MA Kingston upon Thames - MA програми во Kingston upon Thames MA, Kingston upon Thames

MA Kingston upon Thames - MA програми во Kingston upon Thames MA, Kingston upon Thames

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

Кингстон на Темза се наоѓа во југозападниот дел на Лондон. Универзитетот Кингстон и Кингстон колеџ се наоѓа таму, заедно со 12-от век црквата, Кингстон мост, на ред скулптура од Дејвид Мах и други знаменитости.

MA Kingston upon Thames - Земи си MA во Kingston upon Thames. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

MA Art Market and Appraisal (Professional Practice)

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Kingston + 1 more

If you are interested in developing a career in the art market, this course will prepare you for the opportunities lying ahead. MA Art Market & Appraisal allows you to develop key skills necessary to understand international art markets in a complex and changing art world. [+]

Choose Kingston's Art Market and Appraisal MA

If you are interested in developing a career in the art market, this course will prepare you for the opportunities lying ahead. MA Art Market & Appraisal allows you to develop key skills necessary to understand international art markets in a complex and changing art world.

It draws on a high standard of academic teaching by recognized scholars as well as on insights from art market professionals. The course is delivered through a carefully programmed mix of expert academic tuition, hands-on workshops and frequent exposure to a vast range of enterprises operating across different areas in London's dynamic art scene.

This degree is taught in the Department of Creative and Cultural Industries, part of Kingston School of Art.... [-]


м-р модата

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Kingston + 1 more

Ова се разбира, со својата нова патека во плете, продолжува да се развива во холистички и возбудлив пристап кон моден дизајн и пошироко. Задржување на нашето наследство и специјалист во женска, машка облека и трикотажа, се разбира комбинира индустриски стандарди со креативен и современ пристап кон моден дизајн. [+]

Одбери Мода М-р на Kingston

Ова се разбира, со својата нова патека во плете, продолжува да се развива во холистички и возбудлив пристап кон моден дизајн и пошироко. Задржување на нашето наследство и специјалист во женска, машка облека и трикотажа, се разбира комбинира индустриски стандарди со креативен и современ пристап кон моден дизајн. Нашиот широк дизајн заедница и позиционирање како прогресивна и високо оценет дизајн институцијата значи дека модата можат активно да позајми од и ги споделите со дизајнерите во комуникациски дизајн, одржлив дизајн, и на производите и простор.... [-]


М-р фотографија

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Kingston + 1 more

Овој курс нуди можност за студентите да се развие голема тело на практична работа која ја ангажира прошири границите на фотографијата и хибридизација на медиумот. Таа се занимава со широк спектар на фотографски практики и технологии и истражува дебати околу политиките на репрезентација и нашата улога како креатори на сликата. [+]

Одбери фотографија М-р на Kingston

Овој курс нуди можност за студентите да се развие голема тело на практична работа која ја ангажира прошири границите на фотографијата и хибридизација на медиумот. Таа се занимава со широк спектар на фотографски практики и технологии и истражува дебати околу политиките на репрезентација и нашата улога како креатори на сликата.

Главни карактеристики... [-]


М-р одржлив дизајн

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Kingston + 1 more

Овој курс е наменет за дизајнери, креативци и други специјалисти, кои сакаат да се насочи своите практики кон прогресивно одржливост и социјална агенда. Тој се фокусира на вредноста на дизајнот како средство за решавање на социјалните и еколошките проблеми, и во развиените и во развој поставувања светот. Тоа ќе ви овозможат со знаење, способности и доверба за да предизвик на статус кво, со примена на дизајнот размислување кон создавање на дизајн предводена интервенции за одржлива иднина. [+]

Одбери одржлив дизајн м-р на Kingston

Овој курс е наменет за дизајнери, креативци и други специјалисти, кои сакаат да се насочи своите практики кон прогресивно одржливост и социјална агенда. Тој се фокусира на вредноста на дизајнот како средство за решавање на социјалните и еколошките проблеми, и во развиените и во развој поставувања светот. Тоа ќе ви овозможат со знаење, способности и доверба за да предизвик на статус кво, со примена на дизајнот размислување кон создавање на дизајн предводена интервенции за одржлива иднина.... [-]


