MA Greater London - MA програми во Greater London MA, Greater London

MA Greater London - MA програми во Greater London MA, Greater London

Master

Програми со наслов "мајстор на уметноста " традиционално се состои од либерални уметности теми како што се филозофија, историја, или литература. Мајстори на уметноста се постдипломски програми кои може да се земе по заработени диплома во додипломската програма (диплома). Мајстори на уметноста програми имаат наслов "МА ", "мајстор на уметноста " или "МА ".

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA Greater London - Земи си MA во Greater London. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Ма законот

The University of Law
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Обединетото Кралство London Birmingham Guildford Manchester + 3 more

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор. [+]

М-р закон

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор.

Запознајте се со искуството преку практични работилници, учење базирано на проблеми, преговори, размислување и презентации Развивање на основните професионални вештини во анализа, решавање проблеми и истражување Истражувајте област на правото што ве интересира преку вашиот сопствен истражувачки проект Вие би можеле да се квалификувате за постдипломски студентски кредит Потребни курсеви За да имате право да заземете место на нашиот м-р закон мора да поседува диплома за додипломски студии (или еквивалентен) на 2: 1 или погоре во било која дисциплина. Странство дипломирани студенти и возрасни не-дипломирани студенти:Ве молиме испратете ги вашите квалификации до тимот за прием, кој може да советува за вашата способност за курсот Ако одлучите дека сакате да продолжите со BPTC, ве молиме да аплицирате за сертификат за академско оценување од Одборот за стандарди за стандарди (BSB). Ако сте завршиле диплома надвор од Обединетото Кралство и не доаѓате од мнозинска земја што зборува англиски: Заверена копија од кој било документ што докажува дека сте квалификувани на англиски јазик на ниво на ЦЕФР Б2 или погоре во секоја од четирите компоненти на учење на јазик. [-]

Магистерски студии по Дигитални управување во Лондон

Hyper Island
Студии врз за студентски град Дел-студии 15 месеци September 2018 Обединетото Кралство London

Магистер по дигитален менаџмент ќе ви даде вештини и знаење што треба да се вози промени во дигиталниот свет. Ќе учат додека работат и ќе ги применуваат увидите и учењата за развој на непушачки деловни решенија. [+]

Скратено работно време Управување со дигитални управување

Добијте ги вештините и знаењата што ви се потребни за да се движат промените во дигиталниот свет. Развивање на непушачки решенија за вистински деловни предизвици.

Променете го возилото

Магистер по дигитален менаџмент ќе ви даде вештини и знаење што треба да се вози промени во дигиталниот свет. Ќе учат додека работат и ќе ги применуваат увидите и учењата за развој на непушачки деловни решенија.... [-]


ма во образованието

Unicaf University (ZM)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Обединетото Кралство London + 1 more

Образованието е се повеќе се менува, динамична и многу тешки сектор кој бара професионалци и лекари да биде многу квалификувани со цел да се исполнат различни предизвици. М-р во образованието е погодна за сите оние кои се заинтересирани за разбирање на важноста на улогата на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено на врските помеѓу образованието, општеството и студенти од сите возрасти. [+]

Образованието е се менува, динамичен и многу тежок сектор кој бара професионалци и практичари да бидат многу квалификувани за да се соочат со различни предизвици. На Магистер по образование Е погодна за сите оние кои се заинтересирани да ја разберат важната улога на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено врските помеѓу образованието, општеството и учениците од сите возрасти. Таа е идеална степен за сите оние кои сакаат да влезат во образовниот сектор и сите актуелни практичари кои сакаат да ги подобрат продолжат својата знаења во областа на наставата и учењето.... [-]


MA Education (Innovation in Learning and Teaching)

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

[+]

Да им се овозможи на учениците да се идентификуваат, да се дизајнира и спроведе истражување активности кои вклучуваат можности за значителни самонасочување. [-]

М-р за управување со

Regent’s University London
Студии врз за студентски град Целосна 12 - 16 месеци January 2019 Обединетото Кралство London

Управниот р нуди напредни студии на управување и на менување на глобалниот контекст во кој организации работат. Затоа, Уживајте во практичен, холистички пристап кон управувањето и совладување на вештините на лидерство. [+]

Управниот р нуди напредни студии на управување и на менување на глобалниот контекст во кој организации работат. Затоа, Уживајте во практичен, холистички пристап кон управувањето и совладување на вештините на раководството за развој на дипломирани студенти кои можат да станат катализатори за промени во бизнисот и општеството.

