MA Manchester - MA програми во Manchester MA, Manchester

MA Manchester - MA програми во Manchester MA, Manchester

Master

Програми со наслов "мајстор на уметноста " традиционално се состои од либерални уметности теми како што се филозофија, историја, или литература. Мајстори на уметноста се постдипломски програми кои може да се земе по заработени диплома во додипломската програма (диплома). Мајстори на уметноста програми имаат наслов "МА ", "мајстор на уметноста " или "МА ".

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

Манчестер е позната по својата архитектура и има втора по големина Велика Британија урбано подрачје, 5 пати поголем од самиот град. Има само три универзитети, но тие имаат вкупно 73.000 студенти.

MA Manchester - Земи си MA во Manchester. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Ма законот

The University of Law
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Обединетото Кралство London Birmingham Guildford Manchester + 3 more

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор. [+]

М-р закон

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор.

Запознајте се со искуството преку практични работилници, учење базирано на проблеми, преговори, размислување и презентации Развивање на основните професионални вештини во анализа, решавање проблеми и истражување Истражувајте област на правото што ве интересира преку вашиот сопствен истражувачки проект Вие би можеле да се квалификувате за постдипломски студентски кредит Потребни курсеви За да имате право да заземете место на нашиот м-р закон мора да поседува диплома за додипломски студии (или еквивалентен) на 2: 1 или погоре во било која дисциплина. Странство дипломирани студенти и возрасни не-дипломирани студенти:Ве молиме испратете ги вашите квалификации до тимот за прием, кој може да советува за вашата способност за курсот Ако одлучите дека сакате да продолжите со BPTC, ве молиме да аплицирате за сертификат за академско оценување од Одборот за стандарди за стандарди (BSB). Ако сте завршиле диплома надвор од Обединетото Кралство и не доаѓате од мнозинска земја што зборува англиски: Заверена копија од кој било документ што докажува дека сте квалификувани на англиски јазик на ниво на ЦЕФР Б2 или погоре во секоја од четирите компоненти на учење на јазик. [-]

Full-time MA in Digital Management

Hyper Island
Студии врз за студентски град Целосна 24 недели January 2019 Обединетото Кралство Manchester London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

[+]

Тоа претставува единствена можност да учат од водечките мислители индустрија и применат принципите во средина за учење што ги одразува реалниот свет предизвици.

BAC акредитирана [-]

Hyper Island
Студии врз за студентски град Целосна 24 недели January 2019 Обединетото Кралство Manchester London Велика Британија (Велика Британија) онлајн + 2 more

[+]

. однесување психологија Партиципативен истражувачки алатки [-]

MA in Graphic Design and Art Direction

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

[+]

Ангажирање со дигиталните и правење на технологии е од централно значење за откривање и искористување на нов начин на размислување во дизајнот.

Овој курс е од особена важност за оние кои се заинтересирани во ефективна визуелна комуникација и развој на иновативни концепти и пристапи во дизајнот објавување, илустрација, движење графика, корпоративен идентитет, фотографија, дизајн за дигитални медиуми и графички дизајн за рекламирање.... [-]


Магистер по Ентериери

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

[+]

МНР - Практиката 4: Реализација и објавување

Ќе ти нормално да имаат диплома за додипломски Велика Британија почести степен или меѓународни еквивалент, или степен еквивалент диплома за постдипломски студии или професионална квалификација. Алтернативно, може да се примени ако можете да ја покажат соодветни знаења и вештини на почести степен стандард. Покрај тоа, можете исто така да треба да достават дигитална портфолио.... [-]


ма во мултимедијалниот новинарство

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Овој курс обезбедува директен пат во 21-от век новинарство. Дипломирани студенти од сите дисциплини, се опремени со знаење и вештини во новинарството преку интензивна практична обука и настава. Дизајнирано за да се исполнат барањата на медиумите работодавците во Велика Британија и пошироко, на курс се учи од страна на посветен персонал со медиумите и искуство во индустријата, и силни професионални врски. [+]

Дизајнирано за да се исполнат барањата на медиумите работодавците во Велика Британија и пошироко, на курс се учи од страна на посветен персонал со медиумите и искуство во индустријата, и силни професионални врски. Ќе имаат корист од задолжително поставување обезбедување на клучните можности за мрежно поврзување и подобрување на можностите за вработување.