М-р Напредно социјална работа

Kingston University London
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 - 6 години January 2019 Обединетото Кралство Kingston

Напредно социјална работа м-р нуди професионална патека за развој за да им помогне квалификувани социјални работници во исполнувањето на способности и стандарди на пракса во согласност со улогата на искусен и напредни практиканти. Тоа вклучува неодамнешните промени во работата на образованието, социјалните и професионален регулатива, како што се воведувањето на професионални можност рамка (PCF) (На Колеџот за социјална работа, 2010) и стандарди за континуиран професионален развој поставени од страна на здравје и нега Професии совет. [+]

Одбери Напредно социјална работа М-р на Kingston

Напредно социјална работа м-р нуди професионална патека за развој за да им помогне квалификувани социјални работници во исполнувањето на способности и стандарди на пракса во согласност со улогата на искусен и напредни практиканти. Тоа вклучува неодамнешните промени во работата на образованието, социјалните и професионален регулатива, како што се воведувањето на професионални можност рамка (PCF) (На Колеџот за социјална работа, 2010) и стандарди за континуиран професионален развој поставени од страна на здравје и нега Професии совет.... [-]


ма политичка економија

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Kingston + 1 more

Ова М-р нагласува прашањата на ефективна побарувачка, социјалните конфликти и финансиската нестабилност како одлика на современиот капитализам. Таа опфаќа нео-класична, пост-Кејнзијански и марксистички теории, и да ги применува современите прашања од политиката на штедење, неолиберализам, financialisation и глобализацијата. Курсот има за цел да обезбеди прецизни и професионални познавање на постапките што се користат за анализа на тековните проблеми во политичката економија. [+]

Одбери политичка економија м-р на Kingston

Ова М-р нагласува прашањата на ефективна побарувачка, социјалните конфликти и финансиската нестабилност како одлика на современиот капитализам. Таа опфаќа нео-класична, пост-Кејнзијански и марксистички теории, и да ги применува современите прашања од политиката на штедење, неолиберализам, financialisation и глобализацијата. Курсот има за цел да обезбеди прецизни и професионални познавање на постапките што се користат за анализа на тековните проблеми во политичката економија.... [-]


ма меѓународната политика и економија

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Kingston + 1 more

Овој курс се фокусира на клучните теории на глобалната економија и меѓународни односи, и има за цел да се развие на професионални вештини кои многу работодавци се очекува кога вработување на политички и економски аналитичари. Тоа ќе ви овозможи да се развие напредна разбирање на блиската врска меѓу економијата и политиката на светската сцена. [+]

Одбери меѓународна политика на Kingston и економија м-р

Овој курс се фокусира на клучните теории на глобалната економија и меѓународни односи, и има за цел да се развие на професионални вештини кои многу работодавци се очекува кога вработување на политички и економски аналитичари. Тоа ќе ви овозможи да се развие напредна разбирање на блиската врска меѓу економијата и политиката на светската сцена.... [-]


М-р финансиски економија

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Kingston + 1 more

Ова М-р ќе ви овозможи да го совладате клучните алатки кои се користат за финансирање на одделни компании - деривати, инвестициска оценка и управување со ризик - и обезбедува во-длабочината на финансиски прашања кои влијаат на пошироката економска средина, како што кризи и меурчиња во меѓународната економија . Тој нуди можност да се развие клучните аналитички вештини потребни за спроведување на истражување на современи проблеми во финансиски економија. [+]

Одбери М-р финансиски економија на Kingston

Ова М-р ќе ви овозможи да го совладате клучните алатки кои се користат за финансирање на одделни компании - деривати, инвестициска оценка и управување со ризик - и обезбедува во-длабочината на финансиски прашања кои влијаат на пошироката економска средина, како што кризи и меурчиња во меѓународната економија . Тој нуди можност да се развие клучните аналитички вештини потребни за спроведување на истражување на современи проблеми во финансиски економија.... [-]


