MA Buckinghamshire - MA програми во Buckinghamshire MA, Buckinghamshire

MA Buckinghamshire - MA програми во Buckinghamshire MA, Buckinghamshire

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MA Buckinghamshire - Земи си MA во Buckinghamshire. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

Мастерс во образованието

The Open University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 6 години Open Enrollment Обединетото Кралство Milton Keynes + 1 more

Ова предавал мајстори степен се разбира, е флексибилен модуларен квалификација со богата разновидност на модули ви овозможи да ги избереме оние најсоодветни за вашиот сопствен контекст и интереси. Модулите поддршка на вашиот професионален развој преку испитување на моментов значајни прашања во контекст на ваш сопственото искуство и соодветна литература. За оваа професионална квалификација, ќе ви треба одредено искуство на работа со учениците, или во наставата, образованието ... [+]

Мајстори степен во образованието

Ова предавал мајстори степен се разбира, е флексибилен модуларен квалификација со богата разновидност на модули ви овозможи да ги избереме оние најсоодветни за вашиот сопствен контекст и интереси. Модулите поддршка на вашиот професионален развој преку испитување на моментов значајни прашања во контекст на ваш сопственото искуство и соодветна литература. За оваа професионална квалификација, ќе ви треба одредено искуство на работа со учениците, или во наставата, образованието советодавна служба, образовна администрација или сојузничките поле - ова може да вклучи неформалните поставувања учење. Ќе се приклучат на учење заедница од над 2500 студенти од различни образовни контексти во светот.... [-]


ма во онлајн и далечинско образование

The Open University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 години Open Enrollment Обединетото Кралство Milton Keynes + 1 more

Оваа магистерска диплома е дел од програмата, која вклучува постдипломски сертификат и диплома за постдипломски студии. Овие квалификации се презентирани од страна на Институтот за образовна технологија Отворениот универзитет и се отворени за студентите од земји од целиот свет. Тие ви нудат единствена можност да учат на теоријата и практиката на интернет и далечинско образование преку модули дизајнирани од страна на експерти од Институтот кои се сега користење на информатичката технологија да го откриеме отвори ... [+]

М-р во онлајн и далечинско образование

Оваа магистерска диплома е дел од програмата, која вклучува постдипломски сертификат и диплома за постдипломски студии. Овие квалификации се презентирани од страна на Институтот за образовна технологија Отворениот универзитет и се отворени за студентите од земји од целиот свет. Тие ви нудат единствена можност да учат на теоријата и практиката на интернет и далечинско образование преку модули дизајнирани од страна на експерти од Институтот кои се сега користење на информатичката технологија да го откриеме отворени учење на далечина. Работи со нив, во соработка со колеги од целиот свет, ќе биде во првите редови на најновите случувања како што се случи.... [-]


ма во детството и на младоста

The Open University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 3 - 6 години Open Enrollment Обединетото Кралство Milton Keynes + 1 more

Ова М-р секако нуди на еден интердисциплинарен пристап кон проучувањето на детството и на младоста поткрепени со заложба за интегриран пракса. Оваа обука е наменета за дипломирани студенти со позадина во детството и на младоста студии, социологија, здравствената и социјалната заштита, антропологијата, психологијата или образование. Тоа ќе одговараат оние кои веќе работат со деца и млади луѓе и сакаат да ги подобрат своите знаења, како и оние кои сакаат да влезат во оваа област. Ќе учат две ... [+]

М-р во детството и на младоста

Ова М-р секако нуди на еден интердисциплинарен пристап кон проучувањето на детството и на младоста поткрепени со заложба за интегриран пракса. Оваа обука е наменета за дипломирани студенти со позадина во детството и на младоста студии, социологија, здравствената и социјалната заштита, антропологијата, психологијата или образование. Тоа ќе одговараат оние кои веќе работат со деца и млади луѓе и сакаат да ги подобрат своите знаења, како и оние кои сакаат да влезат во оваа област. Ќе учат два задолжителни 60-кредитна модули и да се добијат конечните 60 кредити или од соодветниот кредит трансфер или со преземање на 60 кредити од изборот на изборни модули.... [-]


Магистер по филозофија

The Open University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 10 години Open Enrollment Обединетото Кралство Milton Keynes + 1 more

Овој степен се разбира е за оние кои сакаат да ги развијат своите истражувачки и аналитички вештини и надградба на нивните квалификации. Тоа ќе одговараат на некој со соодветен влез квалификации кој има страст за филозофија и е во потрага за интелектуален предизвик ... [+]

Магистер по филозофија

Овој степен се разбира е за оние кои сакаат да ги развијат своите истражувачки и аналитички вештини и надградба на нивните квалификации. Тоа ќе одговараат на некој со соодветен влез квалификации кој има страст за филозофија и е во потрага по интелектуален предизвик.

