MA London - MA програми во London MA, London

MA London - MA програми во London MA, London

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

Лондон е главен град на Велика Британија, најнаселена регион и каде кралското семејство животи. Таа има најголема концентрација на високото образование во Европа со 412.000 студенти во 43 универзитети.

MA London - Земи си MA во London. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Ма законот

The University of Law
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Обединетото Кралство London Birmingham Guildford Manchester + 3 more

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор. [+]

М-р закон

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор.

Запознајте се со искуството преку практични работилници, учење базирано на проблеми, преговори, размислување и презентации Развивање на основните професионални вештини во анализа, решавање проблеми и истражување Истражувајте област на правото што ве интересира преку вашиот сопствен истражувачки проект Вие би можеле да се квалификувате за постдипломски студентски кредит Потребни курсеви За да имате право да заземете место на нашиот м-р закон мора да поседува диплома за додипломски студии (или еквивалентен) на 2: 1 или погоре во било која дисциплина. Странство дипломирани студенти и возрасни не-дипломирани студенти:Ве молиме испратете ги вашите квалификации до тимот за прием, кој може да советува за вашата способност за курсот Ако одлучите дека сакате да продолжите со BPTC, ве молиме да аплицирате за сертификат за академско оценување од Одборот за стандарди за стандарди (BSB). Ако сте завршиле диплома надвор од Обединетото Кралство и не доаѓате од мнозинска земја што зборува англиски: Заверена копија од кој било документ што докажува дека сте квалификувани на англиски јазик на ниво на ЦЕФР Б2 или погоре во секоја од четирите компоненти на учење на јазик. [-]

ACCA Лондон м-р Онлајн

London School of Business and Finance (LSBF)
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 6 - 30 месеци June 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Земете ја вашата кариера понатаму со додавање на напредни бизнис вештини на магистер по финансии и инвестиции на вашиот ACCA квалификација. Комбинирањето на двата значи не само приклучување кон едно од најголемите светски сметководствени тела, туку и стекнување на способност да протуркаат организации напред преку клучните финансиски одлуки и стратегии. [+]

ACCA Лондон м-р Онлајн

Земете ја вашата кариера понатаму со додавање на напредни бизнис вештини на магистер по финансии и инвестиции на вашиот ACCA квалификација. Комбинирањето на двата значи не само приклучување кон едно од најголемите светски сметководствени тела, туку и стекнување на способност да протуркаат организации напред преку клучните финансиски одлуки и стратегии. Со LSBF , ќе добиете исклучоци и ќе можете да ја завршите двојната програма во само 1 дополнителен модул и дисертација.... [-]


MA Education (Innovation in Learning and Teaching)

University of South Wales Online Programmes through UNICAF
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

[+]

. Да им се овозможи на учениците да се идентификуваат, да се дизајнира и спроведе истражување активности кои вклучуваат можности за значителни самонасочување. [-]

Магистерски студии по Дигитални управување во Лондон

Hyper Island
Студии врз за студентски град Дел-студии 15 месеци September 2018 Обединетото Кралство London

Магистер по дигитален менаџмент ќе ви даде вештини и знаење што треба да се вози промени во дигиталниот свет. Ќе учат додека работат и ќе ги применуваат увидите и учењата за развој на непушачки деловни решенија. [+]

Скратено работно време Управување со дигитални управување

Добијте ги вештините и знаењата што ви се потребни за да се движат промените во дигиталниот свет. Развивање на непушачки решенија за вистински деловни предизвици.

Променете го возилото

Магистер по дигитален менаџмент ќе ви даде вештини и знаење што треба да се вози промени во дигиталниот свет. Ќе учат додека работат и ќе ги применуваат увидите и учењата за развој на непушачки деловни решенија.... [-]


ма во образованието

Unicaf University (ZM)
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Целосна Дел-студии 18 - 24 месеци Open Enrollment Обединетото Кралство London + 1 more

Образованието е се повеќе се менува, динамична и многу тешки сектор кој бара професионалци и лекари да биде многу квалификувани со цел да се исполнат различни предизвици. М-р во образованието е погодна за сите оние кои се заинтересирани за разбирање на важноста на улогата на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено на врските помеѓу образованието, општеството и студенти од сите возрасти. [+]

Образованието е се менува, динамичен и многу тежок сектор кој бара професионалци и практичари да бидат многу квалификувани за да се соочат со различни предизвици. На Магистер по образование Е погодна за сите оние кои се заинтересирани да ја разберат важната улога на образованието во нашиот секојдневен живот, а особено врските помеѓу образованието, општеството и учениците од сите возрасти. Таа е идеална степен за сите оние кои сакаат да влезат во образовниот сектор и сите актуелни практичари кои сакаат да ги подобрат продолжат својата знаења во областа на наставата и учењето.... [-]


Магистер по комуникација економска политика

New College of the Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Дали сте ги прочитале Freakonomics (Levitt [+]

Огромната мешавина на економската политика и комуникацијата на економските знаења, оваа магистерска програма ќе ве обучи да разберете како се користи економското знаење во современиот свет.