ма економската политика

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Kingston + 1 more

Ова М-р опфаќа широк спектар на области на економската политика; особено, фискалната и монетарната политика, пазарот на трудот и политиката на плати, како и финансиската регулатива и макропрудентната политика. Таа ќе се развие вашата способност да се спроведе истражување за спроведувањето и ефикасноста на економската политика во современите глобални и финансиски контекст, овозможувајќи ви да придонесе за дебати за штедење наспроти активно управување со побарувачката, како и ефикасноста наспроти капитал во уредување на пазарите. [+]

Одбери р економската политика на Kingston

Ова М-р опфаќа широк спектар на области на економската политика; особено, фискалната и монетарната политика, пазарот на трудот и политиката на плати, како и финансиската регулатива и макропрудентната политика. Таа ќе се развие вашата способност да се спроведе истражување за спроведувањето и ефикасноста на економската политика во современите глобални и финансиски контекст, овозможувајќи ви да придонесе за дебати за штедење наспроти активно управување со побарувачката, како и ефикасноста наспроти капитал во уредување на пазарите.... [-]


развој м-р и меѓународна економија

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Kingston + 1 more

Ова М-р фокусира на проблемите на економскиот развој во контекст на промена на меѓународните економски односи. Исто така, ќе се обезбеди темелна основа во макроекономските и микроекономските анализа, применета Економетрија, во голем број на пристапи за справување со прашања на економската политика, а во долгорочни историски и концептуално контекст на современите дебати во економијата. [+]

Одбери за развој и меѓународна економија м-р

Ова М-р фокусира на проблемите на економскиот развој во контекст на промена на меѓународните економски односи. Исто така, ќе се обезбеди темелна основа во макроекономските и микроекономските анализа, применета Економетрија, во голем број на пристапи за справување со прашања на економската политика, а во долгорочни историски и концептуално контекст на современите дебати во економијата.... [-]


развој м-р игра (дизајн)

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години January 2019 Обединетото Кралство Kingston + 1 more

Ова се разбира, една од пакет на дигиталните медиуми курсеви, ви овозможува да учат професионални дигитални медиуми пракса во microstudio животната средина со фокус на вештини потребни за дизајн областа на развој на игри. [+]

Одбери Игра за развој на Kingston (дизајн) М-р

Ова се разбира, една од пакет на дигиталните медиуми курсеви, ви овозможува да учат професионални дигитални медиуми пракса во microstudio животната средина со фокус на вештини потребни за дизајн областа на развој на игри. Преку проект-базирана програма на студентот, да работат како дизајнер на игри за развивање на вашиот специјалист вештини при работа, како дел од интердисциплинарен тим со студенти од целиот целосната програма.... [-]


М-р компјутерска анимација

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години January 2019 Обединетото Кралство Kingston + 1 more

Овој курс ќе им овозможи на студентите со некои искуство на 3D компјутерска графика за да се развие и да се зајакне своите способности во вештини потребни од страна на компјутерска анимација и визуелни ефекти индустрии. Таа е една од пакет на дигитални медиуми курсеви, кои ви овозможи да учат професионални дигитални медиуми пракса во студиото на животната средина и да работат како дел од интердисциплинарен тим со студенти од целиот целосната програма. Преку проект-базирана програма студент-центрирани, се работи за да се развие специјализирани вештини како што карактер анимација, карактер местење, анимација ефекти, моделирање, texturing и осветлување. [+]

Одбери компјутерска анимација М-р на Kingston

Овој курс ќе им овозможи на студентите со некои искуство на 3D компјутерска графика за да се развие и да се зајакне своите способности во вештини потребни од страна на компјутерска анимација и визуелни ефекти индустрии. Таа е една од пакет на дигитални медиуми курсеви, кои ви овозможи да учат професионални дигитални медиуми пракса во студиото на животната средина и да работат како дел од интердисциплинарен тим со студенти од целиот целосната програма. Преку проект-базирана програма студент-центрирани, се работи за да се развие специјализирани вештини како што карактер анимација, карактер местење, анимација ефекти, моделирање, texturing и осветлување.... [-]


