MA Newcastle upon Tyne - MA програми во Newcastle upon Tyne MA, Newcastle upon Tyne

MA Newcastle upon Tyne - MA програми во Newcastle upon Tyne MA, Newcastle upon Tyne

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

Newcastle upon Tyne е позната по најголемите светски брод за градење центри, фудбал и пиво. Исто така, постојат два универзитети - Универзитетот Њукасл и Нортамбрија универзитет, и датира од 19 век.

MA Newcastle upon Tyne - Земи си MA во Newcastle upon Tyne. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма уметност, бизнис и креативност

Newcastle University Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2018 Обединетото Кралство Newcastle upon Tyne + 1 more

Оваа уметност, бизнис и креативност М-р програма обезбедува претприемничко образование за креативен дипломирани студенти кои се размислува за отпочнување-up, развој, и управување со бизнис или хонорарни кариера во креативна индустрија. На програмата е создадена од страна на бизнис школа во соработка со Факултетот за уметност и култура и главните чинители од креативните индустрии. Тој оценува теоретски аспекти на креативност и креативни ... [+]

М-р уметности, бизнис и креативност

Оваа уметност, бизнис и креативност М-р програма обезбедува претприемничко образование за креативен дипломирани студенти кои се размислува за отпочнување-up, развој, и управување со бизнис или хонорарни кариера во креативна индустрија. На програмата е создадена од страна на бизнис школа во соработка со Факултетот за уметност и култура и главните чинители од креативните индустрии. Тој оценува теоретски аспекти на креативност и креативни индустрии во рамките на нивните социјални, културни, економски, политички, и повеќе, меѓународни контексти. Во исто време, оваа програма им нуди на студентите со поставување на start-up бизнис и да се вклучат во вистински проекти со локалните / регионалните чинители.... [-]


по Магистратура по финансии

Newcastle University Business School
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 12 - 24 месеци August 2018 Обединетото Кралство Newcastle upon Tyne + 1 more

Програмата се фокусира на анализа на поединечни компании и како резултат на тоа, постои значителен акцент на корпоративна стратегија, сметководство и вреднување. Од особено белешка е практична студија на реалниот свет на податоци преку Datastream и други извори од овие индустрии, со акцент на развивање на вештини во манипулација на табеларни пресметки, бази на податоци, статистички и економетриски софтвер ... [+]

По Магистратура по финансии

Акредитирани од страна на Асоцијацијата на овластени сметководители (ACCA) и Здружението на Меѓународниот Сметководство (AIA), програмата предвидува кандидатите со седум исклучоци од избраните документи стручен испит.

Програмата се фокусира на анализа на поединечни компании и како резултат на тоа, постои значителен акцент на корпоративна стратегија, сметководство и вреднување. Од особено белешка е практична студија на реалниот свет на податоци преку Datastream и други извори од овие индустрии, со акцент на развивање на вештини во манипулација на табеларни пресметки, бази на податоци, статистички и економетриски софтвер. ... [-]


ма меѓународниот бизнис менаџмент

Newcastle University Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри August 2018 Обединетото Кралство Newcastle upon Tyne

М-р Меѓународен Бизнис менаџмент програма е дизајнирана да се подготви да одговори на овие предизвици. Одговарајќи на постојано растечката интернационализација на бизнис и менаџмент пракса, тоа го слави различноста на кои живеат и работат во културите и се фокусира на вештини, компетенции и знаење што ќе треба, кога работат во глобалната денешниот бизнис средина. Преку комбинација на предмет модули Површина, пракса фокусирани на ... [+]

ма меѓународниот бизнис менаџмент

На можности, предизвици и за меѓународните бизниси стануваат се повеќе комплексни. Новите и економии во развој брзо се менуваат на бизнис пејзаж. Финансиска криза го доведе во прашање одамна воспоставени доминација и бизнис практики на развиените економии. Зголемена мобилност и меѓусебната поврзаност на глобалната популација создаде нови пазари и можности за производство - но тие, исто така, се зголеми разговори за бизнис да бидат поодговорни и тие го нарекуваат на менаџерите да бидат подобро да работат низ културните разлики.... [-]


М-р за управување со меѓународни човечки ресурси

Newcastle University Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри August 2018 Обединетото Кралство Newcastle upon Tyne

М-р Меѓународниот Управување со хумани ресурси е дизајниран во одговор на побарувачката за програмата специјалист мајстор, кој се однесува на прашања кои се вклучени во управувањето со луѓе преку меѓународните граници. Програмата се базира на нашата многу успешна м-р Управување со хумани ресурси, кој се фокусира поконкретно на домашниот пазар ... [+]

М-р Меѓународен менаџмент на човечки ресурси

М-р Меѓународниот Управување со хумани ресурси е дизајниран во одговор на побарувачката за програмата специјалист мајстор, кој се однесува на прашања кои се вклучени во управувањето со луѓе преку меѓународните граници. Програмата се базира на нашата многу успешна м-р Управување со хумани ресурси, кој се фокусира поконкретно на домашниот пазар.... [-]


м-р управување со човечките ресурси

Newcastle University Business School
Студии врз за студентски град Целосна 3 семестри August 2018 Обединетото Кралство Newcastle upon Tyne

Најдолгиот основани програма од ваков вид во Велика Британија, м-р Универзитетот Њукасл бизнис школа е на управување со човечки ресурси (ХРМ) има за цел да обезбеди цврста основа во знаење и вештини потребни за да продолжи кариера во оваа специјалист поле. Луѓето се централни за успехот на секоја организација. Нашата цел е да ви овозможи да се направи ефикасен придонес како специјалист за човечки ресурси, секогаш признавање на различни етички одговорности ... [+]

Управување со хумани ресурси

Најдолгиот основани програма од ваков вид во Велика Британија, м-р Универзитетот Њукасл бизнис школа е на управување со човечки ресурси (ХРМ) има за цел да обезбеди цврста основа во знаење и вештини потребни за да продолжи кариера во оваа специјалист поле.

Луѓето се централни за успехот на секоја организација. Нашата цел е да ви овозможи да се направи ефикасен придонес како специјалист за човечки ресурси, секогаш признавање на различни етички одговорности на човечки ресурси лекар.... [-]