MA London - MA програми во London MA, London

MA London - MA програми во London MA, London

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

MA London - Земи си MA во London. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ACCA Лондон м-р Онлајн

London School of Business and Finance (LSBF)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 6 - 30 месеци June 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Земете ја вашата кариера понатаму со додавање на напредни бизнис вештини на магистер по финансии и инвестиции на вашиот ACCA квалификација. Комбинирањето на двата значи не само приклучување кон едно од најголемите светски сметководствени тела, туку и стекнување на способност да протуркаат организации напред преку клучните финансиски одлуки и стратегии. [+]

ACCA Лондон м-р Онлајн

Земете ја вашата кариера понатаму со додавање на напредни бизнис вештини на магистер по финансии и инвестиции на вашиот ACCA квалификација. Комбинирањето на двата значи не само приклучување кон едно од најголемите светски сметководствени тела, туку и стекнување на способност да протуркаат организации напред преку клучните финансиски одлуки и стратегии. Со LSBF , ќе добиете исклучоци и ќе можете да ја завршите двојната програма во само 1 дополнителен модул и дисертација.... [-]


Ма законот

The University of Law
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Обединетото Кралство London Birmingham Guildford Manchester + 3 more

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор. [+]

М-р закон

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор.

Запознајте се со искуството преку практични работилници, учење базирано на проблеми, преговори, размислување и презентации Развивање на основните професионални вештини во анализа, решавање проблеми и истражување Истражувајте област на правото што ве интересира преку вашиот сопствен истражувачки проект Вие би можеле да се квалификувате за постдипломски студентски кредит Потребни курсеви За да имате право да заземете место на нашиот м-р закон мора да поседува диплома за додипломски студии (или еквивалентен) на 2: 1 или погоре во било која дисциплина. Странство дипломирани студенти и возрасни не-дипломирани студенти:Ве молиме испратете ги вашите квалификации до тимот за прием, кој може да советува за вашата способност за курсот Ако одлучите дека сакате да продолжите со BPTC, ве молиме да аплицирате за сертификат за академско оценување од Одборот за стандарди за стандарди (BSB). Ако сте завршиле диплома надвор од Обединетото Кралство и не доаѓате од мнозинска земја што зборува англиски: Заверена копија од кој било документ што докажува дека сте квалификувани на англиски јазик на ниво на ЦЕФР Б2 или погоре во секоја од четирите компоненти на учење на јазик. [-]

MA Education (Innovation in Learning and Teaching)

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

[+]

. Да им се овозможи на учениците да се идентификуваат, да се дизајнира и спроведе истражување активности кои вклучуваат можности за значителни самонасочување. [-]

ма во образованието

Unicaf University (ZM)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Обединетото Кралство London + 1 more

Образованието е се повеќе се менува, динамична и многу тешки сектор кој бара професионалци и лекари да биде многу квалификувани со цел да се исполнат различни предизвици. М-р во образованието е погодна за сите оние кои се заинтересирани за разбирање на важноста на улогата на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено на врските помеѓу образованието, општеството и студенти од сите возрасти. [+]

Образованието е се менува, динамичен и многу тежок сектор кој бара професионалци и практичари да бидат многу квалификувани за да се соочат со различни предизвици. На Магистер по образование Е погодна за сите оние кои се заинтересирани да ја разберат важната улога на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено врските помеѓу образованието, општеството и учениците од сите возрасти. Таа е идеална степен за сите оние кои сакаат да влезат во образовниот сектор и сите актуелни практичари кои сакаат да ги подобрат продолжат својата знаења во областа на наставата и учењето.... [-]


Магистерски студии по Дигитални управување во Лондон

Hyper Island
Студии врз за студентски град Дел-студии 15 месеци September 2018 Обединетото Кралство London

Магистер по дигитален менаџмент ќе ви даде вештини и знаење што треба да се вози промени во дигиталниот свет. Ќе учат додека работат и ќе ги применуваат увидите и учењата за развој на непушачки деловни решенија. [+]

Скратено работно време Управување со дигитални управување

Добијте ги вештините и знаењата што ви се потребни за да се движат промените во дигиталниот свет. Развивање на непушачки решенија за вистински деловни предизвици.

Променете го возилото

Магистер по дигитален менаџмент ќе ви даде вештини и знаење што треба да се вози промени во дигиталниот свет. Ќе учат додека работат и ќе ги применуваат увидите и учењата за развој на непушачки деловни решенија.... [-]


Магистер по комуникација економска политика

New College of the Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Дали сте ги прочитале Freakonomics (Levitt [+]

Огромната мешавина на економската политика и комуникацијата на економските знаења, оваа магистерска програма ќе ве обучи да разберете како се користи економското знаење во современиот свет.

Дипломираните студенти ќе бидат вешти во постапувањето меѓу економистите и јавноста.

