MA Greater Manchester - MA програми во Greater Manchester MA, Greater Manchester

MA Greater Manchester - MA програми во Greater Manchester MA, Greater Manchester

Master

Програми со наслов "мајстор на уметноста " традиционално се состои од либерални уметности теми како што се филозофија, историја, или литература. Мајстори на уметноста се постдипломски програми кои може да се земе по заработени диплома во додипломската програма (диплома). Мајстори на уметноста програми имаат наслов "МА ", "мајстор на уметноста " или "МА ".

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA Greater Manchester - Земи си MA во Greater Manchester. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Ма законот

The University of Law
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Обединетото Кралство London Birmingham Guildford Manchester + 3 more

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор. [+]

М-р закон

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор.

Запознајте се со искуството преку практични работилници, учење базирано на проблеми, преговори, размислување и презентации Развивање на основните професионални вештини во анализа, решавање проблеми и истражување Истражувајте област на правото што ве интересира преку вашиот сопствен истражувачки проект Вие би можеле да се квалификувате за постдипломски студентски кредит Потребни курсеви За да имате право да заземете место на нашиот м-р закон мора да поседува диплома за додипломски студии (или еквивалентен) на 2: 1 или погоре во било која дисциплина. Странство дипломирани студенти и возрасни не-дипломирани студенти:Ве молиме испратете ги вашите квалификации до тимот за прием, кој може да советува за вашата способност за курсот Ако одлучите дека сакате да продолжите со BPTC, ве молиме да аплицирате за сертификат за академско оценување од Одборот за стандарди за стандарди (BSB). Ако сте завршиле диплома надвор од Обединетото Кралство и не доаѓате од мнозинска земја што зборува англиски: Заверена копија од кој било документ што докажува дека сте квалификувани на англиски јазик на ниво на ЦЕФР Б2 или погоре во секоја од четирите компоненти на учење на јазик. [-]

Full-time MA in Digital Management

Hyper Island
Студии врз за студентски град Целосна 24 недели January 2019 Обединетото Кралство Manchester London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

[+]

Тоа претставува единствена можност да учат од водечките мислители индустрија и применат принципите во средина за учење што ги одразува реалниот свет предизвици.

BAC акредитирана [-]

Hyper Island
Студии врз за студентски град Целосна 24 недели January 2019 Обединетото Кралство Manchester London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

[+]

. однесување психологија Партиципативен истражувачки алатки [-]

MA in Graphic Design and Art Direction

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

[+]

Ангажирање со дигиталните и правење на технологии е од централно значење за откривање и искористување на нов начин на размислување во дизајнот.

Овој курс е од особена важност за оние кои се заинтересирани во ефективна визуелна комуникација и развој на иновативни концепти и пристапи во дизајнот објавување, илустрација, движење графика, корпоративен идентитет, фотографија, дизајн за дигитални медиуми и графички дизајн за рекламирање.... [-]


Магистер по Ентериери

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

[+]

МНР - Практиката 4: Реализација и објавување

Ќе ти нормално да имаат диплома за додипломски Велика Британија почести степен или меѓународни еквивалент, или степен еквивалент диплома за постдипломски студии или професионална квалификација. Алтернативно, може да се примени ако можете да ја покажат соодветни знаења и вештини на почести степен стандард. Покрај тоа, можете исто така да треба да достават дигитална портфолио.... [-]


ма во мултимедијалниот новинарство

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Овој курс обезбедува директен пат во 21-от век новинарство. Дипломирани студенти од сите дисциплини, се опремени со знаење и вештини во новинарството преку интензивна практична обука и настава. Дизајнирано за да се исполнат барањата на медиумите работодавците во Велика Британија и пошироко, на курс се учи од страна на посветен персонал со медиумите и искуство во индустријата, и силни професионални врски. [+]

Дизајнирано за да се исполнат барањата на медиумите работодавците во Велика Британија и пошироко, на курс се учи од страна на посветен персонал со медиумите и искуство во индустријата, и силни професионални врски. Ќе имаат корист од задолжително поставување обезбедување на клучните можности за мрежно поврзување и подобрување на можностите за вработување.

[-]

MA in Special Education Needs and Inclusive Education

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

[+]

Типични барања за влез

Стандард за ММК за прием на предава постдипломски програми се применуваат: Кандидатите треба да имаат почести степен или диплома за постдипломски студии или професионална квалификација призната како еквивалентни на Велика Британија почести степен. Други квалификации или искуство може да биде прифатливо ако студентите се во можност да покажат соодветно знаење и вештини за да се Велика Британија почести степен стандард.... [-]


ма во образованието студии

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Оваа програма нуди интелектуално ригорозни анализа на образовните процеси, системи и пристапи, и нивните културни, општествени, политички, историски и економски контексти. Постдипломци се во можност да учествуваат во, и натпревар, менување на дискурсите што е примерот со повикување да се дебатира за вредности, личен и општествен ангажман и како тие се однесуваат на заедниците и општествата. [+]

Образование студии се занимава со разбирање на тоа како луѓето да се развие и да учат во текот на нивните животи, за природата на знаењето, и критички ангажман со начините на знаење и разбирање.

Оваа програма нуди интелектуално ригорозни анализа на образовните процеси, системи и пристапи, и нивните културни, општествени, политички, историски и економски контексти.