Оваа програма е комбинација на управување и теорија на лидерство, пракса и вредности додека негуваат социјалните и емоционалните аспекти на учењето. Постои силен акцент на тимска работа и практично, искуство базирано на учење поврзани и фокусирани на светот на управување и лидерство. филозофијата на програмата е да се 'се посветам на семето на можности "- здружи менаџмент и лидерство теорија, пракса и вредности, додека негувањето на социјални и емоционални аспекти на учење, како и охрабрување да се дејствува со доверба во предизвикувачки ситуации.... [-]


ма во културниот и интелектуална историја 1300-1650

University of London, School of Advanced Study
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци October 2018 Обединетото Кралство City of London

Овој степен на Варбург Институтот има за цел да им овозможат на студентите за интердисциплинарни истражувања во средновековна и ренесансна студии и во приемот на класичната традиција. [+]

За степенот

Институтот Варбург М-р во културна и интелектуална историја има за цел да им овозможат на студентите за интердисциплинарни истражувања во средновековни и ренесансни студии и во приемот на класичната традиција. Студентите ќе бидат дел од меѓународната заедница на научници, кои работат во многу познати светски библиотека. Тие ќе ги прошири своите спектар на знаење, за да го вклучите историски информирани толкување на слики и текстови, историја на уметност, филозофија, историја на науката, литературата, како и влијанието на религијата во општеството. Студентите ќе ги подобрат своите знаења на латински, француски и италијански јазик и ќе се здобијат со библиотеката и архивскиот вештини од суштинско значење за истражување на основните текстови.... [-]


мајстор на уметноста - уметност насока

Sup de Pub
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Обединетото Кралство London

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока.Оваа програма ги зема место е Лондон и [+]

Мајстор на уметноста - уметност насока

&nbsp

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока. Оваа програма ги зема место е Лондон и Чикаго која за многу години е две од повеќето во светот на симболичен градови за рекламирање креативност.

&nbsp

Оние студенти кои сакаат да се заврши SP4/SP5 програма враќањето во Париз, откако нивните странски искуства ... [-]


Logistics and Supply Chain Management, MA

University of Greenwich - Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

[+]

Акредитација Проектен менаџмент (15 кредити)

Вашето време на универзитетот треба да биде пријатно и наградува, и важно е дека тоа не е расипан од непотребни финансиски грижи. Препорачуваме да посветиш време на планирање вашите финансии, и пред да дојдат во универзитет и додека сте тука. Што може да понуди совети на животните трошоци и буџетирање, како и награди, надоместоци и заеми.... [-]


Магистер по Ентериери

University of Westminster - Faculty of Architecture and the Built Environment
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој курс промовира динамичен и шпекулативен пристап кон дизајнот на ентериерните просторни средини и истражувањата на вредности кои се обидуваат да ги оспорат традиционалните методологии. Тоа ви дава можност да ги извршуваат вашите конкретни прашања од интерес за внатрешен дизајн или специјализирани области на три-димензионален дизајн, преку концизна и фокусирана студија. [+]

Овој курс промовира динамичен и шпекулативен пристап кон дизајнот на ентериерните просторни средини и истражувањата на вредности кои се обидуваат да ги оспорат традиционалните методологии. Тоа ви дава можност да ги извршуваат вашите конкретни прашања од интерес за внатрешен дизајн или специјализирани области на три-димензионален дизајн, преку концизна и фокусирана студија.

... [-]

Магистер по меѓународни односи и безбедност

University of Westminster - Faculty of Social Sciences and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој курс обезбедува со детално разбирање на природата на современиот безбедносната агенда, неговото потекло, теоретските основи и идната траекторија. Ќе се испитува теории на меѓународната безбедност и оние клучните безбедносни прашања кои доминираа дискурс безбедност во ерата по студената војна. Исто така, ќе се развие твојот аналитички вештини со цел да се олесни разбирањето на плодотворен прашања на современиот безбедноста во поширока теоретска и историска рамка. [+]

Прашањето за безбедност сега доминира во современата меѓународна политика. Прашањата како што се "војната против тероризмот", превентивен самоодбрана и хуманитарна интервенција претставува антологиски меѓународната загриженост дека има последици за сите држави и сите народи.

Овој курс обезбедува со детално разбирање на природата на современиот безбедносната агенда, неговото потекло, теоретските основи и идната траекторија. Ќе се испитува теории на меѓународната безбедност и оние клучните безбедносни прашања кои доминираа дискурс безбедност во ерата по студената војна. Исто така, ќе се развие твојот аналитички вештини со цел да се олесни разбирањето на плодотворен прашања на современиот безбедноста во поширока теоретска и историска рамка.... [-]


ма во политиката, развој и глобална југ

Goldsmiths, University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Програмата смета "развој" како основен политички прашање да планирам на светот денес. М-р ќе трага темните контури кои одделни политиката од беззаконие, политички идеи и идеали од празни реторички гестови, меѓународна соработка од империјализмот, и политички активизам од насилство. [+]

Оваа мајстори смета "развој" како широко посакувана цел, но исто така и како арена за недоразбирања. Ќе се истражуваат нови форми на политиката, особено оние кои се појавуваат во не-западните светот, и имаат можност да се обврзуваат на стажирање.