[-]

Магистер по дефектологија и инклузивно образование

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Оваа награда дава можност да се вклучат со теоретски перспективи и истражувања во областа на инклузија и попреченост, и на национално и на глобално ниво. Програмата е релевантна за двете Велика Британија и меѓународните кандидати и започнува од премисата дека условите, како што се инклузија, инвалидност и посебни потреби, се спротивставуваат. [+]

Оваа награда дава можност да се вклучат со теоретски перспективи и истражувања во областа на инклузија и попреченост, и на национално и на глобално ниво. Програмата е релевантна за Обединетото Кралство и * меѓународните кандидати и започнува од премисата дека условите, како што се инклузија, инвалидност и посебни потреби, се спротивставуваат.

Ве охрабруваат критички да се вклучат во оние општествени, политички и глобални дебати поврзани со образованието на маргинализираните групи на деца и млади луѓе.... [-]


ма во образованието студии

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester

Оваа програма нуди интелектуално ригорозни анализа на образовните процеси, системи и пристапи, и нивните културни, општествени, политички, историски и економски контексти. Постдипломци се во можност да учествуваат во, и натпревар, менување на дискурсите што е примерот со повикување да се дебатира за вредности, личен и општествен ангажман и како тие се однесуваат на заедниците и општествата. [+]

Образование студии се занимава со разбирање на тоа како луѓето да се развие и да учат во текот на нивните животи, за природата на знаењето, и критички ангажман со начините на знаење и разбирање.

Оваа програма нуди интелектуално ригорозни анализа на образовните процеси, системи и пристапи, и нивните културни, општествени, политички, историски и економски контексти.

Колаборативни истражувачки проект [-]

Магистер по меѓународни односи и Глобална комуникација

Manchester Metropolitan University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 2 more

Живееме во светот заситен со комуникации, каде што 24-часовното покривање на вести, пристапот до интернет и користењето на социјалните медиуми станаа норма за милиони луѓе. Глобалните настани веднаш ги пријавуваат медиумите, анализирани и интерпретирани од нив и милиони обични граѓани. [+]

Живееме во светот заситен со комуникации, каде што 24-часовното покривање на вести, пристапот до интернет и користењето на социјалните медиуми станаа норма за милиони луѓе. Глобалните настани веднаш ги пријавуваат медиумите, анализирани и интерпретирани од нив и милиони обични граѓани. Овие случувања ги оспоруваат традиционално тајните практики на меѓународната дипломатија и способноста на владите да ги контролираат информациите, истовремено создавајќи моќни нови алатки за пропаганда; тие ја зголемуваат важноста на културната или "меката" моќ во меѓународните односи, а исто така ја трансформираа природата на војувањето.... [-]


Магистер по настава на англиски јазик на звучници на други јазици

Manchester Metropolitan University
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 2 more

М-р TESOL и применета лингвистика е возбудлив и иновативен нов курс кој ќе ви овозможат со вештини од суштинско значење за кариера во една од најбрзо растечките професии во светот. Курсот е дадено од страна на предавачи со долгогодишно искуство во наставата по англиски јазик и постдипломски надзор. [+]

М-р TESOL и применета лингвистика е возбудлив и иновативен нов курс кој ќе ви овозможат со вештини од суштинско значење за кариера во една од најбрзо растечките професии во светот.

Курсот е дадено од страна на предавачи со долгогодишно искуство во наставата по англиски јазик и постдипломски надзор.

Учењето во наставата на учење овозможува да размислувате за практиката и теоријата на TESOL со експертска поддршка, со оглед на најновите достигнувања во разбирањето на наставата и учењето на јазикот. Програмата ги комбинира проучувањето на теории, методи и материјали со детална анализа на јазикот и свест за практични истражувачки методи. Тоа ќе ви подготвиме за работа во повеќе образовни средини и исто така е одлична подготовка за понатамошно постдипломско проучување.... [-]


Магистер по менаџмент на библиотеки и информации

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Признаен и одобрен од Институтот за библиотеки и информации професионалци (CILIP), овој пат подготвува дипломци од сите дисциплини за кариера во современото информатичко општество и неговите индустрии. [+]

Признаен и одобрен од Институтот за библиотеки и информации професионалци (CILIP), овој пат подготвува дипломци од сите дисциплини за кариера во современото информатичко општество и неговите индустрии.