Образовни цели

Ова предава постдипломски програма во филозофија ќе:

ќе ви овозможи да учат еден спектар на филозофски прашања во длабочина учат на вештини за истражување на наоѓање на соодветни извори и да ги користите ефикасно учат да читаат критички, екстракт аргументи и споредба на различни ставови во врска со истото прашање учат да пишуваат есеи, кои се ефикасни во изложбата и аргумент. Настава, учење и оценување ... [-]

ма во музиката

The Open University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 10 години Open Enrollment Обединетото Кралство Milton Keynes + 1 more

Овој степен се разбира е за оние кои сакаат да ги развијат своите истражувачки и аналитички вештини и надградба на нивните квалификации. Тоа ќе одговараат на некој со соодветен влез квалификации кој има страст за музика и е во потрага за интелектуален предизвик. [+]

Магистер по Музика

Овој степен се разбира е за оние кои сакаат да ги развијат своите истражувачки и аналитички вештини и надградба на нивните квалификации. Тоа ќе одговараат на некој со соодветен влез квалификации кој има страст за музика и е во потрага за интелектуален предизвик.

Образовни цели

Ова предава постдипломски програма во музиката (кој се состои од постдипломски основа модул (A870), предмет модул (A871) и дисертација модул (A877) ќе:... [-]


ма во историјата

The Open University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 10 години Open Enrollment Обединетото Кралство Milton Keynes + 1 more

Овој степен се разбира е базирана на студија на британските и ирски локалните и регионалните историја меѓу 1750 и 1950 година. Користење на нашиот свет-класа колекција на онлајн примарен извор материјали ќе бидат охрабрени да се произведе независен истражувачки проект на тема по ваш избор. Тоа ќе ви одговараат ако имате соодветен влез квалификации, страст за историја и се во потрага за интелектуален предизвик ... [+]

М-р по историја

Овој степен се разбира е базирана на студија на британските и ирски локалните и регионалните историја меѓу 1750 и 1950 година. Користење на нашиот свет-класа колекција на онлајн примарен извор материјали ќе бидат охрабрени да се произведе независен истражувачки проект на тема по ваш избор. Тоа ќе ви одговараат ако имате соодветен влез квалификации, страст за историја и се во потрага за интелектуален предизвик.... [-]


Магистер по англиски јазик

The Open University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 10 години Open Enrollment Обединетото Кралство Milton Keynes + 1 more

На Магистер по англиски јазик нуди богата и возбудливо искуство на повисоко ниво литературните студии, а во исто време развојот на вашиот независни вештини во книжевните истражувања. Ви треба соодветен влез квалификации и треба да имаат страст за литература ... [+]

ма на англиски

На Магистер по англиски јазик нуди богата и возбудливо искуство на повисоко ниво литературните студии, а во исто време развојот на вашиот независни вештини во книжевните истражувања. Ви треба соодветен влез квалификации и треба да имаат страст за литература.

Образовни цели

Академската цел на м-р е да ви овозможат да се повисоко ниво студија на англиски јазик од страна на градење на вашиот постоечки познавање на, и интерес, проучување на литература. Тоа ќе ви овозможи со соодветна обука во методите на истражување во литературата на постдипломски студии на ниво. Тоа ќе ви даде можност да се изврши значителен дел од независни истражувања и напишам оваа со користење на соодветни научни апарат. М-р ќе функционира и како самостоен завршил постдипломски студии и подготвителна обука во методологии за истражување потребни за докторски студии.... [-]


ма во класични студии

The Open University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 10 години Open Enrollment Обединетото Кралство Milton Keynes + 1 more

Овој МА е дизајниран да ви помогне да се здобијат и развијат истражувачки вештини, кои ќе го зголеми вашето знаење од античката грчко-римскиот свет и да се подготват за независна студија кулминирајќи во дисертација. Тоа истражува класични студии како мултидисциплинарен поле и ќе ги носи во директен контакт со текстови, артефакти и други преживеани докази од ... [+]

Магистер по класични студии

Овој МА е дизајниран да ви помогне да се здобијат и развијат истражувачки вештини, кои ќе го зголеми вашето знаење од античката грчко-римскиот свет и да се подготват за независна студија кулминирајќи во дисертација. Тоа истражува класични студии како мултидисциплинарен поле и ќе ги носи во директен контакт со текстови, артефакти и други преживеани докази од класичната антика. Ова фрагментарни докази се испитува од широката палета на теоретски и методолошки перспективи, вклучувајќи опции во класична археологија, јазик и прием, и предмет модул врз основа околу телото во класичната антика.... [-]


