MA North East England - MA програми во North East England MA, North East England

MA North East England - MA програми во North East England MA, North East England

Master

Магистер е магистратура доделени на учениците кои имаат завршено програма за студирање економијата или фини уметности субјекти како што се историја, комуникации, филозофија, теологија или англиски. А мајстор на уметноста степен обично бара предмети, истражувања и писмени испити.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA North East England - Земи си MA во North East England. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма меѓународни односи (Европа, Азија, Блискиот Исток)

Durham University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Durham

Во рамките на широка рамка на целите и активностите за нашите р степени, тоа е дизајниран за да обезбеди јасна основа на напредни знаења и разбирање на дисциплината на меѓународните односи поврзани со фокус на случувањата во или Европа или на Блискиот Исток и Азија. [+]

Во рамките на широка рамка на целите и активностите за нашите р степени, тоа е дизајниран за да обезбеди јасна основа на напредни знаења и разбирање на дисциплината на меѓународните односи поврзани со фокус на случувањата во или Европа или на Блискиот Исток и Азија.

Учење и настава

На почетокот на учебната година, студентите одат низ петдневна индукција настани во кои тие се информирани за Универзитетот, на училиште, програми м-р / м-р и се на располагање за нивното учење објекти.... [-]


ма истражувачки методи (политика, меѓународни односи, безбедност)

Durham University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Durham

[+]

[-]

ма во политиката и меѓународни односи (политичка теорија)

Durham University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Durham

Оваа програма нуди на студентите со систематски знаења и алатки за да се критички преглед на сложените односи меѓу владата и општеството на различни нивоа и во различни контексти. [+]

Опис

Оваа програма им нуди на студентите со систематски знаења и алатки за да се критички преглед на комплексните односи меѓу владата и општеството на различни нивоа и во различни контексти.

Курс Структура [-]

Durham University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година October 2018 Обединетото Кралство Durham

Оваа програма е комбинација на звук основа на напредни знаења и разбирање во поширока и многу повеќе диспаратни поле за меѓународни студии со можност да изберат изборен специјализирани области на студии, од оние понудени во училиште, [+]

Опис

Оваа програма е комбинација на звук основа на напредни знаења и разбирање во поширока и многу повеќе диспаратни поле за меѓународни студии со можност да изберат изборен специјализирани области на студии, од оние понудени во училиште, како и други училишта, како современи јазици и култури. На интереси, особено што се гледа во изборот на опции и потоа може да се развива преку истражување и пишување на дисертацијата.... [-]


управување со м-р (скратено работно време)

Durham University Business School
Комбинирани студии: во студентски град и он-лајн студии Дел-студии 30 месеци October 2018 Обединетото Кралство Durham

Нашите со скратено работно време магистрирал во управување со програмата е пост-искуство. Со флексибилна опција на онлајн или предава модули, програмата ги комбинира академска строгост со реалниот свет бизнис релевантност за да обезбеди квалификација која е препознаена и навистина ценет од страна на работодавците. [+]

М-р за управување со UCAS код: N2K607 Траење на курсот: 30 месеци со скратено работно време Режим на студии: Вонредно време Локација: Дурам Сити Датум на започнување: 02.10.2017, 02.10.2018

Нашите со скратено работно време магистрирал во управување со програмата е пост-искуство. Со флексибилна опција на онлајн или предава модули, програмата ги комбинира академска строгост со реалниот свет бизнис релевантност за да обезбеди квалификација која е препознаена и навистина ценет од страна на работодавците.... [-]


М-р применета лингвистика: TESOL

York St John University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии August 2018 Обединетото Кралство York

Програмата е наменета за квалификувани и наменети наставници по англиски јазик на говорници на други јазици. Ги привлекува учениците од различни делови на светот, кои со себе носат разновидна мешавина на образовни средини и искуства. Ова ни дава шанса да го зголемиме нашето крос-културно разбирање и познавање на наставата и учењето на глобално ниво. Понатаму, користејќи онлајн форуми, имаме за цел да обезбедиме практични можности за да комуницирате со јазичните професионалци ширум светот. [+]

Преглед на курсот

Програмата е наменета за квалификувани и наменети наставници по англиски јазик на говорници на други јазици. Ги привлекува учениците од различни делови на светот, кои со себе носат разновидна мешавина на образовни средини и искуства. Ова ни дава шанса да го зголемиме нашето крос-културно разбирање и познавање на наставата и учењето на глобално ниво. Понатаму, користејќи онлајн форуми, имаме за цел да обезбедиме практични можности за да комуницирате со јазичните професионалци ширум светот.... [-]


ма уметност, бизнис и креативност

Newcastle University Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2018 Обединетото Кралство Newcastle upon Tyne + 1 more

Оваа уметност, бизнис и креативност М-р програма обезбедува претприемничко образование за креативен дипломирани студенти кои се размислува за отпочнување-up, развој, и управување со бизнис или хонорарни кариера во креативна индустрија. На програмата е создадена од страна на бизнис школа во соработка со Факултетот за уметност и култура и главните чинители од креативните индустрии. Тој оценува теоретски аспекти на креативност и креативни ... [+]

