MA London - MA програми во London MA, London

MA London - MA програми во London MA, London

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MA London - Земи си MA во London. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Ма законот

The University of Law
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Обединетото Кралство London Birmingham Guildford Manchester + 3 more

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор. [+]

М-р закон

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор.

Запознајте се со искуството преку практични работилници, учење базирано на проблеми, преговори, размислување и презентации Развивање на основните професионални вештини во анализа, решавање проблеми и истражување Истражувајте област на правото што ве интересира преку вашиот сопствен истражувачки проект Вие би можеле да се квалификувате за постдипломски студентски кредит Потребни курсеви За да имате право да заземете место на нашиот м-р закон мора да поседува диплома за додипломски студии (или еквивалентен) на 2: 1 или погоре во било која дисциплина. Странство дипломирани студенти и возрасни не-дипломирани студенти:Ве молиме испратете ги вашите квалификации до тимот за прием, кој може да советува за вашата способност за курсот Ако одлучите дека сакате да продолжите со BPTC, ве молиме да аплицирате за сертификат за академско оценување од Одборот за стандарди за стандарди (BSB). Ако сте завршиле диплома надвор од Обединетото Кралство и не доаѓате од мнозинска земја што зборува англиски: Заверена копија од кој било документ што докажува дека сте квалификувани на англиски јазик на ниво на ЦЕФР Б2 или погоре во секоја од четирите компоненти на учење на јазик. [-]

ма во образованието

Unicaf University (ZM)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Обединетото Кралство London + 1 more

Образованието е се повеќе се менува, динамична и многу тешки сектор кој бара професионалци и лекари да биде многу квалификувани со цел да се исполнат различни предизвици. М-р во образованието е погодна за сите оние кои се заинтересирани за разбирање на важноста на улогата на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено на врските помеѓу образованието, општеството и студенти од сите возрасти. [+]

Образованието е се менува, динамичен и многу тежок сектор кој бара професионалци и практичари да бидат многу квалификувани за да се соочат со различни предизвици. На Магистер по образование Е погодна за сите оние кои се заинтересирани да ја разберат важната улога на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено врските помеѓу образованието, општеството и учениците од сите возрасти. Таа е идеална степен за сите оние кои сакаат да влезат во образовниот сектор и сите актуелни практичари кои сакаат да ги подобрат продолжат својата знаења во областа на наставата и учењето.... [-]


MA Education (Innovation in Learning and Teaching)

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

[+]

. Да им се овозможи на учениците да се идентификуваат, да се дизајнира и спроведе истражување активности кои вклучуваат можности за значителни самонасочување. [-]

Hyper Island
Студии врз за студентски град Целосна 24 недели January 2018 Обединетото Кралство Manchester London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

[+]

однесување психологија Партиципативен истражувачки алатки [-]

М-р престижната Бренд менаџмент

Regent’s University London
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 16 месеци January 2018 Обединетото Кралство London

Магистер престижната Бренд менаџмент се стратешки поглед на динамички карактеристики и можности со индустријата глобалната луксузни стоки. Па така, Уживајте во глобалниот луксузен сектор, да ги исполните клучните индустриски контакти и да ги научите тајните на успехот на брендот. [+]

Магистер престижната Бренд менаџмент се стратешки поглед на динамички карактеристики и можности со индустријата глобалната луксузни стоки. Па така, Уживајте во глобалниот луксузен сектор, да ги исполните клучните индустриски контакти и да ги научите тајните на успехот на брендот.

Развиен во соработка со индустријата, оваа програма признава дека врвни директори луксуз и престиж компаниите треба специфичен вид на бизнис експертиза. Студираат во срцето на Лондон, еден од главните градови во светот за луксузни индустрија, ќе се развие вештини потребни за да управуваат со водечките брендови во високо конкурентна средина вештини, комбинирање на знаење со иновативен пристап и силна културна перспектива. На програмата се учи од страна на високо квалификувани научници и искусни индустриски професионалци, и се фокусира исклучиво на луксуз, брендирање и управување на целиот синџир на целосната вредност. Ќе имаат корист од индустрија гости говорници, учи дека е информиран од страна на најновите бизнис размислување и консултации за проектот соработки со индустријата.... [-]


ма во културниот и интелектуална историја 1300-1650

University of London, School of Advanced Study
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци October 2018 Обединетото Кралство City of London

Овој степен на Варбург Институтот има за цел да им овозможат на студентите за интердисциплинарни истражувања во средновековна и ренесансна студии и во приемот на класичната традиција. [+]

За степенот

Институтот Варбург М-р во културна и интелектуална историја има за цел да им овозможат на студентите за интердисциплинарни истражувања во средновековни и ренесансни студии и во приемот на класичната традиција. Студентите ќе бидат дел од меѓународната заедница на научници, кои работат во многу познати светски библиотека. Тие ќе ги прошири своите спектар на знаење, за да го вклучите историски информирани толкување на слики и текстови, историја на уметност, филозофија, историја на науката, литературата, како и влијанието на религијата во општеството. Студентите ќе ги подобрат своите знаења на латински, француски и италијански јазик и ќе се здобијат со библиотеката и архивскиот вештини од суштинско значење за истражување на основните текстови.... [-]


мајстор на уметноста - уметност насока

Sup de Pub
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Обединетото Кралство London

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока.Оваа програма ги зема место е Лондон и [+]

Мајстор на уметноста - уметност насока

&nbsp

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока. Оваа програма ги зема место е Лондон и Чикаго која за многу години е две од повеќето во светот на симболичен градови за рекламирање креативност.