ма во историјата на уметноста

The Open University
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 2 - 10 години Open Enrollment Обединетото Кралство Milton Keynes + 1 more

Ова М-р степен ќе се изгради на вашиот постоечки познавање на историјата на уметноста да се опреми со критичните вештини потребни за независно истражување во оваа област. Ќе почнат да ви студии со истражување на клучните концепти и сегашните проблеми на историјата на уметноста. Тогаш ќе ги испита критички дебати и во рамките на академска дисциплина на историјата на уметноста, а во контекст на "реалниот свет" на наследство, curating и музеи. Предава на компонента на степенот ви обезбедува обука за истражување што ќе се овозможи ... [+]

Магистер по историја на уметноста

Ова М-р степен ќе се изгради на вашиот постоечки познавање на историјата на уметноста да се опреми со критичните вештини потребни за независно истражување во оваа област. Ќе почнат да ви студии со истражување на клучните концепти и сегашните проблеми на историјата на уметноста. Тогаш ќе ги испита критички дебати и во рамките на академска дисциплина на историјата на уметноста, а во контекст на "реалниот свет" на наследство, curating и музеи. Предава на компонента на степенот ви обезбедува обука за истражување кои ќе ви овозможи да ги извршуваат посуштински дел од независни истражувања на тема по ваш избор за конечна дисертација модул. Ви треба значително искуство во историјата на уметноста на додипломски студии за да се успее во добивање на оваа квалификација.... [-]


М-р применуваат јавна политика - децата и младите народи услуги

University of Bedfordshire
Студии врз за студентски град Дел-студии 2 години August 2018 Обединетото Кралство Luton Aylesbury + 1 more

На постдипломски студии по применета државната политика: Детски и младите луѓе услуги е 1 година дел од времето награда развиен заеднички од страна на Опел центар [+]

М-р применета јавна политика - Децата и младите луѓе услуги

&nbsp

На постдипломски студии по применета државната политика: Детски и младите луѓе услуги е 1 година дел од времето награда развиен заеднички од страна на Опел Центарот за проучување на криминал, на ранливите Млади Research Unit и детето и семејство истражувачки центар и социјална работа, професионална пракса и Законот Research Unit на Универзитетот во Bedfordshire, кој се наоѓа во рамките на Институтот за применета социјални истражувања (IASR). Тоа ќе биде првиот не професионално ниво М награда во одделот. Тоа е многу навремено награда, насочена кон барањата на владите 2020 деца и млади народи работна сила стратегија. Курсот има за цел да обезбеди напредна кариера подобрување на можностите за високи професионалци и менаџери во рамките деца и млади луѓе услуги, како и за дипломирани студенти кои бараат вработување во овие области. Курсот ќе се осврне на уникатен број на експертиза во рамките на Институтот за применета социјални истражувања и на Факултетот пошироко.Секоја единица ќе се предава од национално и меѓународно признати експерти, ангажирани во најсовремена, практика и политика ориентирано истражување и наука. Во моментов не постои друга М ниво на програма од ваква природа се нудат.... [-]


М-р образование

University of Bedfordshire
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 година August 2018 Обединетото Кралство Luton Aylesbury + 2 more

Овој курс се базира на истражување информирано донесување на одлуки; ко-обука и менторство; учење и настава; оценување објавени истражувања за да се информира пракса [+]

М-р образование

Овој курс се базира на истражување информирано донесување на одлуки; ко-обука и менторство; учење и настава; оценување објавени истражувања за да се информира пракса и учење како да истражување вашата организација или настава за подобрување на практиката. Таа е наменета за образование професионалци кои се активно вклучени во наставата, учењето поддршка и образованието лидерство и организација. Курсот им овозможува да се акумулира кредит со текот на времето, проучувањето по стапка што најдобро ви одговара. Ќе бидат известени на теми задача, со цел да се организира вашите студии за да одговараат на вашите сопствени развој на кариерата и да ги информира подобрување во вашата организација. Овој курс има име правци да се задоволат потребите на одредени групи кои работат во образованието. Генерички пат нуди поширок избор на единици и можност да се спроведе истражување во различни видови на контексти. М-р образование (ефективно учење и настава) се фокусира на потребите на оние наставници кои работат директно со учениците. М-р образование (лидерство и менаџмент) се грижи за оние кои работат во, или се стремат да, образовни лидерски позиции. Го поздравуваме можноста за работа со групи на работното место. Ние исто така нудиме можноста за акредитирање професионални квалификации против вашиот мајстори кредит до максимум од 50 отсто на курсот.... [-]