област на правото што ве интересира преку вашиот сопствен истражувачки проект Вие би можеле да се квалификувате за постдипломски студентски кредит Потребни курсеви За да имате право да заземете место на нашиот м-р закон мора да поседува диплома за додипломски студии (или еквивалентен) на 2: 1 или погоре во било која дисциплина. Странство дипломирани студенти и возрасни не-дипломирани студенти:Ве молиме испратете ги вашите квалификации до тимот за прием, кој може да советува за вашата способност за курсот Ако одлучите дека сакате да продолжите со BPTC, ве молиме да аплицирате за сертификат за академско оценување од Одборот за стандарди за стандарди (BSB). Ако сте завршиле диплома надвор од Обединетото Кралство и не доаѓате од мнозинска земја што зборува англиски: Заверена копија од кој било документ што докажува дека сте квалификувани на англиски јазик на ниво на ЦЕФР Б2 или погоре во секоја од четирите компоненти на учење на јазик. [-]

ма во образованието

Unicaf University (ZM)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Обединетото Кралство London + 1 more

Образованието е се повеќе се менува, динамична и многу тешки сектор кој бара професионалци и лекари да биде многу квалификувани со цел да се исполнат различни предизвици. М-р во образованието е погодна за сите оние кои се заинтересирани за разбирање на важноста на улогата на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено на врските помеѓу образованието, општеството и студенти од сите возрасти. [+]

Образованието е се менува, динамичен и многу тежок сектор кој бара професионалци и практичари да бидат многу квалификувани за да се соочат со различни предизвици. На Магистер по образование Е погодна за сите оние кои се заинтересирани да ја разберат важната улога на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено врските помеѓу образованието, општеството и учениците од сите возрасти. Таа е идеална степен за сите оние кои сакаат да влезат во образовниот сектор и сите актуелни практичари кои сакаат да ги подобрат продолжат својата знаења во областа на наставата и учењето.... [-]


Магистерски студии по Дигитални управување во Лондон

Hyper Island
Студии врз за студентски град Дел-студии 15 месеци September 2018 Обединетото Кралство London

Магистер по дигитален менаџмент ќе ви даде вештини и знаење што треба да се вози промени во дигиталниот свет. Ќе учат додека работат и ќе ги применуваат увидите и учењата за развој на непушачки деловни решенија. [+]

Скратено работно време Управување со дигитални управување

Добијте ги вештините и знаењата што ви се потребни за да се движат промените во дигиталниот свет. Развивање на непушачки решенија за вистински деловни предизвици.

Променете го возилото

Магистер по дигитален менаџмент ќе ви даде вештини и знаење што треба да се вози промени во дигиталниот свет. Ќе учат додека работат и ќе ги применуваат увидите и учењата за развој на непушачки деловни решенија.... [-]


MA Education (Innovation in Learning and Teaching)

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

[+]

. Да им се овозможи на учениците да се идентификуваат, да се дизајнира и спроведе истражување активности кои вклучуваат можности за значителни самонасочување. [-]

Магистер по комуникација економска политика

New College of the Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Дали сте ги прочитале Freakonomics (Levitt [+]

Огромната мешавина на економската политика и комуникацијата на економските знаења, оваа магистерска програма ќе ве обучи да разберете како се користи економското знаење во современиот свет.

Дипломираните студенти ќе бидат вешти во постапувањето меѓу економистите и јавноста.

На

Кој треба да аплицира

Оваа програма може да биде во право за вас, ако сте заинтересирани да развиете кариери како креатор на политиката, новинар, да работите во невладини или меѓународни организации.... [-]


мајстор на уметноста - уметност насока

Sup de Pub
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Обединетото Кралство London

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока.Оваа програма ги зема место е Лондон и [+]

Мајстор на уметноста - уметност насока

&nbsp

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока. Оваа програма ги зема место е Лондон и Чикаго која за многу години е две од повеќето во светот на симболичен градови за рекламирање креативност.