&nbsp

Оние студенти кои сакаат да се заврши SP4/SP5 програма враќањето во Париз, откако нивните странски искуства ... [-]


Магистер по медиуми и развојот

University of Westminster - Westminster School of Media, Arts and Design
Студии врз за студентски град Целосна 1 година Обединетото Кралство London

М-р медиуми и развој е интердисциплинарна разбира дека ве учи главни теории, концепти, студии на случај и практични вештини медиуми околу темата на медиумите и развој и нејзините импликации за помалку развиените земји. Овој курс ќе ви овозможи со уникатна комбинација на теорија и пракса на наставата, во насока на продлабочување на вашето знаење на историјата на комуникациите во рамките на процесот на развој на земјите во развој. [+]

М-р медиуми и развој е интердисциплинарна разбира дека ве учи главни теории, концепти, студии на случај и практични вештини медиуми околу темата на медиумите и развој и нејзините импликации за помалку развиените земји. Овој курс ќе ви овозможи со уникатна комбинација на теорија и пракса на наставата, во насока на продлабочување на вашето знаење на историјата на комуникациите во рамките на процесот на развој на земјите во развој. Тоа критички да се оцени влијанието на меѓународни и регионални институции од критичката политичка економска перспектива. Настава од академскиот кадар, гости предавачи и други внимателно одбрани кадри од организациите за развој ќе ви овозможи со еден преглед на политики, активности и влијанието на државните и не-државните институции во областа на комуникациските медиуми и развој.... [-]


ма во меѓународна економска политика и анализа

University of Westminster, Westminster Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

Курсот има за цел да ви овозможи со знаење во длабочина и разбирање на најновите случувања во економијата, со фокус на практични вештини и развој на вештини потребни од страна на работна економист. Тоа е специјално наменета за оние со искрен интерес за примена на економијата на реалниот свет ситуации. [+]

Оваа иновативна разбира нуди и м-р и м-р струи. Тоа е дизајниран да се развие вашата способност да ги применат економски анализи на политичките прашања и бизнис проблеми, кои често се двосмислени и мулти-фацетирани. Иако постои силна теоретска јадро, во фокусот текот на курсот е многу на практичната примена на економски техники за проблемите, и на развивање на способноста да се комуницира на увид дека економската анализа може да обезбеди. Курсот е создаден во соработка со Владата економска служба (ГЕС) - главен работодавач на дипломирани студенти по економија во Велика Британија. На Универзитетот во Вестминстер е единствениот англиски универзитет за да се обезбеди ГЕС препорачува статус за постдипломски курс во економијата. Курсот има за цел да ви овозможи со знаење во длабочина и разбирање на најновите случувања во економијата, со фокус на практични вештини и развој на вештини потребни од страна на работна економист. Тоа е специјално наменета за оние со искрен интерес за примена на економијата на реалниот свет ситуации. Како и подобрување на вашата способност да се применуваат соодветните економски принципи во поддршка на политиката и стратегијата за развој, се разбира има за цел да се развие вашата способност да комуницира со сложените прашања за широка публика, својата свест на значајни извори на економските и финансиските податоци, проблемите со кои се соочуваат кога вршење на евалуација на политиките и вашата способност за самосвест и групна работа.... [-]


ма во урбаните дизајн

University of Westminster - Faculty of Architecture and the Built Environment
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Нашата програма урбанистички проект е еден од најголемите и најдолгите основана во Велика Британија. Таа ужива одлична репутација и нашите дипломирани студенти се високо почитуван во професијата. Нашите студенти доаѓаат од различни професии и средини, вклучувајќи архитектура, пејзаж архитектура и планирање, од Велика Британија, Европа и целиот свет. [+]

Во се повеќе урбанизирани свет, постои растечката меѓународна побарувачка за дипломирани студенти урбаниот дизајн. Овие курсеви ќе ви овозможат со знаења и вештини што треба да учествуваат во овој брзо проширување на професијата. Урбаниот дизајн вклучува обликување на физичката средина за живот во градовите. Темпото на урбани промени, а предизвикот за правење градови ефикасен и одржлив и значајно, бара креативни решенија за дизајн и менаџмент. Курсеви на урбанистички проект во Вестминстер обезбеди кохерентна пристап кон проблемите со кои се соочуваат нашите градови, со комбинирање на структурирана академски студии со живи дизајн проекти, што ќе ви овозможи да се развијат практични вештини, теоретско разбирање и информирана пристап кон одржлив урбан развој.... [-]