На

Кој треба да аплицира

Оваа програма може да биде во право за вас, ако сте заинтересирани да развиете кариери како креатор на политиката, новинар, да работите во невладини или меѓународни организации.... [-]


ма веб дизајн и содржина планирање

University of Greenwich
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2  September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Оваа програма ги зема дипломирани студенти од многу дисциплини и им обезбедува со вештини за планирање, проектирање, изградба и промовирање на ефикасна веб-сајтови. Таа е наменета за луѓе кои управуваат со корпоративни сајтови, оние кои сакаат да започнат свој сопствен веб-бизнис и оние кои би сакале да изградат кариера во веб дизајн индустрија. Дизајнот на одличен веб-сајтови претставува значаен интелектуален предизвик и, во текот на програмата, студентите се развие пристап модерна, професионална и "реалниот свет". Нашата цел е да обезбеди балансирано образование во три главни аспекти на веб дизајн и управување со содржини: технички, функционални и естетски. [+]

На техничките аспекти на наставата се обезбеди разбирање на алатки, технологии и принципи на проектирање и развој на современи веб-сајтови. Ова вклучува создавање на семантички Селектирај точни, поделбата на презентација од содржината (HTML и CSS), како и усогласеност со веб стандарди (W3C).

Функционалните аспекти се фокусира на создавање на веб-сајтови со добри информации архитектура, кои се достапни, употреблива и findable како резултат на ефективна пребарувач маркетинг и оптимизација (мерење / оптимизација). Студентите учат како луѓето ги користат на интернет, како што се движите веб содржина, и како тие да пребарувате за информации. Естетските аспекти на веб дизајн се смета во однос на графички, уметнички, типографска и бизнис цели, вклучувајќи ги и корпоративен идентитет и брендирање.... [-]


мајстор на уметноста - уметност насока

Sup de Pub
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Обединетото Кралство London

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока.Оваа програма ги зема место е Лондон и [+]

Мајстор на уметноста - уметност насока

&nbsp

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока. Оваа програма ги зема место е Лондон и Чикаго која за многу години е две од повеќето во светот на симболичен градови за рекламирање креативност.

&nbsp

Оние студенти кои сакаат да се заврши SP4/SP5 програма враќањето во Париз, откако нивните странски искуства ... [-]


ма во градината и пејзажна историја

University of London, School of Advanced Study
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 месеци October 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

М-р во градина и пејзаж Историја на Институтот за историски истражувања ќе се обезбеди академски ригорозни средина во која студентите ќе ги развијат своите академски истражувања и пишување вештини, и да се добијат длабоко разбирање на градини и предели опфаќа целиот свет и век. [+]

На М-р во градина и пејзаж Историја на Институтот за историски истражувања ќе се обезбеди академски ригорозни средина во која студентите ќе ги развијат своите академски истражувања и пишување вештини, и да се добијат длабоко разбирање на градини и предели опфаќа целиот свет и век.

Овој курс ќе биде особено корисен за дипломирани студенти кои имаат завршено прв степен во поврзани со предметот, како и за архитекти и пејзажот градинари бараат да ги продлабочат своите знаења предмет или да додадете предност за нивната биографија.... [-]


ма во настани и конференција за управување со

University of Westminster - Faculty of Architecture and the Built Environment
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој курс е специјално дизајниран за луѓето кои сакаат да влезат, или да направи понатамошен напредок во, за управување со кариерите ниво во брзо проширување на полето на настани и конференции. Лондон е идеално место, во која да учат и управување со настани конференција. Редовен домаќин на светски спортски настани и култура, како Вимблдон, Лондон маратон, Нотинг Хил карневалот и недела во Лондон модата, како и еднократна мега настани како што се Лондон 2012 Олимписките и Параолимписките игри и рагби Светското првенство 2015 Лондон е широко признат како главен светски настани. Со неколку стотици места конференција и изобилство на меѓународниот бизнис и рекреативни манифестации, Лондон е светски лидер во оваа динамична индустрија. [+]

Настани и конференции, имаат важна улога во бизнис, културни и спортски живот на сите земји. Во последниве години возбудлива нова професија се појави со конференцијата / настани планери и менаџери организирање на различни видови на настани, како и маркетинг на голем избор на дестинации и места во кои се случуваат.

Овој курс е специјално дизајниран за луѓето кои сакаат да влезат, или да направи понатамошен напредок во, за управување со кариерите ниво во брзо проширување на полето на настани и конференции. Лондон е идеално место, во која да учат и управување со настани конференција. Редовен домаќин на светски спортски настани и култура, како Вимблдон, Лондон маратон, Нотинг Хил карневалот и недела во Лондон модата, како и еднократна мега настани како што се Лондон 2012 Олимписките и Параолимписките игри и рагби Светското првенство 2015 Лондон е широко признат како главен светски настани. Со неколку стотици места конференција и изобилство на меѓународниот бизнис и рекреативни манифестации, Лондон е светски лидер во оваа динамична индустрија.... [-]


Магистер по дизајн

London School Of Design And Marketing
Он-лајн студии Целосна 12 месеци May 2018 Обединетото Кралство London

Во сложена и конкурентна средина, како што моментално се интегрираат една компанија, дизајнот стана важна конкурентна и стратешка предност, бидејќи обезбедува иновации и диференцијација. London School Of Design And Marketing Магистер по дизајн претставува можност за претворање на професионалци во експерти од неколку области на дизајнот, преку подобрување на нивните основни, критички и процедурални вештини, не само да ја разберат корпоративната реалност, туку и да придонесат во процесот на вреднување создавање. [+]

Ние сме Обезбедувач на он-лајн образование во Обединетото Кралство, достапен низ целиот свет на 3 различни јазици.