М-р уметности, бизнис и креативност

Оваа уметност, бизнис и креативност М-р програма обезбедува претприемничко образование за креативен дипломирани студенти кои се размислува за отпочнување-up, развој, и управување со бизнис или хонорарни кариера во креативна индустрија. На програмата е создадена од страна на бизнис школа во соработка со Факултетот за уметност и култура и главните чинители од креативните индустрии. Тој оценува теоретски аспекти на креативност и креативни индустрии во рамките на нивните социјални, културни, економски, политички, и повеќе, меѓународни контексти. Во исто време, оваа програма им нуди на студентите со поставување на start-up бизнис и да се вклучат во вистински проекти со локалните / регионалните чинители.... [-]


по Магистратура по финансии

Newcastle University Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2018 Обединетото Кралство Newcastle upon Tyne + 1 more

Програмата се фокусира на анализа на поединечни компании и како резултат на тоа, постои значителен акцент на корпоративна стратегија, сметководство и вреднување. Од особено белешка е практична студија на реалниот свет на податоци преку Datastream и други извори од овие индустрии, со акцент на развивање на вештини во манипулација на табеларни пресметки, бази на податоци, статистички и економетриски софтвер ... [+]

По Магистратура по финансии

Акредитирани од страна на Асоцијацијата на овластени сметководители (ACCA) и Здружението на Меѓународниот Сметководство (AIA), програмата предвидува кандидатите со седум исклучоци од избраните документи стручен испит.

Програмата се фокусира на анализа на поединечни компании и како резултат на тоа, постои значителен акцент на корпоративна стратегија, сметководство и вреднување. Од особено белешка е практична студија на реалниот свет на податоци преку Datastream и други извори од овие индустрии, со акцент на развивање на вештини во манипулација на табеларни пресметки, бази на податоци, статистички и економетриски софтвер. ... [-]


ма меѓународниот бизнис менаџмент

Newcastle University Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри August 2018 Обединетото Кралство Newcastle upon Tyne

М-р Меѓународен Бизнис менаџмент програма е дизајнирана да се подготви да одговори на овие предизвици. Одговарајќи на постојано растечката интернационализација на бизнис и менаџмент пракса, тоа го слави различноста на кои живеат и работат во културите и се фокусира на вештини, компетенции и знаење што ќе треба, кога работат во глобалната денешниот бизнис средина. Преку комбинација на предмет модули Површина, пракса фокусирани на ... [+]

ма меѓународниот бизнис менаџмент

На можности, предизвици и за меѓународните бизниси стануваат се повеќе комплексни. Новите и економии во развој брзо се менуваат на бизнис пејзаж. Финансиска криза го доведе во прашање одамна воспоставени доминација и бизнис практики на развиените економии. Зголемена мобилност и меѓусебната поврзаност на глобалната популација создаде нови пазари и можности за производство - но тие, исто така, се зголеми разговори за бизнис да бидат поодговорни и тие го нарекуваат на менаџерите да бидат подобро да работат низ културните разлики.... [-]


М-р за управување со меѓународни човечки ресурси

Newcastle University Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри August 2018 Обединетото Кралство Newcastle upon Tyne

М-р Меѓународниот Управување со хумани ресурси е дизајниран во одговор на побарувачката за програмата специјалист мајстор, кој се однесува на прашања кои се вклучени во управувањето со луѓе преку меѓународните граници. Програмата се базира на нашата многу успешна м-р Управување со хумани ресурси, кој се фокусира поконкретно на домашниот пазар ... [+]

М-р Меѓународен менаџмент на човечки ресурси

М-р Меѓународниот Управување со хумани ресурси е дизајниран во одговор на побарувачката за програмата специјалист мајстор, кој се однесува на прашања кои се вклучени во управувањето со луѓе преку меѓународните граници. Програмата се базира на нашата многу успешна м-р Управување со хумани ресурси, кој се фокусира поконкретно на домашниот пазар.... [-]


м-р управување со човечките ресурси

Newcastle University Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри August 2018 Обединетото Кралство Newcastle upon Tyne

Најдолгиот основани програма од ваков вид во Велика Британија, м-р Универзитетот Њукасл бизнис школа е на управување со човечки ресурси (ХРМ) има за цел да обезбеди цврста основа во знаење и вештини потребни за да продолжи кариера во оваа специјалист поле. Луѓето се централни за успехот на секоја организација. Нашата цел е да ви овозможи да се направи ефикасен придонес како специјалист за човечки ресурси, секогаш признавање на различни етички одговорности ... [+]

Управување со хумани ресурси

Најдолгиот основани програма од ваков вид во Велика Британија, м-р Универзитетот Њукасл бизнис школа е на управување со човечки ресурси (ХРМ) има за цел да обезбеди цврста основа во знаење и вештини потребни за да продолжи кариера во оваа специјалист поле.

Луѓето се централни за успехот на секоја организација. Нашата цел е да ви овозможи да се направи ефикасен придонес како специјалист за човечки ресурси, секогаш признавање на различни етички одговорности на човечки ресурси лекар.... [-]