MA City of London - MA програми во City of London MA, City of London

MA City of London - MA програми во City of London MA, City of London

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA City of London - Земи си MA во City of London. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

заштита ма бегалци и присилна миграција студии

University of London, School of Advanced Study
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 5 години March 2019 Обединетото Кралство City of London + 1 more

Магистер по заштита на бегалци и присилни миграцијата студии предвидува ригорозни теоретски и практични разбирање на полето на меѓународното право за бегалци и присилна миграција. [+]

М-р заштита на бегалци и присилни миграцијата студии преку учење од далечина (DL) (бегалци Законот иницијатива)

Аплицирајте веднаш за прв учење на далечина Магистер по заштита на бегалци и студии присилната миграција. Ако веќе работат или волонтер во организации кои се активни во оваа област, или би сакале да се преселат во секторот, овој магистерски ќе ви даде:

А престижна квалификација да ги отворат вратите во вашата кариера на алатки за работа на терен и да преземе кампања и застапување работа разбирање на основните прашања и дебати и клучните правни концепти. Имаат корист од поддршка за онлајн учење ... [-]

ма во градината и пејзажна историја

University of London, School of Advanced Study
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 месеци October 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

М-р во градина и пејзаж Историја на Институтот за историски истражувања ќе се обезбеди академски ригорозни средина во која студентите ќе ги развијат своите академски истражувања и пишување вештини, и да се добијат длабоко разбирање на градини и предели опфаќа целиот свет и век. [+]

На М-р во градина и пејзаж Историја на Институтот за историски истражувања ќе се обезбеди академски ригорозни средина во која студентите ќе ги развијат своите академски истражувања и пишување вештини, и да се добијат длабоко разбирање на градини и предели опфаќа целиот свет и век.

Овој курс ќе биде особено корисен за дипломирани студенти кои имаат завршено прв степен во поврзани со предметот, како и за архитекти и пејзажот градинари бараат да ги продлабочат своите знаења предмет или да додадете предност за нивната биографија.... [-]


ма во културниот и интелектуална историја 1300-1650

University of London, School of Advanced Study
Студии врз за студентски град Целосна 12 месеци October 2018 Обединетото Кралство City of London

Овој степен на Варбург Институтот има за цел да им овозможат на студентите за интердисциплинарни истражувања во средновековна и ренесансна студии и во приемот на класичната традиција. [+]

За степенот

Институтот Варбург М-р во културна и интелектуална историја има за цел да им овозможат на студентите за интердисциплинарни истражувања во средновековни и ренесансни студии и во приемот на класичната традиција. Студентите ќе бидат дел од меѓународната заедница на научници, кои работат во многу познати светски библиотека. Тие ќе ги прошири своите спектар на знаење, за да го вклучите историски информирани толкување на слики и текстови, историја на уметност, филозофија, историја на науката, литературата, како и влијанието на религијата во општеството. Студентите ќе ги подобрат своите знаења на латински, француски и италијански јазик и ќе се здобијат со библиотеката и архивскиот вештини од суштинско значење за истражување на основните текстови.... [-]


Магистер по меѓународна политика

City University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

Се зад насловните страници за да ги откриете структурите и идеите кои ги обликуваат глобалните прашања и да отворат широк спектар на возбудливи можности за кариера со оваа MA од светска класа. [+]

Се зад насловните страници за да ги откриете структурите и идеите кои ги обликуваат глобалните прашања и да отворат широк спектар на возбудливи можности за кариера со оваа MA од светска класа.

За кого е?

Програмата за меѓународна политика е наменета за студенти кои сакаат пошироко да ја истражуваат меѓународната политика. Тој е дизајниран да ви помогне да вежбате и да ги следите вашите специфични интереси и да го специјализирате вашето знаење. Курсот е дизајниран да ви даде шанса да ги следите вашите сопствени прашања за начинот на кој функционира светот и да ги обликувате аргументите каде што сметате дека не е.... [-]


Магистер по глобална политичка економија

City University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

Се здобијат со врвни перспектива на економска и финансиска динамика, државни стратегии и прашања од глобален поредок и промена со оваа напредна од светска класа МА. [+]

Се здобијат со врвни перспектива на економска и финансиска динамика, државни стратегии и прашања од глобален поредок и промена со оваа напредна од светска класа МА.

За кого е?

