MA Winchester - MA програми во Winchester MA, Winchester

MA Winchester - MA програми во Winchester MA, Winchester

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

Винчестер е поранешен главен град на Англија. Тоа 's познат по Винчестер катедралата и многу измислен уметнички дела се ставени таму. Тие имаат еден локален универзитет, еден кампус на друг универзитет и неколку колеџи.

MA Winchester - Земи си MA во Winchester. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р дигитални медиуми пракса: интеракцијата дизајн

University of Winchester
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Програми за дигитални медиуми пракса во Винчестер се дизајнирани за да се приспособат на широк спектар на специјализирани интереси во рамките на широк спектар на располагање во рамките на дигиталните медиуми индустрија. [+]

Програми за дигитални медиуми пракса во Винчестер се дизајнирани за да се приспособат на широк спектар на специјализирани интереси во рамките на широк спектар на располагање во рамките на дигиталните медиуми индустрија.

Програмата Содржина

Овие професионално фокусирани програми ви овозможи за динамичен разбирање и развој на теорија во контекст на пракса. На програми се структурирани да ги подобрат своите вештини во голем број на специјализирани кариери во дигиталните медиуми индустрија. Партнерства со професионални лекари и тела даде на студентите на почетна точка за развој на сопствената мрежа на професионални контакти и да се идентификуваат клучните практичари.... [-]


М-р дигитални медиуми пракса: визуелизација

University of Winchester
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Програми за дигитални медиуми пракса во Винчестер се дизајнирани за да се приспособат на широк спектар на специјализирани интереси во рамките на широк спектар на располагање во рамките на дигиталните медиуми индустрија. [+]

Програми за дигитални медиуми пракса во Винчестер се дизајнирани за да се приспособат на широк спектар на специјализирани интереси во рамките на широк спектар на располагање во рамките на дигиталните медиуми индустрија.

Програмата Содржина

Овие професионално фокусирани програми ви овозможи за динамичен разбирање и развој на теорија во контекст на пракса. На програми се структурирани да ги подобрат своите вештини во голем број на специјализирани кариери во дигиталните медиуми индустрија. Партнерства со професионални лекари и тела даде на студентите на почетна точка за развој на сопствената мрежа на професионални контакти и да се идентификуваат клучните практичари.... [-]


модерните либерални уметности

University of Winchester
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2  September 2018 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р Модерни Либералната науките во Винчестер нуди поинаков и интересен начин за студентите да ги планираат своите студии околу сопствените интелектуални интереси и прашања. На програмата е дизајниран за оние кои, по нивниот прв степен, сакаат да се вратат во високото образование, без да се заложат за одредена предметна дисциплина. [+]

На либерални уметности (Латинска liberalis, слободен, и арс, уметност или принципиелна практика) може да се тврди дека е најстарата програма за високо образование во западната историја. Во средновековна култура Ова стана формира во Trivium, со quadrivium аритметика, геометрија, музика и астрономијата. Во суштина, овие седум предмети поставени униформата законите на она што би можело да се знае и да се постигне во природата. Овие широки области на истражување се подобро познати сега што се филозофија, хуманистичките науки, општествените науки, природните науки, како и ликовната уметност.... [-]


Историја

University of Winchester
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Ма Историјата во Винчестер концентрира на различни географски размери на историјата, вклучувајќи ги и локалните и глобалните перспективи. Тоа им овозможува на студентите можност да се вклучат со голем број на пристапи кон проучување на историјата, испитување на голем број на историски предмети од раниот среден век до денес. [+]

Програмата нуди воведни елементи кои се истражуваат историски методи и истражувачки вештини, во-длабочината на модули тема-базирани и можност да се осмисли и да се развие специјалист дисертација.

Пристапи кон минатото Модул, која работи во првиот семестар за сите нови студенти, обезбедува насоки за различни пристапи кон изучување на историјата, вклучувајќи географски скали на студии и дисциплинарен пристап.... [-]


културното наследство и управување со ресурси

University of Winchester
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2  September 2018 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р на културното наследство и управување со ресурси во Винчестер нуди перспектива, кои, иако втемелени во Велика Британија наследство пракса, исто така се наоѓа во рамките на еден поширок глобален контекст и нуди работни индустрија и работа на проекти во странство. [+]

Програмата смета поширокиот место на наследство менаџмент во современото општество и нуди можност на студентите да преземе свои проекти на голем број на различни предмети. Користење на двете британски и глобален пристап, во теоријата и практиката на културното наследство и управување со ресурсите е истрага.

