MA Kent - MA програми во Kent MA, Kent

MA Kent - MA програми во Kent MA, Kent

Master

Мајстори степени, попозната како м-р, се постдипломски степени во траење од најмалку една година, а понекогаш и две години, тие се изучуваат степени вообичаено се бара некои вистински истражување. М-р е најчестиот име за магистерска диплома и често се користи.

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

MA Kent - Земи си MA во Kent. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

MA Урбан дизајн

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашите магистерски урбанистички курс е дизајниран да го развие вашето разбирање на современите проблеми во урбаниот дизајн, планирање и урбанизам преку одржлив критички и креативен ангажман. [+]

MA Урбан дизајн

Нашите магистерски урбанистички курс е дизајниран да го развие вашето разбирање на современите проблеми во урбаниот дизајн, планирање и урбанизам преку одржлив критички и креативен ангажман.

Овој курс ќе се развива и унапреди вашето разбирање на економската, еколошката, социјалната и политичката динамика во обликувањето на урбаната средина. Ние ќе ве охрабриме да изградите напредни урбанистички вештини.... [-]


М-р печатени текстил за мода

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Rochester + 1 more

М-р печатени текстил за мода [+]

М-р печатени текстил за мода

М-р печатени текстил за мода

Печатење за модни корици: печатени текстилни збирки за модата, печатени примероци, експериментални примероци за печатење, печатени прототипови за облека, концепти за дизајн на печатење или планови за опсег и печатени модни производи или додатоци.

Печатење за ентериери опфаќа печатени материјали, модни преносни концепти за печатење, еднократни печатени текстилни производи, монтажни или специфични работи за локацијата, прототипови за печатени производи, подни и ѕидни облоги, како и апликации за надворешна печатење.... [-]


М-р Ентериери

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашите М-р Ентериер дизајн курс ви овозможува да се развие индивидуален пристап кон просторни дизајн во стимулирање, креативни и поддршка на животната средина. [+]

М-р Ентериери

Нашите М-р Ентериер дизајн курс ви овозможува да се развие индивидуален пристап кон просторни дизајн во стимулирање, креативни и поддршка на животната средина.

Овој степен ви обезбедува со launchpad на потенцијалните повисоко ниво на внатрешен дизајн кариери во различни видови на предмети. Тука спаѓаат музејски и изложбен дизајн, дизајн за филм, телевизија и дигитални игри и толкување на бренд за малопродажни, рекреативни или промотивни настани.... [-]


М-р ликовна уметност

University for the Creative Arts
Студии на универзитет или он-лајн Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашите постдипломски ликовни уметност курс е дизајниран да обезбеди структуриран контекст за развој на поединечни Мастер проекти. [+]

М-р ликовна уметност

Нашите постдипломски ликовни уметност курс е дизајниран да обезбеди структуриран контекст за развој на поединечни Мастер проекти. Тоа го прави ова преку воведување и истражување на различни стратегии за правење уметност и негување на разбирање на идеите кои ги прават ваквите практики значајни. Испитувајќи и истражувајќи лични стратегии за правење уметност, нудиме рефлективна средина во која ќе ги разбереме идеите и контекстите што ќе ја направат вашата пракса значајна.... [-]


М-р Модна фотографија

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Rochester + 1 more

Зад секоја убава мода снимањето е талентиран фотограф. Биди тој фотограф. Како студент на м-р Модна фотографија, ќе се изгради врз вашата постоечка мода и фотографија знаење за да се идентификуваат, да развијат и да управуваат со Мастер проект. [+]

М-р Модна фотографија

Зад секоја убава мода снимањето е талентиран фотограф. Биди тој фотограф.

Како студент на м-р Модна фотографија, ќе се изгради врз вашата постоечка мода и фотографија знаење за да се идентификуваат, да развијат и да управуваат со Мастер проект.

Во текот на курсот, ќе имаат пристап до држава на уметноста фотографија UCA и да учествува во различни предавања, семинари, вежби и работилници, со редовни off-кампусот посети на пука и изложби.... [-]


М-р кураторски пракса

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашиот курс за кураторска пракса на м-р е развиен во партнерство со Тарнер Современа. Тој ви нуди можност да размислувате и да се занимавате со уметноста и прашања за културна регенерација преку кураторска активност. [+]

М-р кураторски пракса

Нашиот курс за кураторска пракса на м-р е развиен во партнерство со Тарнер Современа. Тој ви нуди можност да размислувате и да се занимавате со уметноста и прашања за културна регенерација преку кураторска активност.

Со заеднички фокус на експериментална пракса и професионален ангажман, нашиот курс е отворен за куратори, уметници, историчари, дизајнери, архитекти и дипломци во хуманитарни науки. Тој е дизајниран да поттикнува нови и иновативни пристапи кон стврднување на напредно ниво.... [-]


М-р архитектура

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашите М-р Архитектура разбира е програма фокусирана на истражување која ги изразува и напрегнува нашето знаење на изградениот и окупираниот простор, преку директно мерење на скалата од 1: 1. Ќе имате можност да направите индивидуални тематски истражувања кои ќе вклучуваат прототипови, експериментирање, редизајнирање и изработка. Ова ќе обезбеди перформативна основа за проценка на вашата амбиција за дизајн, способност и истражувачки достигнувања. [+]

М-р архитектура

Нашите М-р Архитектура разбира е програма фокусирана на истражување која ги изразува и напрегнува нашето знаење на изградениот и окупираниот простор, преку директно мерење на скалата од 1: 1. Ќе имате можност да направите индивидуални тематски истражувања кои ќе вклучуваат прототипови, експериментирање, редизајнирање и изработка. Ова ќе обезбеди перформативна основа за проценка на вашата амбиција за дизајн, способност и истражувачки достигнувања.... [-]


М-р фотографија

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Rochester + 1 more

Нашите курсеви се фокусира на фотографија како проширена визуелна дисциплина. Вие ќе бидете охрабрени самоуверено да создавате сложени и проширени фотографски проекти и да се вклучите со експериментални и шпекулативни пристапи кон правење. [+]

М-р фотографија

Нашите курсеви се фокусира на фотографија како проширена визуелна дисциплина. Вие ќе бидете охрабрени самоуверено да создавате сложени и проширени фотографски проекти и да се вклучите со експериментални и шпекулативни пристапи кон правење.

Ние нудиме динамична и возбудлива околина за проучување на критичката теорија на фотографијата, и овој курс се занимава со практики на читање и пишување за сликата. Фотографија, исто така, посветува големо внимание на ширењето, изложбата и објавувањето на фотографската работа.... [-]


М-р современи накит

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Rochester + 1 more

Нашиот магистер по современи накит го слави придонесот на индивидуални уметници и дизајнери. Тоа ви овозможува да ги проширите границите на вашата пракса со испитување на најсовремените идеи во накитот што претходно не сте биле изложени. [+]

М-р современи накит

Нашиот магистер по современи накит го слави придонесот на индивидуални уметници и дизајнери. Тоа ви овозможува да ги проширите границите на вашата пракса со испитување на најсовремените идеи во накитот што претходно не сте биле изложени.

Како студент на овој курс, ќе бидете слободни да истражувате различни материјали и да експериментирате со обем, форма, украс и украсување на телото во нашите специјализирани објекти.... [-]