М-р за односи со јавноста и корпоративни комуникации

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Kingston

Нашите односи со јавноста и корпоративна комуникација М-р е наменета за луѓе кои сакаат да се изгради својата кариера во внатрешната комуникација и односи со јавноста (ПР) и подобрување на нивното разбирање на корпоративната општествена одговорност на претпријатијата (ООП). [+]

Одбери односи на Kingston со јавноста и корпоративни комуникации р

Нашите односи со јавноста и корпоративна комуникација М-р е наменета за луѓе кои сакаат да се изгради својата кариера во внатрешната комуникација и односи со јавноста (ПР) и подобрување на нивното разбирање на корпоративната општествена одговорност на претпријатијата (ООП).

Акредитирани од страна на Институтот за односи со јавноста (CIPR) - студенти на курсот можат да аплицираат за членство студент. Нема испити - ќе се проценува на вашиот предмети и го користат за да се изгради портфолио ќе бидат горди за да се покаже работодавци. Стажирање можност во Петтата бизнис. Додај студија во престижниот Универзитетот во Бостон за вашата програма и да се добијат двојна магистерски степен. Kingston Business School е една од само неколку од 120 Велика Британија бизнис училишта да бидат доделени на "одлична" оценка за својот квалитет на наставата од страна на образование на Советот за финансирање на високото. Дипломирани студенти од овој курс обично одат на работа во високи интерни комуникации, односи со јавноста и корпоративна социјална одговорност улоги. Кингстон на Темза беше оценет најсреќните околија Лондон и има најниска стапка на криминал во Лондон, како и брзо транспортни врски до центарот на градот. Kingston Business School се придружи на елитната група на глобалните институции треба да се додели престижната меѓународна акредитација од страна на AACSB (Здружението за напредување колегиум училишта за бизнис). А белег на совршеност во бизнис образование, акредитацијата се заработи за само 5 проценти од бизнис школи во светот. Што ќе студирате? ... [-]

р издавачката и креативната економија

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Kingston + 1 more

Ова М-р е крос-факултет, интердисциплинарна, а исклучително практични. Ќе научат да размислуваат креативно и анализа на тековната деловна и креативни пејзажи. Ќе се земе модули во издаваштво на Факултетот за уметност и општествени науки, и да учат модули креативни економија со широк спектар на други студенти креативната економија во Kingston Business School. [+]

Одбери издавачката и економија MA Криејтив на Kingston

издаваштво сектор е најголемиот креативна индустрија во Велика Британија, и е составена од голем број различни печатени и дигитални производи - од книги и списанија на апликации и бази на податоци. на издавачкиот сектор има комбиниран промет од околу 20 милијарди £, со повеќе од 8.500 компании директно вработуваат околу 167.000 луѓе.

... [-]

ма музика и креативната економија

Kingston University London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Kingston + 1 more

Ако би сакале да се развие својата кариера или да создаде свој бизнис во музичката индустрија, на овој курс е идеален. Без разлика дали сте музичар, композитор, продуцент или звук техничар, на овој курс ќе се подобрат своите вештини во собата и да ви помогне да заработи за живот од она што го сакаш. [+]

Одбери Кингстон Музика и економија р Криејтив

Ако би сакале да се развие својата кариера или да создаде свој бизнис во музичката индустрија, на овој курс е идеален. Без разлика дали сте музичар, композитор, продуцент или звук техничар, на овој курс ќе се подобрат своите вештини во собата и да ви помогне да заработи за живот од она што го сакаш.

Што ќе студирате?

Ќе се истражуваат креативноста и како да управуваат со него. Овој курс ќе ви покаже како да се развие вашите идеи и бизнис планови: ние ќе ви учат за развој на бизнисот, за соработка и претприемачки вештини.... [-]