MA Sidcup - MA програми во Sidcup MA, Sidcup

MA Sidcup - MA програми во Sidcup MA, Sidcup

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MA Sidcup - Земи си MA во Sidcup. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р театар за младата популација

Rose Bruford College of Theatre and Performance
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 13 месеци August 2018 Обединетото Кралство Sidcup + 1 more

Без разлика дали сте еден неодамнешен дипломираат со интерес за драма, перформанси и правење театар; или некој којшто работи во театарот или образование кој сака да развијат своите постоечки знаења и [+]

М-р театар за младата популација

А практична студија на театарот одлуки и перформанси за деца и млади Без разлика дали сте еден неодамнешен дипломираат со интерес за драма, перформанси и правење театар; или некој којшто работи во театарот или образование кој сака да развијат своите постоечки знаења и пракса: на флексибилни патеки во рамките на ова постдипломски курс ви овозможи со различни можности за унапредување на вашата кариера и амбиции, и се развива своите вештини. Како една од водечките компании во Велика Британија е драма училишта, Роуз Bruford колеџ нуди единствена можност да учат и се обучуваат во тоа се повеќе популарни и динамична областа на театарската пракса. Предводена од страна на тим на специјалист practictioners и академици ќе се работи со некои од водечките фигури во овој сектор. Студентите на програмата имаат можност да го посетат меѓународни фестивали (вклучувајќи ASSITEJ Конгресот Копенхаген, Imaginate фестивал во Единбург, и Полетувањето), работа со водечки компании и театри (вклучувајќи Кетрин тркала, НИЕ, мрсна кошничката, Tall Приказни, Еднорог театар, акција превоз театар, полкови театар, Half Moon театар, и Патување светлината), и со светска класа практичарите (вклучувајќи Тони Греам, Марк Storor, Алекс Брн, и Дејвид Вуд). Работа заедно со нашите TYA креативни партнери, ќе истражуваат, преку истражување пракса-базирани, голем број на театарски техники и теории што ќе ја збогати вашата способност да создаде театар за публика од сите возрасти. Преку истражување на меѓународен контекст и позадина на театар за младата популација, ќе се развие на алатки, што треба да се одразуваат врз и да продолжите... [-]


ма ансамбл театар

Rose Bruford College of Theatre and Performance
Студии врз за студентски град Целосна 13 месеци September 2018 Обединетото Кралство Sidcup

М-р ансамбл се фокусира на создавање на постдипломски ансамбл компанија. На програмата е дизајниран за работа професионалци во рамките на индустријата и за учениците од креативни [+]

М-р Ансамбл театар

М-р ансамбл се фокусира на создавање на постдипломски ансамбл компанија. На програмата е дизајниран за работа професионалци во рамките на индустријата и за учениците од креативни, перформанси, режија, музика, танц или театар студии позадина кои сакаат да се вклучат во и развој на напредни вештини како драмски уметници. Осмислена работа е темел на курсот кој се фокусира на раскажување приказни преку изведба визуелна слика, физички театар, пишување, звук и музика и соработката помеѓу форми, како и помеѓу поединци. Програмата е наменета за оние кои сакаат да учествуваат во реинвенција на форма истражени преку развојот на ансамблот и донесување на театарот дека е иновативен, креативни и динамична. Над тринаесет месеци на вас и вашите колеги врсници ќе работат како ансамбл; проширување на вашите практични и теоретски вештини, не само како група, но исто така и како поединец. Ансамблот има можност да го осмисли и врши најмалку четири пати во текот на годината во двете места во Академијата, како и други сајтови во Лондон. Еден од овие настапи нуди ансамблот шанса да го посетат нивната работа во странство и ја покажат она што тие се способни за создавање. Оваа година ансамблот патувал во Источна Германија, вршење неверојатно добро примени кабаре во која беа вклучени извадоци од Вилијам Шекспир, Семјуел Бекет и Ноел Кукавица. Без оглед на вашиот специјалист поле, на овој курс има за цел да се развие вашиот постоечки вештини и ве поттикнува да се вклучат во нови способности, со цел да го забрза вашата кариера како професионален... [-]