Колаборативни истражувачки проект [-]

Магистер по меѓународни односи и глобалната комуникација

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Живееме во свет на комуникации-заситени каде што 24-часовен вести покриеност, пристап до интернет и користењето на социјалните медиуми станаа норма за милиони луѓе. Глобални настани веднаш се пријавени од страна на медиумите, анализираат и интерпретираат од страна на нив и милиони на обичните граѓани. [+]

Живееме во свет на комуникации-заситени каде што 24-часовен вести покриеност, пристап до интернет и користењето на социјалните медиуми станаа норма за милиони луѓе. Глобални настани веднаш се пријавени од страна на медиумите, анализираат и интерпретираат од страна на нив и милиони на обичните граѓани. Овие случувања се спротивстават на традиционално се таинствени практики на меѓународната дипломатија и способноста на владите да се контрола на информации, додека, исто така, создавање на нови моќни алатки за пропаганда; Со нив се зголемува важноста на културните или "меки" моќта во меѓународните односи и тие, исто така, се трансформира природата на војување.... [-]


ма во наставата на англиски Воведничари на други јазици

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

[+]

Карактеристики и предности на курсот Fereshte Goshtasbpour е предмет советник за М-р применета лингвистика. Успешна постдипломски на курсот, таа има предмет специфични увид во барањата на студентите и нуди широк спектар на работилници прилагодени токму на програмата. Учат во вистински меѓународен животната средина. Нова курсеви имале студенти од Бангладеш, Кина, Египет, Германија, Иран, Јужна Кореја, Либија, Норвешка, Пакистан, Полска, Русија, Саудиска Арабија, Тајван и Тајланд. Искористете ги предностите од силно да се фокусира на практичната реалност на наставата и учењето, со користење на пристап за решавање на проблемите. Наставата е во мали класи, дозволувајќи им на добар баланс на поединецот, тимот и работа во групи. [-]

М-р во управување со библиотека и информации

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Признати и одобрени од страна на Институтот за информации за програмите и (CILIP), овој пат подготвува дипломирани студенти од сите дисциплини за кариера во современиот информатичко општество и неговите индустрии. [+]

Признати и одобрени од страна на Институтот за информации за програмите и (CILIP), овој пат подготвува дипломирани студенти од сите дисциплини за кариера во современиот информатичко општество и неговите индустрии.

Предава на елемент е еквивалентно на диплома за постдипломски студии, и како професионална квалификација овозможува прогресија на Chartership во вашиот прв професионални пост. Вашите студии ќе се фокусира на принципите на организацијата, пронаоѓање и достапност на информациите и на стратегискиот менаџмент на информации организации, како што се библиотеките, информациите пејзаж, на пример, на интернет и на интернет, како и на развојот на библиотечните услуги на сите видови. Успешно завршување на дисертација развива вашето знаење од областа и вештини како истражувач што резултира со доделување на м-р. ... [-]


ма мода во купување и стока за управување

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Manchester

Ова е една година, со индустријата предводена програма, која ти дава можност да се развие стручно знаење на современата мода купување и малопродажба од менаџерската перспектива. Развиен во соработка со индустријата специјалисти да ги информира иновативни проекти и одржување на современи содржини и да се поттикне иновативни проекти. [+]

Ова е една година, со индустријата предводена програма, која ти дава можност да се развие стручно знаење на современата мода купување и малопродажба од менаџерската перспектива. Развиен во соработка со индустријата специјалисти да ги информира иновативни проекти и одржување на современи содржини и да се поттикне иновативни проекти.

Во текот на мајстор ќе се развие професионални, менаџерски и лични способности, вклучувајќи комерцијална свест, преговарање и управување со врската вештини, заедно со развојот на вашиот визуелен вештини во бизнис контекст да ви овозможи да работат успешно во рамките на глобалната индустрија.... [-]


ма во детството и на младоста студии

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Оваа награда им дава можност и за постојните и аспиранти професионалци поврзани со децата и младите да размислуваат критички и длабоко за односот меѓу структурите и политиките кои ги нуди општества и како тие комуницираат со само-актуелизацијата на поединците. [+]

Оваа награда им дава можност и за постојните и аспиранти професионалци поврзани со децата и младите да размислуваат критички и длабоко за односот меѓу структурите и политиките кои ги нуди општества и како тие комуницираат со само-актуелизацијата на поединците.

На полно работно време магистер детството и на младоста студии е нормално timetabled за настава на два дена неделно (во моментов вторник и четврток), со дополнителни независни, водени студии барања. Како и (30 кредити) предавал единици на студијата, на овој курс исто така, обезбедува можности да се здобијат со практично искуство во Велика Британија образовни контексти (преку опционален единица избор), и на секој студент презема (60 кредити) Дисертација, дозволувајќи им на во-длабочината и проширена студија во една област на интерес и важност.... [-]


ма во меѓународниот туризам и угостителство управување

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester

Туризмот и угостителството ги прошируваат глобалните индустрии, што резултира со зголемена побарувачка за квалификувани менаџери да водат и развиваат меѓународни организации. [+]

Туризмот и угостителството ги прошируваат глобалните индустрии, што резултира со зголемена побарувачка за квалификувани менаџери да водат и развиваат меѓународни организации.

М-р Меѓународен туризам и угостителство за управување ќе ви овозможат со алатки потребни за да се анализира главните влијанија кои влијаат на меѓународниот гостопримство деловното опкружување, како и длабоко вкоренети разбирање на прашања во моментов обликувањето на управување на меѓународни угостителски корпорации.... [-]


М-р во едукативен лидерство и менаџмент

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Manchester

[+]

Го поздравуваме меѓународни апликации кои не се членки на ЕУ за пат со полно работно време и студентите се поддржани во секоја фаза од страна на ММК International.

Карактеристики и предности на курсот За курсот Вовед во образовни и социјални истражувања Дизајн Лидерство и менаџмент во образовни средини Колаборативни истражувачки проект Глобализацијата, социјална правда и социјални промени Идентитет, еднаквост и зајакнување во детството Независна проучување Клучните прашања во управување со разновидност, инвалидитет и посебни образовни потреби Практика базирана на проектот ... [-]