&nbsp

Оние студенти кои сакаат да се заврши SP4/SP5 програма враќањето во Париз, откако нивните странски искуства ... [-]


ма во градината и пејзажна историја

University of London, School of Advanced Study
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 месеци October 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

М-р во градина и пејзаж Историја на Институтот за историски истражувања ќе се обезбеди академски ригорозни средина во која студентите ќе ги развијат своите академски истражувања и пишување вештини, и да се добијат длабоко разбирање на градини и предели опфаќа целиот свет и век. [+]

На М-р во градина и пејзаж Историја на Институтот за историски истражувања ќе се обезбеди академски ригорозни средина во која студентите ќе ги развијат своите академски истражувања и пишување вештини, и да се добијат длабоко разбирање на градини и предели опфаќа целиот свет и век.

Овој курс ќе биде особено корисен за дипломирани студенти кои имаат завршено прв степен во поврзани со предметот, како и за архитекти и пејзажот градинари бараат да ги продлабочат своите знаења предмет или да додадете предност за нивната биографија.... [-]


конзервација ма

City & Guilds of London Art School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

По многу успешни години водење на диплома за постдипломски студии во конзервација, Градот и еснафи во Лондон Уметничката школа е горд да го објави нашиот нов конзервација р, кои ќе работат рамо до рамо со нашите постоечки БА (Hons) Конзервација студии се разбира од есен 2017 година. Сите наши конзервација курсеви потоа ќе бидат потврдени од страна на нашата долгогодишна партнер Бирмингем Сити Универзитетот. [+]

По многу успешни години водење на диплома за постдипломски студии во конзервација, Градот и еснафи во Лондон Уметничката школа е горд да го објави нашиот нов конзервација р, кои ќе работат рамо до рамо со нашите постоечки БА (Hons) Конзервација студии се разбира од есен 2017 година. Сите наши конзервација курсеви потоа ќе бидат потврдени од страна на нашата долгогодишна партнер Бирмингем Сити Универзитетот.... [-]


ма во светски театри

Goldsmiths, University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Покривајќи ги историските и филозофските основи на театарските и изведбените практики од различни делови на светот, на овој степен ќе ги испитате домородните и современите перформанси и театарски традиции од различни културни контексти. Магистер по светски театри е еден од ретките самостојни предава програми магистерски во светски театри и перформанси во Велика Британија и на глобално ниво. [+]

Покривајќи ги историските и филозофските основи на театарските и изведбените практики од различни делови на светот, на овој степен ќе ги испитате домородните и современите перформанси и театарски традиции од различни културни контексти. Магистер по светски театри е еден од ретките самостојни предава програми магистерски во светски театри и перформанси во Велика Британија и на глобално ниво.... [-]


ма во управување со

University of Westminster, Westminster Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој курс е дизајниран да се развие на општо управување вештини што ви треба во брзо менување на економска средина. Како и да ви дава поддршка и познавање и разбирање потребни за да работат ефективно во менаџерската улога, се разбира ќе се развие својата анализа, решавање на проблеми и проактивен размислување вештини. Како што се разбира напредува, акцентот се развива од оперативните на стратешки пристап. [+]

Овој курс е дизајниран да се развие на општо управување вештини што ви треба во брзо менување на економска средина. Како и да ви дава поддршка и познавање и разбирање потребни за да работат ефективно во менаџерската улога, се разбира ќе се развие својата анализа, решавање на проблеми и проактивен размислување вештини. Како што се разбира напредува, акцентот се развива од оперативните на стратешки пристап. Проучување на управување со м-р ќе ви даде можност да се здобијат веднаш применливи вештини и менаџерски свест; додека за учење за процеси и практики други организации од колегите и студија на случај анализа.... [-]


Магистер по дизајн

London School Of Design And Marketing
Он-лајн студии Целосна 12 месеци May 2018 Обединетото Кралство London

Во сложена и конкурентна средина, како што моментално се интегрираат една компанија, дизајнот стана важна конкурентна и стратешка предност, бидејќи обезбедува иновации и диференцијација. London School Of Design And Marketing Магистер по дизајн претставува можност за претворање на професионалци во експерти од неколку области на дизајнот, преку подобрување на нивните основни, критички и процедурални вештини, не само да ја разберат корпоративната реалност, туку и да придонесат во процесот на вреднување создавање. [+]

Ние сме Обезбедувач на он-лајн образование во Обединетото Кралство, достапен низ целиот свет на 3 различни јазици.