Учениот елемент е еквивалентен на диплома за последипломски студии, и како професионална квалификација овозможува прогресија во Chartership во вашиот прв професионален пост. Вашата студија ќе се фокусира на принципите за организација, пронаоѓање и достапност на информации и за стратешко управување со информатичките организации, како што се библиотеките, информативниот пејзаж, на пример, на интернет и на интернет, како и за развојот на библиотечните услуги на сите видови. Успешно завршување на дисертација развива вашето знаење од областа и вештини како истражувач што резултира со доделување на м-р. Може да преземете сместување, кое ќе ви помогнеме да извори, во информативни единици, библиотеки и други релевантни центри, вклучувајќи ги големите корпорации, локалната самоуправа, Националната здравствена служба, финансиските и правните услуги. Ова ќе обезбеди можности за мрежно поврзување во рамките на библиотечната, информативната и медиумската индустрија.... [-]


ма мода во купување и стока за управување

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Manchester

Ова е една година, со индустријата предводена програма, која ти дава можност да се развие стручно знаење на современата мода купување и малопродажба од менаџерската перспектива. Развиен во соработка со индустријата специјалисти да ги информира иновативни проекти и одржување на современи содржини и да се поттикне иновативни проекти. [+]

Ова е една година, со индустријата предводена програма, која ти дава можност да се развие стручно знаење на современата мода купување и малопродажба од менаџерската перспектива. Развиен во соработка со индустријата специјалисти да ги информира иновативни проекти и одржување на современи содржини и да се поттикне иновативни проекти.

Во текот на мајстор ќе се развие професионални, менаџерски и лични способности, вклучувајќи комерцијална свест, преговарање и управување со врската вештини, заедно со развојот на вашиот визуелен вештини во бизнис контекст да ви овозможи да работат успешно во рамките на глобалната индустрија.... [-]


ма во детството и на младоста студии

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Manchester

Оваа награда им дава можност и за постојните и аспиранти професионалци поврзани со децата и младите да размислуваат критички и длабоко за односот меѓу структурите и политиките кои ги нуди општества и како тие комуницираат со само-актуелизацијата на поединците. [+]

Оваа награда им дава можност и за постојните и аспиранти професионалци поврзани со децата и младите да размислуваат критички и длабоко за односот меѓу структурите и политиките кои ги нуди општества и како тие комуницираат со само-актуелизацијата на поединците.

На полно работно време магистер детството и на младоста студии е нормално timetabled за настава на два дена неделно (во моментов вторник и четврток), со дополнителни независни, водени студии барања. Како и (30 кредити) предавал единици на студијата, на овој курс исто така, обезбедува можности да се здобијат со практично искуство во Велика Британија образовни контексти (преку опционален единица избор), и на секој студент презема (60 кредити) Дисертација, дозволувајќи им на во-длабочината и проширена студија во една област на интерес и важност.... [-]


М-р во едукативен лидерство и менаџмент

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Manchester

[+]

Го поздравуваме меѓународни апликации кои не се членки на ЕУ за пат со полно работно време и студентите се поддржани во секоја фаза од страна на ММК International.

Карактеристики и предности на курсот За курсот Вовед во образовни и социјални истражувања Дизајн Лидерство и менаџмент во образовни средини Колаборативни истражувачки проект Глобализацијата, социјална правда и социјални промени Идентитет, еднаквост и зајакнување во детството Независна проучување Клучните прашања во управување со разновидност, инвалидитет и посебни образовни потреби Практика базирана на проектот ... [-]

Магистер по архитектура и урбанизам

Manchester Metropolitan University
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Manchester + 1 more

Предавал постдипломски курс кој спроведува истражување за тоа како глобалните културни и економски сили влијаат на современите градови. Дизајнот, функционирањето и иднината на урбаните ситуации се истражуваат во писмена, подготвена и моделирана работа која се базира на наследството од урбаната теорија на дваесеттиот век и е насочена кон развој на одржливи градови. [+]

Предавал постдипломски курс кој спроведува истражување за тоа како глобалните културни и економски сили влијаат на современите градови. Дизајнот, функционирањето и иднината на урбаните ситуации се истражуваат во писмена, подготвена и моделирана работа која се базира на наследството од урбаната теорија на дваесеттиот век и е насочена кон развој на одржливи градови. Карактеристики и придобивки од курсот:... [-]