ма во превенцијата на конфликти, решавање на спорови

University of Westminster - Westminster Law School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година January 2018 Обединетото Кралство London

Овој курс ги опфаќа широк спектар на јавниот, приватниот и домашни прашања од значење за спречување и решавање на конфликти и спорови, вклучувајќи ги улогите на закони, одлуки, ризици и правда. Курсот вклучува (но не се ограничени на) преговори и арбитража, а исто така и алтернативно решавање на спорови (ADR) процеси, како што се медијација и помирување. [+]

Овој курс ги опфаќа широк спектар на јавниот, приватниот и домашни прашања од значење за спречување и решавање на конфликти и спорови, вклучувајќи ги улогите на закони, одлуки, ризици и правда. Курсот вклучува (но не се ограничени на) преговори и арбитража, а исто така и алтернативно решавање на спорови (ADR) процеси, како што се медијација и помирување.

Вие ќе бидете во можност да се меша со студентите на други предмети мајстори на Правниот факултет во Вестминстер. Часовите се мали, овозможувајќи за интерактивен пристап кон учењето. Овој курс е комбинација на академски и практични пристапи кон наставата и учењето.... [-]


Магистер по енергија и промените на животната средина

University of Westminster - Faculty of Social Sciences and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

М-р за енергетика и климатски промени е интердисциплинарна степен што ги комбинира меѓународните односи, право, бизнис студии и одржливост. Како таква, таа обезбедува сеопфатен преглед на енергетската безбедност, пазари на енергија и климатските промени на глобално, регионално и локални перспективи. [+]

М-р за енергетика и климатски промени е интердисциплинарна степен што ги комбинира меѓународните односи, право, бизнис студии и одржливост. Како таква, таа обезбедува сеопфатен преглед на енергетската безбедност, пазари на енергија и климатските промени на глобално, регионално и локални перспективи. Степенот подготвува студентите со знаење на клучен интелектуална рамки и критични прашања. Курсот нуди сеопфатен пристап кон динамиката со кои се регулира енергија транзиција кон економија Nexus ниско ниво на јаглерод. Од студентите се бара да заврши пет меѓусебно поврзани основни модули и може да избере една опција модул.... [-]


ма во целост и нивните композиторски

The Institute Of Contemporary Music Performance
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

М-р текстописци е високо креативна програма дизајнирана за да им овозможи на студентите да се испита, да истражуваат и да се фокусира и нивната практична текстописци и аналитички текстописци образование. [+]

М-р текстописци е високо креативна програма дизајнирана за да им овозможи на студентите да се испита, да истражуваат и да се фокусира и нивната практична текстописци и аналитички текстописци образование.

Се разбира Преглед М-р текстописци е високо креативна програма дизајнирана за да им овозможи на студентите да се испита, да истражуваат и да се фокусира и нивната практична текстописци и аналитички текстописци образование. Студентите се фокусираат на креативно истражување, пишување вежби и академски истражувања околу оваа тема пред да се фокусира на создавање на нов голем репертоар работата или дисертација во областа на песната. ... [-]

Р Потрошувачка, култура и маркетинг

Royal Holloway University of London
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Обединетото Кралство London

Магистер по потрошувачка, култура [+]

Преглед

Магистер по потрошувачка, култура

Овој курс изгледа подетално во нашата потрошувачка култура и се обидува да го разбере и ќе се вклучи во голем број теоретски области: брендирање, маркетинг, био-моќ и неолиберализам. Ќе ги истражите тврдењата дека нашиот современ свет најдобро може да се сфати како потрошувачко општество и култура на бренд, како и начинот на маркетинг и потрошувачката се повеќе ги дефинираат нашите искуства, општествени односи и граѓанска инфраструктура. Како такви, ние сакаме да ги анализираме однесувањето на пазарот и практиките на потрошувачка со цел подобро да разбереме како маркетингот се поврзува со општеството и културата.... [-]


мајстор на уметноста во муслиманските култури

The Aga Khan University: ​​Institute for the Study of Muslim Civilisations
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Обединетото Кралство London

Со седиште во центарот на Лондон, Ага Кан Универзитетот Институтот за проучување на муслиманските цивилизациите (ИСМЦ) две години м-р програма нуди еден засебен начин за разбирање на муслиманскиот цивилизации како што еволуирале со текот на времето; нагласува разновидност и комплексноста на минатото и сегашноста муслимански култури, нивното проучување, како дел од светските култури вработува алатки на општествените и хуманистичките науки како рамка за учење ... [+]

Со седиште во центарот на Лондон, Ага Кан Универзитетот Институтот за проучување на муслиманските цивилизациите (ИСМЦ) две години м-р програма нуди:

А карактеристична начин на разбирање на муслиманскиот цивилизации како што еволуирале со текот на времето. Нагласува разновидност и комплексноста на минатото и сегашноста муслимански култури, нивното проучување, како дел од светските култури. Вработува алатки на општествените и хуманистичките науки, како рамка за учење. ... [-]