Зошто магистрирал во Дизајн?

Во сложена и конкурентна средина, како што моментално се интегрираат една компанија, дизајнот стана важна конкурентна и стратешка предност, бидејќи обезбедува иновации и диференцијација./>

London School Of Design And Marketing Магистер по дизајн претставува можност за претворање на професионалци во експерти од неколку области на дизајнот, преку подобрување на нивните основни, критички и процедурални вештини, не само да ја разберат корпоративната реалност, туку и да придонесат во процесот на вреднување создавање.... [-]


ма во различноста и медиумите

University of Westminster - Westminster School of Media, Arts and Design
Студии врз за студентски град Целосна 1 година Обединетото Кралство London

Ова е возбудлив и високо иновативни се разбира (развиен во соработка со Институтот за медиуми разновидност) кои беспрекорно ги комбинира теоријата и модули обезбедување или содржат рацете на практична обука во новинарството или кампањи и односи со јавноста во однос на социјалната и културна разновидност. [+]

Ова е возбудлив и високо иновативни се разбира (развиен во соработка со Институтот за медиуми разновидност) кои беспрекорно ги комбинира теоријата и модули обезбедување или содржат рацете на практична обука во новинарството или кампањи и односи со јавноста во однос на социјалната и културна разновидност.

Овој курс ќе ви даде можност да учат и истражување на основни начини на кои социјалните научници се анализира улогата на медиумите во општествената конструкција, застапување и разбирање на разликите и социјалната разновидност и да добијат критичко разбирање на социјалните и медиумски структури и новинарски практики кои влијаат врз овие процеси. Таа, исто така ќе ви овозможат со практични вештини кои ќе ви овозможи да се произведе свој медиумски производ на тема се однесуваат на социјалната и културна разновидност.... [-]


Магистер по маркетинг и иновации

London School of Planning and Management
Он-лајн студии Целосна 36 месеци August 2018 Обединетото Кралство London

Овој курс е дизајниран да ви помогне да се здобијат со теоретски информации, кои потоа може да се примени во пракса. Курсот се развива вашите креативни и динамична визија бара во реалниот бизнис средина. [+]

Магистер по маркетинг и иновации

Преглед на курсот

Курсот е дизајниран да ви помогне да стекнете теориски влезови кои потоа може да се применат во пракса. Курсот се развива вашите креативни и динамична визија бара во реалниот бизнис средина.

Ќе се воведе на функциите на бизнис организација, предизвиците со кои се соочуваат во реалниот бизнис средина и клучните вештини за управување се бара во бизнисот.... [-]


Магистер по Ентериери

University of Westminster - Faculty of Architecture and the Built Environment
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој курс промовира динамичен и шпекулативен пристап кон дизајнот на ентериерните просторни средини и истражувањата на вредности кои се обидуваат да ги оспорат традиционалните методологии. Тоа ви дава можност да ги извршуваат вашите конкретни прашања од интерес за внатрешен дизајн или специјализирани области на три-димензионален дизајн, преку концизна и фокусирана студија. [+]

Овој курс промовира динамичен и шпекулативен пристап кон дизајнот на ентериерните просторни средини и истражувањата на вредности кои се обидуваат да ги оспорат традиционалните методологии. Тоа ви дава можност да ги извршуваат вашите конкретни прашања од интерес за внатрешен дизајн или специјализирани области на три-димензионален дизајн, преку концизна и фокусирана студија.

... [-]