Курсот се користи од експерти составен од целиот наследство спектар вклучувајќи музеи и галерии, културниот туризам; тематски паркови; национални, локални и глобални организации наследство; архиви; библиотеки; и археолошки единици. Покрај тоа, студентите се способни да учествуваат во сопствениот истражувачки проекти на одделот, кои се вклучени археолошки локалитети во Винчестер, Корнвол, Грузија, Ерменија, Корзика, Барбадос, Етиопија и Египет, и се охрабруваат да ги користат своите вештини во подобрување и развивање на постоечките културни наследство стратегии на овие локации.... [-]


применетата криминологија

University of Winchester
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р применета криминологија во Винчестер истражува придонеси на криминологијата со релевантните професионални средини. Тоа ја засилува разбирања на криминолошките клучните концепти и методи на учениците, ги преведува на различни професионални средини и обезбедува на студентите и директно искуство и подобрено разбирање на овие професионални контексти. [+]

Применета криминологија смета криминалот, девијација, безбедност и несигурноста и се обраќа на различни кариери криминолошките, нуди модули во врска со три различни професионални патишта: форензичката психологија, полицијата и безбедноста.

Во согласност со етос на активни и ангажирани учење, студентите се обврзуваат напредна обука во криминолошките истражувачки методи релевантни за примени поставувања и да добијат директен искуство преку поставеност работа / пракса или работа базирана на учење можност за оние студенти кои се вработени во релевантните професионални средини.... [-]


ма смрт религијата и културата

University of Winchester
Он-лајн студии Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р Смрт, религија и култура истражува начинот на кој смртта е само неизбежноста на живот. Оваа универзална реалност се сфати поинаку од страна на различни култури и верски [+]

М-р Смрт, религија и култура истражува начинот на кој смртта е само неизбежноста на живот. Оваа универзална реалност се сфати поинаку од страна на различни култури и верски традиции, како и оние разбирања се играат во ритуалите на смрт, умирање и жалост.

Услови за влез: Обично прво или втора класа Достигнувања степен или професионално искуство во областа на студирање

Англиски ако не ти е прв јазик: ИЕЛТС 6.5 (вклучувајќи 6,5 во академско пишување) или еквивалентни... [-]


пишување р за деца

University of Winchester
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р пишување за деца истражува односот помеѓу креативни производство и критичка свест за литература за деца и им овозможува на студентите да се ... [+]

М-р пишување за деца

М-р пишување за деца истражува односот помеѓу креативни производство и критичка свест за литература за деца и им овозможува на студентите да ги развијат своите вештини за пишување во стимулирање и поддршка на животната средина. Програмата нуди на студентите можност да се развијат креативните работа во прогрес, даде и да добијат повратни информации и да произведе нова пишување. Таа, исто така ги охрабрува студентите да се разговара за работата на воспоставените писатели и сметаат дека теоретски, социјални и културни контексти на современото пишување за деца. Сите студенти треба да заврши пет модули вклучувајќи приказни за деца и со проекти и, како алтернатива на други модули се нудат, студентите ќе можат да изберете до два модули од УО Криејтив и критичките текстови, која вклучува модули за пишување поезија и скрипти. Издавачки проект е модул во кој сите студенти се развие пишување проект до точка на поднесување за објавување, на пример на развојот на предлог за издаваштво, почетна поглавја и писмо до агент / издавач. Гостин агенти, уредници и писатели обезбеди специфични согледувања и група на проектот, како што се антологија или блог помага развијат вештини за уредување.... [-]


М-р применета светската практика

University of Winchester
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

Применета светската практика (менаџмент) во Винчестер користи од голем број на клучните вештини во рамките на меѓународната Управување и глобален студии за да се идентификуваат решенија и одговори на клучните глобални прашања. Глобални настани и прашања во контекст на економија, бизнис, политика, култура, општество, развој и животната средина бара одговорни за управување со решенија од голем број на меѓународни организации, невладини организации, добротворни организации и јавни, комерцијални и волонтерски тела. [+]