Дипломираните студенти ќе бидат вешти во постапувањето меѓу економистите и јавноста.

На

Кој треба да аплицира

Оваа програма може да биде во право за вас, ако сте заинтересирани да развиете кариери како креатор на политиката, новинар, да работите во невладини или меѓународни организации.... [-]


мајстор на уметноста - уметност насока

Sup de Pub
Студии врз за студентски град Целосна September 2018 Обединетото Кралство London

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока.Оваа програма ги зема место е Лондон и [+]

Мајстор на уметноста - уметност насока

&nbsp

Целта на оваа англиски јазик мајстор е да им помогне на студентите го усовршат своето знаење и вештини во различни креативни области на уметноста насока. Оваа програма ги зема место е Лондон и Чикаго која за многу години е две од повеќето во светот на симболичен градови за рекламирање креативност.

&nbsp

Оние студенти кои сакаат да се заврши SP4/SP5 програма враќањето во Париз, откако нивните странски искуства ... [-]


Магистер по дизајн

London School Of Design And Marketing
Он-лајн студии Целосна 12 месеци May 2018 Обединетото Кралство London

Во сложена и конкурентна средина, како што моментално се интегрираат една компанија, дизајнот стана важна конкурентна и стратешка предност, бидејќи обезбедува иновации и диференцијација. London School Of Design And Marketing Магистер по дизајн претставува можност за претворање на професионалци во експерти од неколку области на дизајнот, преку подобрување на нивните основни, критички и процедурални вештини, не само да ја разберат корпоративната реалност, туку и да придонесат во процесот на вреднување создавање. [+]

Ние сме Обезбедувач на он-лајн образование во Обединетото Кралство, достапен низ целиот свет на 3 различни јазици.

Зошто магистрирал во Дизајн?

Во сложена и конкурентна средина, како што моментално се интегрираат една компанија, дизајнот стана важна конкурентна и стратешка предност, бидејќи обезбедува иновации и диференцијација./>

London School Of Design And Marketing Магистер по дизајн претставува можност за претворање на професионалци во експерти од неколку области на дизајнот, преку подобрување на нивните основни, критички и процедурални вештини, не само да ја разберат корпоративната реалност, туку и да придонесат во процесот на вреднување создавање.... [-]


Магистер по маркетинг и иновации

London School of Planning and Management
Он-лајн студии Целосна 36 месеци August 2018 Обединетото Кралство London

Овој курс е дизајниран да ви помогне да се здобијат со теоретски информации, кои потоа може да се примени во пракса. Курсот се развива вашите креативни и динамична визија бара во реалниот бизнис средина. [+]

Магистер по маркетинг и иновации

Преглед на курсот

Курсот е дизајниран да ви помогне да стекнете теориски влезови кои потоа може да се применат во пракса. Курсот се развива вашите креативни и динамична визија бара во реалниот бизнис средина.

Ќе се воведе на функциите на бизнис организација, предизвиците со кои се соочуваат во реалниот бизнис средина и клучните вештини за управување се бара во бизнисот.... [-]


ма ликовната уметност

City & Guilds of London Art School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

М-р ликовна уметност во Градот и еснафи во Лондон Уметничката школа фокусира на длабоко истражување на вашата пракса и истражување територии и критички рамки. Без разлика дали ќе се продолжува по неодамна дипломира во ликовната уметност или враќате да учите по неколку години како практикување уметник (или да работат во друга слична област), нашата цел е да ви помогне да се движат надвор од вашата моментална позиција, да ја надмине вашите очекувања. [+]

М-р ликовна уметност во Градот и еснафи во Лондон Уметничката школа фокусира на длабоко истражување на вашата пракса и истражување територии и критички рамки. Без разлика дали ќе се продолжува по неодамна дипломира во ликовната уметност или враќате да учите по неколку години како практикување уметник (или да работат во друга слична област), нашата цел е да ви помогне да се движат надвор од вашата моментална позиција, да ја надмине вашите очекувања. Ние не веруваме во куќата стил '; ова е школа за уметност, каде што вашите амбиции ќе бидат сослушани и поддршка и на крајот на годината р изложба постојано покажува растојанието нашите студенти патувале преку вклучување во овој интензивен курс.... [-]


ма во управување со човечките ресурси

University of Westminster, Westminster Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој курс нуди интересни и предизвикувачки модули и опции. Тоа ќе одговараат на дипломирани студенти кои имаат намера да работат во човечки ресурси, како и оние што веќе работат во поле и кои сакаат да ги унапредат своите кариери. Градење на разбирање на теоријата и практиката на техники за управување со човечки ресурси, тоа обезбедува професионално фокусирани и истражување информирани мешавина на академски и практични информации, поттикнување на критичко размислување за современите пристапи со човечки ресурси. [+]