Глобалната политичка економија м-р ќе ви помогне да го прошири вашето разбирање на комплексот современиот глобален економски систем и неговите социо-политички односи. Курсот е наменет за испитувачки студенти кои сакаат да развијат најсовремена перспектива за глобалните економски и финансиски односи, меѓудржавната конкуренција, механизмите на глобалното владеење и процесите на трансформација и промени.... [-]


Магистер по дипломатија и надворешна политика

City University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

Студија дипломатија и надворешна политика да се здобијат со уникатен разбирање на тоа како светот на глобалното управување работи, и развивање на вештини потребни за да продолжи кариера во неа. [+]

Студија дипломатија и надворешна политика да се здобијат со уникатен разбирање на тоа како светот на глобалното управување работи, и развивање на вештини потребни за да продолжи кариера во неа.

За кого е?

Магистер по дипломатија и надворешна политика е наменета за оние кои планираат, или веќе се ангажирани, кариера во дипломатска служба, новинарство, меѓународни организации (како што се Обединетите нации или Европската унија) или невладини организации (како што се Амнести интернешенел и Оксфам). Исто така, ќе ве подготви за кариера во политички ризик, меѓународни финансии и тинк-тенкови.... [-]


Transport Systems Management, MA

University of Greenwich - Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

[+]

Преглед Резултати

Овој степен има за цел да:

Основи на стипендии и истражувачки методи (15 кредити) Проектен менаџмент (15 кредити) [-]

Strategic Marketing, MA

University of Greenwich - Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

[+]

Вработување

Вашето време на универзитетот треба да биде пријатно и наградува, и важно е дека тоа не е расипан од непотребни финансиски грижи. Препорачуваме да посветиш време на планирање вашите финансии, и пред да дојдат во универзитет и додека сте тука. Што може да понуди совети на животните трошоци и буџетирање, како и награди, надоместоци и заеми.

[-]

Strategic Marketing Communications, MA

University of Greenwich - Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

[+]

Резултати

Овој степен има за цел да:

Што ќе учат

Од студентите се бара да изберете 15 кредити од листата на опции.

Вработување

Вашето време на универзитетот треба да биде пријатно и наградува, и важно е дека тоа не е расипан од непотребни финансиски грижи. Препорачуваме да посветиш време на планирање вашите финансии, и пред да дојдат во универзитет и додека сте тука. Што може да понуди совети на животните трошоци и буџетирање, како и награди, надоместоци и заеми.... [-]


Strategic Marketing Communications (Dual Award), MA

University of Greenwich - Business School
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Обединетото Кралство City of London

[+]

Преглед Резултати ВТА

Вашето време на универзитетот треба да биде пријатно и наградува, и важно е дека тоа не е расипан од непотребни финансиски грижи. Препорачуваме да посветиш време на планирање вашите финансии, и пред да дојдат во универзитет и додека сте тука. Што може да понуди совети на животните трошоци и буџетирање, како и награди, надоместоци и заеми.

[-]

Public Relations and Corporate Communications, MA

University of Greenwich - Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

[+]

Од студентите се бара да изберете 30 кредити од листата на опции.

Внатрешна комуникација (15 кредити)

Дел-студии

Година 1

Од студентите се бара да студираат на следниве задолжителни предмети.

[-]

Logistics and Supply Chain Management, MA

University of Greenwich - Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

[+]

Акредитација Проектен менаџмент (15 кредити)

Вашето време на универзитетот треба да биде пријатно и наградува, и важно е дека тоа не е расипан од непотребни финансиски грижи. Препорачуваме да посветиш време на планирање вашите финансии, и пред да дојдат во универзитет и додека сте тука. Што може да понуди совети на животните трошоци и буџетирање, како и награди, надоместоци и заеми.... [-]


International Tourism Management, MA

University of Greenwich - Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

[+]

Преглед Поставеност Што ќе учат

Полно работно време

Година 1

Од студентите се бара да студираат на следниве задолжителни предмети.

[-]

International Human Resource Management, MA

University of Greenwich - Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

[+]

Што ќе учат Резултати

Целите на програмата се:

Што ќе учат Полно работно време Година 1

Од студентите се бара да студираат на следниве задолжителни предмети.

Деловен англиски јазик за академски цели - Ниво 4 Основи на стипендии (MAIHRM) (15 кредити) Истражувачки методи (MAIHRM) (15 кредити) Истражувачки проект (30 кредити) Скратено работно време Година 1

Од студентите се бара да студираат на следниве задолжителни предмети.... [-]


International Events Management, MA

University of Greenwich - Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство City of London + 1 more

[+]

Кариери Вработување

Вашето време на универзитетот треба да биде пријатно и наградува, и важно е дека тоа не е расипан од непотребни финансиски грижи. Препорачуваме да посветиш време на планирање вашите финансии, и пред да дојдат во универзитет и додека сте тука. Што може да понуди совети на животните трошоци и буџетирање, како и награди, надоместоци и заеми.

[-]