MA South East England - MA програми во South East England MA, South East England

MA South East England - MA програми во South East England MA, South East England

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MA South East England - Земи си MA во South East England. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Ма законот

The University of Law
Студии врз за студентски град Целосна 9 месеци September 2018 Обединетото Кралство London Birmingham Guildford Manchester + 3 more

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор. [+]

М-р закон

Нашите м-р Законот е наменета за не-дипломирани правници кои сакаат да се здобијат со правна квалификација на ниво Мастер. М-р Законот е меѓународно призната квалификација која е идеална за пат во кариерата како во и надвор од правниот сектор.

Запознајте се со искуството преку практични работилници, учење базирано на проблеми, преговори, размислување и презентации Развивање на основните професионални вештини во анализа, решавање проблеми и истражување Истражувајте област на правото што ве интересира преку вашиот сопствен истражувачки проект Вие би можеле да се квалификувате за постдипломски студентски кредит Потребни курсеви За да имате право да заземете место на нашиот м-р закон мора да поседува диплома за додипломски студии (или еквивалентен) на 2: 1 или погоре во било која дисциплина. Странство дипломирани студенти и возрасни не-дипломирани студенти:Ве молиме испратете ги вашите квалификации до тимот за прием, кој може да советува за вашата способност за курсот Ако одлучите дека сакате да продолжите со BPTC, ве молиме да аплицирате за сертификат за академско оценување од Одборот за стандарди за стандарди (BSB). Ако сте завршиле диплома надвор од Обединетото Кралство и не доаѓате од мнозинска земја што зборува англиски: Заверена копија од кој било документ што докажува дека сте квалификувани на англиски јазик на ниво на ЦЕФР Б2 или погоре во секоја од четирите компоненти на учење на јазик. [-]

МП Документарен практики

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Farnham

Курсот ќе ви овозможи да превземете интердисциплинарна работа меѓу новите медиуми, фотографија и филм, позиционирање на курсот како одговор на новите трендови и дискурси во креативна документарна практика. [+]

МП Документарен практики

Курсот ќе ви овозможи да превземете интердисциплинарна работа меѓу новите медиуми, фотографија и филм, позиционирање на курсот како одговор на новите трендови и дискурси во креативна документарна практика.

Вашите резултати може да бидат во фотографија, филм, интерактивни или веб-базирани формати - и ние ќе ве охрабриме да ги искористите неодамнешните случувања во рамките на индустријата.... [-]


MA Урбан дизајн

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашите магистерски урбанистички курс е дизајниран да го развие вашето разбирање на современите проблеми во урбаниот дизајн, планирање и урбанизам преку одржлив критички и креативен ангажман. [+]

MA Урбан дизајн

Нашите магистерски урбанистички курс е дизајниран да го развие вашето разбирање на современите проблеми во урбаниот дизајн, планирање и урбанизам преку одржлив критички и креативен ангажман.

Овој курс ќе се развива и унапреди вашето разбирање на економската, еколошката, социјалната и политичката динамика во обликувањето на урбаната средина. Ние ќе ве охрабриме да изградите напредни урбанистички вештини.... [-]


М-р печатени текстил за мода

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Rochester + 1 more

М-р печатени текстил за мода [+]

М-р печатени текстил за мода

М-р печатени текстил за мода

Печатење за модни корици: печатени текстилни збирки за модата, печатени примероци, експериментални примероци за печатење, печатени прототипови за облека, концепти за дизајн на печатење или планови за опсег и печатени модни производи или додатоци.

Печатење за ентериери опфаќа печатени материјали, модни преносни концепти за печатење, еднократни печатени текстилни производи, монтажни или специфични работи за локацијата, прототипови за печатени производи, подни и ѕидни облоги, како и апликации за надворешна печатење.... [-]


М-р металургија

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Farnham + 1 more

Нашите М-р металуршкиот курс дава дизајн професионалци и дипломирани студенти можност да ги продлабочат своите вештини и искуство во областа на градење на работа, леење работа и метали. [+]

М-р металургија

Нашите М-р металуршкиот курс дава дизајн професионалци и дипломирани студенти можност да ги продлабочат своите вештини и искуство во областа на градење на работа, леење работа и метали.