Овој курс нуди интересни и предизвикувачки модули и опции. Тоа ќе одговараат на дипломирани студенти кои имаат намера да работат во човечки ресурси, како и оние што веќе работат во поле и кои сакаат да ги унапредат своите кариери. Градење на разбирање на теоријата и практиката на техники за управување со човечки ресурси, тоа обезбедува професионално фокусирани и истражување информирани мешавина на академски и практични информации, поттикнување на критичко размислување за современите пристапи со човечки ресурси. Вестминстер бизнис школа е на Институтот за кадри и развој (CIPD) го одобри центар. Овој курс е акредитирана од страна на CIPD како исполнување на "критериуми знаење" за професионална членство. Ова значи дека некогаш сте успешно покажаа на CIPD релевантни докази за вашата пракса на работното место, ќе се здобијат со професионално ниво на експерт за членство, со приклучување и членарина платени од страна на универзитетот. Покрај тоа, како студент на овој курс ќе добијат членство студент на Институтот експерт за управување (CMI) и пристап до професионална мрежа CMI, можност да присуствуваат на настани и добијте ги најновите новости од секторот за лидерство и менаџмент.... [-]


Магистер по Ентериери

University of Westminster - Faculty of Architecture and the Built Environment
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој курс промовира динамичен и шпекулативен пристап кон дизајнот на ентериерните просторни средини и истражувањата на вредности кои се обидуваат да ги оспорат традиционалните методологии. Тоа ви дава можност да ги извршуваат вашите конкретни прашања од интерес за внатрешен дизајн или специјализирани области на три-димензионален дизајн, преку концизна и фокусирана студија. [+]

Овој курс промовира динамичен и шпекулативен пристап кон дизајнот на ентериерните просторни средини и истражувањата на вредности кои се обидуваат да ги оспорат традиционалните методологии. Тоа ви дава можност да ги извршуваат вашите конкретни прашања од интерес за внатрешен дизајн или специјализирани области на три-димензионален дизајн, преку концизна и фокусирана студија.

... [-]

ма во детската литература

Goldsmiths, University of London
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Оваа возбудлива нова програма е идеална ако имате интерес во академската студија за детска литература или работа во образование (на пример, како наставник или библиотекар), издаваштво или детски медиуми. Таа е исто така наменета за автори кои сакаат да креираат текстови за деца. [+]

Оваа возбудлива нова програма е идеална ако имате интерес во академската студија за детска литература или работа во образование (на пример, како наставник или библиотекар), издаваштво или детски медиуми. Таа е исто така наменета за автори кои сакаат да креираат текстови за деца.

Мајкл Роузен, автор на наградите, е само еден од водечките наставнички кадри на оваа програма, кој главно се изучува во Одделот за образовни студии на Goldsmiths, иако оние кои го следат патот за креативно пишување исто така ќе студираат модули во Катедрата за англиска и компаративна книжевност .... [-]


Магистер по меѓународни односи и безбедност

University of Westminster - Faculty of Social Sciences and Humanities
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство London + 1 more

Овој курс обезбедува со детално разбирање на природата на современиот безбедносната агенда, неговото потекло, теоретските основи и идната траекторија. Ќе се испитува теории на меѓународната безбедност и оние клучните безбедносни прашања кои доминираа дискурс безбедност во ерата по студената војна. Исто така, ќе се развие твојот аналитички вештини со цел да се олесни разбирањето на плодотворен прашања на современиот безбедноста во поширока теоретска и историска рамка. [+]

Прашањето за безбедност сега доминира во современата меѓународна политика. Прашањата како што се "војната против тероризмот", превентивен самоодбрана и хуманитарна интервенција претставува антологиски меѓународната загриженост дека има последици за сите држави и сите народи.

Овој курс обезбедува со детално разбирање на природата на современиот безбедносната агенда, неговото потекло, теоретските основи и идната траекторија. Ќе се испитува теории на меѓународната безбедност и оние клучните безбедносни прашања кои доминираа дискурс безбедност во ерата по студената војна. Исто така, ќе се развие твојот аналитички вештини со цел да се олесни разбирањето на плодотворен прашања на современиот безбедноста во поширока теоретска и историска рамка.... [-]


MA in Global Media Business

University of Westminster - Westminster School of Media, Arts and Design
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри Обединетото Кралство London

[+]

Предметот ги истражува структурирана техники иновации, маркетинг и брендирање на медиумски производи и услуги, како и бизнис планирање.

Дипломирани студенти на овој курс се работи во средината на ниво и високи позиции во анализа и консултации, развој на бизнисот, распределба на содржината, и креативни лидерски тим.

[-]