"Развој" е долго посакувана како цел за општествата и народи, како и извршување на тоа е одлучувачки во обликувањето на светот, особено од средината на 20 век. Сепак големи промени во последниве децении, вклучувајќи ја и појавата на нови геополитички сили на меѓународната сцена, растечките предизвици да неолиберални догми, зголемената загриженост во врска со зголемување на глобалната нееднаквост, како и признавање на опасноста од еколошка уништување, значи дека "развој" - што значи тоа и како тоа треба да се постигне - стана на местото на оспорување, каде што се појавија нови форми на политиката и борба.... [-]


конзервација ма

City & Guilds of London Art School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

По многу успешни години водење на диплома за постдипломски студии во конзервација, Градот и еснафи во Лондон Уметничката школа е горд да го објави нашиот нов конзервација р, кои ќе работат рамо до рамо со нашите постоечки БА (Hons) Конзервација студии се разбира од есен 2017 година. Сите наши конзервација курсеви потоа ќе бидат потврдени од страна на нашата долгогодишна партнер Бирмингем Сити Универзитетот. [+]

По многу успешни години водење на диплома за постдипломски студии во конзервација, Градот и еснафи во Лондон Уметничката школа е горд да го објави нашиот нов конзервација р, кои ќе работат рамо до рамо со нашите постоечки БА (Hons) Конзервација студии се разбира од есен 2017 година. Сите наши конзервација курсеви потоа ќе бидат потврдени од страна на нашата долгогодишна партнер Бирмингем Сити Универзитетот.... [-]


ма во меѓународна економска политика и анализа

University of Westminster, Westminster Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство London

Курсот има за цел да ви овозможи со знаење во длабочина и разбирање на најновите случувања во економијата, со фокус на практични вештини и развој на вештини потребни од страна на работна економист. Тоа е специјално наменета за оние со искрен интерес за примена на економијата на реалниот свет ситуации. [+]

Оваа иновативна разбира нуди и м-р и м-р струи. Тоа е дизајниран да се развие вашата способност да ги применат економски анализи на политичките прашања и бизнис проблеми, кои често се двосмислени и мулти-фацетирани. Иако постои силна теоретска јадро, во фокусот текот на курсот е многу на практичната примена на економски техники за проблемите, и на развивање на способноста да се комуницира на увид дека економската анализа може да обезбеди. Курсот е создаден во соработка со Владата економска служба (ГЕС) - главен работодавач на дипломирани студенти по економија во Велика Британија. На Универзитетот во Вестминстер е единствениот англиски универзитет за да се обезбеди ГЕС препорачува статус за постдипломски курс во економијата. Курсот има за цел да ви овозможи со знаење во длабочина и разбирање на најновите случувања во економијата, со фокус на практични вештини и развој на вештини потребни од страна на работна економист. Тоа е специјално наменета за оние со искрен интерес за примена на економијата на реалниот свет ситуации. Како и подобрување на вашата способност да се применуваат соодветните економски принципи во поддршка на политиката и стратегијата за развој, се разбира има за цел да се развие вашата способност да комуницира со сложените прашања за широка публика, својата свест на значајни извори на економските и финансиските податоци, проблемите со кои се соочуваат кога вршење на евалуација на политиките и вашата способност за самосвест и групна работа.... [-]


ма во различноста и медиумите

University of Westminster - Westminster School of Media, Arts and Design
Студии врз за студентски град Целосна 1 година Обединетото Кралство London

Ова е возбудлив и високо иновативни се разбира (развиен во соработка со Институтот за медиуми разновидност) кои беспрекорно ги комбинира теоријата и модули обезбедување или содржат рацете на практична обука во новинарството или кампањи и односи со јавноста во однос на социјалната и културна разновидност. [+]

Ова е возбудлив и високо иновативни се разбира (развиен во соработка со Институтот за медиуми разновидност) кои беспрекорно ги комбинира теоријата и модули обезбедување или содржат рацете на практична обука во новинарството или кампањи и односи со јавноста во однос на социјалната и културна разновидност.

Овој курс ќе ви даде можност да учат и истражување на основни начини на кои социјалните научници се анализира улогата на медиумите во општествената конструкција, застапување и разбирање на разликите и социјалната разновидност и да добијат критичко разбирање на социјалните и медиумски структури и новинарски практики кои влијаат врз овие процеси. Таа, исто така ќе ви овозможат со практични вештини кои ќе ви овозможи да се произведе свој медиумски производ на тема се однесуваат на социјалната и културна разновидност.... [-]


MA Islamic Law (On-Campus & Distance Learning)

The Islamic College
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 1 - 2 години November 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

[+]

. [-]