Овој курс е за високо мотивирани и талентирани луѓе кои сакаат да работат во првите редови на нивната креативна дисциплина. Тоа е проект кој е предводен од студиски пат и има тесно насочено насочување.... [-]


М-р Ентериери

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашите М-р Ентериер дизајн курс ви овозможува да се развие индивидуален пристап кон просторни дизајн во стимулирање, креативни и поддршка на животната средина. [+]

М-р Ентериери

Нашите М-р Ентериер дизајн курс ви овозможува да се развие индивидуален пристап кон просторни дизајн во стимулирање, креативни и поддршка на животната средина.

Овој степен ви обезбедува со launchpad на потенцијалните повисоко ниво на внатрешен дизајн кариери во различни видови на предмети. Тука спаѓаат музејски и изложбен дизајн, дизајн за филм, телевизија и дигитални игри и толкување на бренд за малопродажни, рекреативни или промотивни настани.... [-]


М-р илустрација

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Farnham + 1 more

Современата практика за илустрација се зголеми за да опфати широк спектар на амбиции и можности за креаторите на сликата и раскажувачите. Растот на онлајн дигиталните култури - и влијанието на создавањето на дигитални слики врз традиционалното креирање на слики - бара флексибилни и прилагодливи практичари, и обезбедува уникатни можности за претприемачкиот илустратор. [+]

М-р илустрација

Современата практика за илустрација се зголеми за да опфати широк спектар на амбиции и можности за креаторите на сликата и раскажувачите. Растот на онлајн дигиталните култури - и влијанието на создавањето на дигитални слики врз традиционалното креирање на слики - бара флексибилни и прилагодливи практичари, и обезбедува уникатни можности за претприемачкиот илустратор.... [-]


М-р графички дизајн

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Epsom + 1 more

Нашите М-р графички дизајн курс е структуриран да се промовира улогата на дизајнерите како квалификувани професионални комуникатори, и цврсто вградите култура на истражување и решавање на проблеми во креативна пракса. [+]

М-р графички дизајн

Нашите М-р графички дизајн курс е структуриран да се промовира улогата на дизајнерите како квалификувани професионални комуникатори, и цврсто вградите култура на истражување и решавање на проблеми во креативна пракса.

Нашиот курс има за цел да го промовира специјализмот и мајсторството во вашата единствена област на графички дизајн - која ќе се идентификувате и развивате со нас на оваа УО. Овозможувањето да создадете значајни резултати од информирани истражувања е врвен приоритет.... [-]


MA стакло Дизајн

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Farnham + 1 more

Нашите м-р Стакло разбира е проект предводена и студиски-базирани курс со упатство насоки, каде што ќе се создаде индивидуална совршеност преку ригорозни истражувања, вклучувајќи практични и теоретски истражувања. Ние ги охрабруваме широк спектар на пристапи, од традиционалните специјализирани занаети до современите влијанија на уметноста, занаетот, дизајнот и технологијата. [+]

МА стакло

Нашите м-р Стакло разбира е проект предводена и студиски-базирани курс со упатство насоки, каде што ќе се создаде индивидуална совршеност преку ригорозни истражувања, вклучувајќи практични и теоретски истражувања. Ние ги охрабруваме широк спектар на пристапи, од традиционалните специјализирани занаети до современите влијанија на уметноста, занаетот, дизајнот и технологијата.... [-]


MA снимање

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Farnham + 1 more

Овој курс ви нуди можност да ги развиете своите креативни и технички вештини како независен режисер кој работи во фантастичен филм. Ќе имате можност да го напишете и да го насочите вашиот сопствен краток филм или да следите специјална рута како раководител на сектор за филмско производство. [+]

MA снимање

Овој курс ви нуди можност да ги развиете своите креативни и технички вештини како независен режисер кој работи во фантастичен филм. Ќе имате можност да го напишете и да го насочите вашиот сопствен краток филм или да следите специјална рута како раководител на сектор за филмско производство.

