MA Portsmouth - MA програми во Portsmouth MA, Portsmouth

MA Portsmouth - MA програми во Portsmouth MA, Portsmouth

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

Портсмут беше во текот на историјата, еден од најпознатите пристаништа Англија. Постојат неколку локални колеџи и на Универзитетот во Портсмут, со значајни достигнувања во математиката закон, и биолошки науки.

MA Portsmouth - Земи си MA во Portsmouth. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

ма применетата лингвистика и TESOL

University of Portsmouth
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Portsmouth + 1 more

Професионален развој во TESOL [+]

М-р применета лингвистика и TESOL (2015 влез)

Курсот е идеален за вршење на ELT / ЕФЛ / TESOL наставниците кои сакаат да продолжи на нивниот професионален развој и да се подобри нивната кариера. Како и темелно разгледување случувања во областа, ова флексибилен курс им овозможува на студентите да ги развијат своите експертиза во области од личен интерес.

Исто така достапни: М-р применета лингвистика и TESOL (далечинско учење)... [-]


М-р графички дизајн

University of Portsmouth
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Portsmouth + 1 more

Професионализација вашиот пристап кон графички дизајн [+]

М-р графички дизајн (2015 влез)

Земете вашиот дизајн и визуелна комуникација вештини понатаму со производство на свој истражување-управувано проект.

Истражуваат широк спектар на различни дизајн методологии, како што се типографија или објавување дизајн, и да ги применуваат на "реалниот свет" ситуации и сценарија. Вашата цел ќе биде да се канализира дизајн ангажман при создавање врски со индустријата и професионален дизајн заедница.... [-]


мајстори во маркетинг (р)

University of Portsmouth
Студии врз за студентски град Целосна August 2018 Обединетото Кралство Portsmouth

Ажурирање и подобрување на вашиот маркетинг вештини [+]

Ажурирање и подобрување на вашиот маркетинг вештини

Нашите курс е дизајниран да го обновите своето знаење и да се зајакне вашето разбирање на принципите и основните теории ефективни маркетинг практики и да ви обезбеди со водечките компании современиот маркетинг вештини. Ќе се истражуваат оваа динамична и предизвикувачка поле на напредно ниво.

Со магистер по маркетинг, вие можете:... [-]


ма дизајнот на ентериер

University of Portsmouth
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Portsmouth + 1 more

Овој мајстор 's степен е идеален за дипломирани студенти кои сакаат да се специјализираат или пренасочи своите вештини во дваесет и првиот век предизвици дизајнот на ентериер. [+]

М-р Дизајн на ентериер (2015 влез)

Овој курс дозволува да се развијат и да се развива свој креативни пракса додека позиционирање себе си во рамките на теоретски контекст.

Ќе се вклучат во истражување на просторот концептуално и прагматично, поттикнување на вашиот сопствен одговор на функционалност и визуелен дизајн на постоечки сајтови. Вие исто така ќе изврши увид во разгледување на материјалноста и односот на ентериерот идеја да архитектура.... [-]


М-р за преведување студии

University of Portsmouth
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 1 - 3 години August 2018 Обединетото Кралство Portsmouth + 1 more

Курсот е дизајниран и за јазикот дипломирани студенти кои сакаат да станат преведувачи и практикување преведувачи кои сакаат да добијат формална квалификација. [+]

М-р Преведувачки студии (2015 влез)

Ова е практичен, акредитирани разбира наменета за дипломирани студенти јазик и практикување преведувачи, кој нуди формална квалификација во преведување од англиски на било која од голем број на јазици. Тој има силна практична ориентација, прегратка технологија и истражувачки вештини, кои се мошне важни за преведување како кариера. Исто така на располагање:... [-]