Зошто магистрирал во Дизајн?

Во сложена и конкурентна средина, како што моментално се интегрираат една компанија, дизајнот стана важна конкурентна и стратешка предност, бидејќи обезбедува иновации и диференцијација./>

London School Of Design And Marketing Магистер по дизајн претставува можност за претворање на професионалци во експерти од неколку области на дизајнот, преку подобрување на нивните основни, критички и процедурални вештини, не само да ја разберат корпоративната реалност, туку и да придонесат во процесот на вреднување создавање.... [-]


ма ликовната уметност

City & Guilds of London Art School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

М-р ликовна уметност во Градот и еснафи во Лондон Уметничката школа фокусира на длабоко истражување на вашата пракса и истражување територии и критички рамки. Без разлика дали ќе се продолжува по неодамна дипломира во ликовната уметност или враќате да учите по неколку години како практикување уметник (или да работат во друга слична област), нашата цел е да ви помогне да се движат надвор од вашата моментална позиција, да ја надмине вашите очекувања. [+]

М-р ликовна уметност во Градот и еснафи во Лондон Уметничката школа фокусира на длабоко истражување на вашата пракса и истражување територии и критички рамки. Без разлика дали ќе се продолжува по неодамна дипломира во ликовната уметност или враќате да учите по неколку години како практикување уметник (или да работат во друга слична област), нашата цел е да ви помогне да се движат надвор од вашата моментална позиција, да ја надмине вашите очекувања. Ние не веруваме во куќата стил '; ова е школа за уметност, каде што вашите амбиции ќе бидат сослушани и поддршка и на крајот на годината р изложба постојано покажува растојанието нашите студенти патувале преку вклучување во овој интензивен курс.... [-]


Магистер по маркетинг и иновации

London School of Planning and Management
Он-лајн студии Целосна 36 месеци August 2018 Обединетото Кралство London

Овој курс е дизајниран да ви помогне да се здобијат со теоретски информации, кои потоа може да се примени во пракса. Курсот се развива вашите креативни и динамична визија бара во реалниот бизнис средина. [+]

Магистер по маркетинг и иновации

Преглед на курсот

Курсот е дизајниран да ви помогне да стекнете теориски влезови кои потоа може да се применат во пракса. Курсот се развива вашите креативни и динамична визија бара во реалниот бизнис средина.

Ќе се воведе на функциите на бизнис организација, предизвиците со кои се соочуваат во реалниот бизнис средина и клучните вештини за управување се бара во бизнисот.... [-]


мала палестинска студија

SOAS University of London
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство London

На флексибилни студиски програма и интердисциплинарна програма ќе се збогати знаењето на учениците за прашањата кои се однесуваат на прашањата на конфликти и политичка економија, развој, културна политика. [+]

М-р Палестина студии

Начин на посетување : Полно работно време или дел од времето

М-р Палестина студии е истовремено дисциплински и интердисциплинарна програма која им нуди на студентите со преглед на начините на кои различни органи на стипендија во и интра различни дисциплини се вклучат и да учат Палестина, и ги проучува како намалување на студијата на Палестина во и информира научни, теоретски , политички и дисциплински приоди. Таа се развива разбирање на комплексноста на модерната и современата Палестина преку истражување на релевантни материјали и на динамиката на колонизација, поместување, несигурност и безбедност. Тоа се грижи за местото на културата во претставувањето на конфликти и политиката на идентитетот и како средство за посредување и отпор.... [-]


М-р во уметноста и визуелната култура

University of Westminster - Faculty of Social Sciences and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој мултидисциплинарен, визуелни теорија-базирани разбира е утврден околу верувањето дека визуелна писменост и влијанието на визуелни форми на размислување и работа сега играат значајна улога во општеството. Овој курс ќе ви се воведува голем број на историски и современи дебати кои ги информира за теории и практики на визуелната култура, и ви овозможува да се развие концептуалното рамка во која да се оцени улогата на визуелните уметности, како и други форми на визуелна продукција, во современата општеството и културата. [+]

Овој мултидисциплинарен, визуелни теорија-базирани разбира е утврден околу верувањето дека визуелна писменост и влијанието на визуелни форми на размислување и работа сега играат значајна улога во општеството. Овој курс ќе ви се воведува голем број на историски и современи дебати кои ги информира за теории и практики на визуелната култура, и ви овозможува да се развие концептуалното рамка во која да се оцени улогата на визуелните уметности, како и други форми на визуелна продукција, во современата општеството и културата.... [-]