Ќе развиете вештини на високо ниво во средина за учење која негува техничка извонредност во создавањето на кинематографски звук и слика. Ќе развиете лична креативност и способност ефикасно да соработувате во рамките на тимот во потрага по заедничка филмска визија.... [-]


М-р ликовна уметност

University for the Creative Arts
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 2 more

Нашите постдипломски ликовни уметност курс е дизајниран да обезбеди структуриран контекст за развој на поединечни Мастер проекти. [+]

М-р ликовна уметност

Нашите постдипломски ликовни уметност курс е дизајниран да обезбеди структуриран контекст за развој на поединечни Мастер проекти. Тоа го прави ова преку воведување и истражување на различни стратегии за правење уметност и негување на разбирање на идеите кои ги прават ваквите практики значајни. Испитувајќи и истражувајќи лични стратегии за правење уметност, нудиме рефлективна средина во која ќе ги разбереме идеите и контекстите што ќе ја направат вашата пракса значајна.... [-]


М-р Модна фотографија

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Rochester + 1 more

Зад секоја убава мода снимањето е талентиран фотограф. Биди тој фотограф. Како студент на м-р Модна фотографија, ќе се изгради врз вашата постоечка мода и фотографија знаење за да се идентификуваат, да развијат и да управуваат со Мастер проект. [+]

М-р Модна фотографија

Зад секоја убава мода снимањето е талентиран фотограф. Биди тој фотограф.

Како студент на м-р Модна фотографија, ќе се изгради врз вашата постоечка мода и фотографија знаење за да се идентификуваат, да развијат и да управуваат со Мастер проект.

Во текот на курсот, ќе имаат пристап до држава на уметноста фотографија UCA и да учествува во различни предавања, семинари, вежби и работилници, со редовни off-кампусот посети на пука и изложби.... [-]


М-р моден маркетинг

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Epsom + 1 more

Глобалните модни брендови треба креативни мислители да ги комуницираат своите пораки ефикасно преку социјалните медиуми, дигиталните технологии и креативните ПР практики. Нашите нови магистерски студии комбинира јадро маркетинг и комуникациски вештини за да се изгради сеопфатно портфолио на знаење - централно за овој брзо менување на секторот и суштински за модните комуникатори од денеска. [+]

М-р моден маркетинг

Глобалните модни брендови треба креативни мислители да ги комуницираат своите пораки ефикасно преку социјалните медиуми, дигиталните технологии и креативните ПР практики. Нашите нови магистерски студии комбинира јадро маркетинг и комуникациски вештини за да се изгради сеопфатно портфолио на знаење - централно за овој брзо менување на секторот и суштински за модните комуникатори од денеска.... [-]


М-р кураторски пракса

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашиот курс за кураторска пракса на м-р е развиен во партнерство со Тарнер Современа. Тој ви нуди можност да размислувате и да се занимавате со уметноста и прашања за културна регенерација преку кураторска активност. [+]

М-р кураторски пракса

Нашиот курс за кураторска пракса на м-р е развиен во партнерство со Тарнер Современа. Тој ви нуди можност да размислувате и да се занимавате со уметноста и прашања за културна регенерација преку кураторска активност.

Со заеднички фокус на експериментална пракса и професионален ангажман, нашиот курс е отворен за куратори, уметници, историчари, дизајнери, архитекти и дипломци во хуманитарни науки. Тој е дизајниран да поттикнува нови и иновативни пристапи кон стврднување на напредно ниво.... [-]


М-р керамика

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Farnham + 1 more

Нашите М-р керамика разбира е проект предводена и студио-базирана програма со упатство насоки, каде што ќе произведува високо-квалитетна работа преку ригорозни академски истражувања и креативни студиото пракса. [+]

М-р керамика

Нашите М-р керамика разбира е проект предводена и студио-базирана програма со упатство насоки, каде што ќе произведува високо-квалитетна работа преку ригорозни академски истражувања и креативни студиото пракса.

Ќе имате можност да создадете голем број на предмети, да експериментирате со различни материјали и процеси и да го развиете индивидуалниот стил и креативност. Нашите М-р поддржува широк спектар на керамика практики, вклучувајќи ги и историски, традиционални и современи, и ќе ги поттикне иновации во керамика дизајн и технологија.... [-]