М-р Управување со современите глобални прашања

Студентите ги истражуваат влијанието и управувањето со широк спектар на глобалните прашања кои влијаат на светската економија, меѓународни институции (како што е системот на ОН), развој, безбедноста, пазари, животната средина, помош, одржување на мирот, дипломатија (комерцијални и политички) и корпоративни социјална одговорност. Акцентот е ставен на донесување на одлуки, управување со ризик и управување со решение за подобрување на бенефиции, и за ограничување на нарушување, на глобалните прашања. Способностите стекнати се клучни во добивање на вработување во различни меѓународни сектори. се нудат голем број на субјектот specialisms. Тие вклучуваат: здравје и / или раст на животната средина и / или развој на управување и / или економија Комерцијални дипломатија и / или земјата анализа на ризик Кога студентот завршил проценки предмет релевантни во предавал модули и се фокусираше на својата дисертација на иста површина од специјалист, специјалист предмет ќе бидат вклучени во сертификатот за препис и награда. На пример, студентите од областа на "здравје" може да дипломираат со име за јавна набавка светската практика (менаџмент) со здравје. .... [-]


М-р образование студии

University of Winchester
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р образование студии обезбедува можности за студентите да ги подобрат своите разбирање на прашањата кои се однесуваат на различни видови на образовната политика и пракса. [+]

М-р образование студии

М-р образование студии обезбедува можности за студентите да ги подобрат своите разбирање на прашањата кои се однесуваат на различни видови на образовната политика и пракса. Тоа го подобрува аналитички и истражувачки способности и обезбедува социолошки и филозофски увид во студијата на образование. Оваа програма обезбедува можности да се вклучат со значајни прашања, прашања и дебати во образованието студии. Студентите ги унапредат своите аналитички вештини, ги продлабочат своите разбирање на образовни теорија и методологија, и да развијат нивната способност критички да размислуваат за професионална пракса. Цртеж на различни дисциплини и школи на мислата, вклучувајќи социологија, право, филозофија, политичка теорија и феминизмот, оваа програма ги повикува студентите да се анализира образовни искуства, вредности и практики на начини кои се креативни, ригорозни и наградува. Студентите ги испита политиката на образовната политика и пракса во однос на прашањата на социјалната правда, идентитет, пол, раса и учењето на различни групи на ученици. Целта е да се вклучат учениците со разновиден спектар на интелектуални ресурси, така што тие би можеле да се сместува во тек дијалози за образование, кој себеси се едукативни.... [-]


М-р културен и управување со уметноста

University of Winchester
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

М-р за култура и уметност управување е особено важно за студентите кои веќе работат во креативните индустрии и се заинтересирани за професионален развој ... [+]

М-р за култура и уметност управување

М-р за култура и уметност управување е особено важно за студентите кои веќе работат во креативните индустрии и се заинтересирани за професионален развој или за оние кои се заинтересирани за кариера во овој сектор, било да е тоа на слободен основа, да работат за мали културни оператори како места уметност или да работат во големи организации како што се Советот за уметност. На програмата е дизајниран во соработка и во консултација со локални, регионални и национални работодавци во уметноста и културни индустрии. Целта е да се развие разбирање на управување во креативните индустрии, како што е одредена деловна средина со неколку специфики, како што се импликациите на културната политика и агендите на социјалната инклузија и одржливост. Некои модули се концентрира на микросредина (на внатрешната средина на уметнички и културни организации), а други на macroenvironment (контекстот во кои работат уметнички и културни организации) и студентите, исто така, имаат флексибилен модул ќе им овозможи да се фокусира на сектор или област на нивната избор (за понатамошен професионален развој цели). Студентите исто така може да се развие workrelated проекти, на пример, ако тие сакаат да се формира сопствената фирма или се развие хонорарни кариера.... [-]


р за креативно пишување и критичко

University of Winchester
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Winchester + 1 more

MA Криејтив и критичките текстови нуди на студентите можност да ги развијат своите креативно пишување во стимулирање и поддршка на животната средина која го поттикнува и двете ... [+]

MA Криејтив и критичките текстови

MA Криејтив и критичките текстови нуди на студентите можност да ги развијат своите креативно пишување во стимулирање и поддршка на животната средина која охрабрува креативно истражување и критичка свест. Студентите се развие креативни работа во прогрес, даде и да добијат повратни информации и да произведе нова пишување. На програмата ги поттикнува учениците да дискутираат за работата на воспоставените писатели и сметаат дека теоретски, социјални и културни контексти на современото пишување. Студентите се обврзуваат четири основни модули и изберете два изборни модули земени од жанрот-базирани модули, кои креативно и критички да се истражуваат структурите на одреден жанр на пишување. Издавачки проект е модул во кој сите студенти се развие пишување проект до точка на поднесување за објавување. Ова може да вклучи, на пример, поновите форми на објавување како што се блогови или повеќе традиционални форми, како што се развојот на парчиња куса проза, заедно со придружни писма за поднесување на соодветна списанијата или списанија.... [-]