MA Reading - MA програми во Reading MA, Reading

MA Reading - MA програми во Reading MA, Reading

Master

А господар 's степен е академски степен доделена на поединци кои биле подложени студија покажува мајсторство или висок ред преглед на одредено поле на студии или област на професионална пракса.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

Читање има шарени историја, вклучувајќи важна улога за време на Славна револуција. Постојат некои колеџи, Универзитетот на кампусот западен Лондон е специјализирана за нега и Универзитетот во Рединг, Филијалата на Универзитетот Оксфорд.

MA Reading - Земи си MA во Reading. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р во управувањето и глобални прашања

Moscow State Institute Of International Relations, MGIMO
Студии врз за студентски град Целосна 2 години September 2018 Обединетото Кралство Reading

Степен програма на две години Магистер по меѓународни односи. м-р програма во MGIMO Универзитетот е дизајниран за да им обезбеди на двете руски и странски студенти со потребните вештини потребни за вработување во меѓународните организации. Наставната програма најдобро ќе им служи на оние студенти кои се подготвени да бидат директно вклучени во политиката, владини или политички организации. [+]

Профил на програмата

Степен програма на две години Магистер по меѓународни односи. м-р програма во MGIMO Универзитетот е дизајниран за да им обезбеди на двете руски и странски студенти со потребните вештини потребни за вработување во меѓународните организации. Наставната програма најдобро ќе им служи на оние студенти кои се подготвени да бидат директно вклучени во политиката, владини или политички организации. Курсевите се дизајнирани да им помогне на дипломираните студенти прифатат својата улога како глобални граѓани кои се способни и подготвени да бидат дел од меѓународни, мултикултурна средина.... [-]


М-р менаџмент и лидерство

ABI College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 14 месеци August 2018 Обединетото Кралство London Reading + 2 more

АБИ колеџ нуди степен Магистер за бизнис администрација мајстор за лидерство и менаџмент во партнерство со Универзитетот на Свети Марко и Свети Јован. Оваа обука има глобален признание и ќе се зголеми на CV-то на сите оние што сакаат да напредуваат во својата кариера во бизнис, [+]

Преглед

Времетраење: 14 месеци

Старт: Јуни, септември и јануари

Кампус: Лондон или читање

Доделувањето на тело: Универзитетот на Свети Марко и Свети Јован АБИ колеџ нуди степен Магистер за бизнис администрација мајстор за лидерство и менаџмент во партнерство со Универзитетот на Свети Марко и Свети Јован. Оваа обука има глобален признание и ќе се зголеми на CV-то на сите оние што сакаат да напредуваат во својата кариера во бизнис, менаџмент, јавни услуги, финансии, трговија и сродни професии каде што висок квалитет лидерски вештини се од суштинско значење.... [-]