MA Kent - MA програми во Kent MA, Kent

MA Kent - MA програми во Kent MA, Kent

Master

Мајстор на уметноста или Магистер за бизнис администрација е дипломиран степен обично заработени по програма на студии на ликовната уметност, економијата, општествените науки или други, слични концентрации. Овие програми имаат тенденција да трае една до две години.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA Kent - Земи си MA во Kent. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

MA Урбан дизајн

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашите магистерски урбанистички курс е дизајниран да го развие вашето разбирање на современите проблеми во урбаниот дизајн, планирање и урбанизам преку одржлив критички и креативен ангажман. [+]

MA Урбан дизајн

Нашите магистерски урбанистички курс е дизајниран да го развие вашето разбирање на современите проблеми во урбаниот дизајн, планирање и урбанизам преку одржлив критички и креативен ангажман.

Овој курс ќе се развива и унапреди вашето разбирање на економската, еколошката, социјалната и политичката динамика во обликувањето на урбаната средина. Ние ќе ве охрабриме да изградите напредни урбанистички вештини.... [-]


М-р Ентериери

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашите М-р Ентериер дизајн курс ви овозможува да се развие индивидуален пристап кон просторни дизајн во стимулирање, креативни и поддршка на животната средина. [+]

М-р Ентериери

Нашите М-р Ентериер дизајн курс ви овозможува да се развие индивидуален пристап кон просторни дизајн во стимулирање, креативни и поддршка на животната средина.

Овој степен ви обезбедува со launchpad на потенцијалните повисоко ниво на внатрешен дизајн кариери во различни видови на предмети. Тука спаѓаат музејски и изложбен дизајн, дизајн за филм, телевизија и дигитални игри и толкување на бренд за малопродажни, рекреативни или промотивни настани.... [-]


М-р ликовна уметност

University for the Creative Arts
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 2 more

Нашите постдипломски ликовни уметност курс е дизајниран да обезбеди структуриран контекст за развој на поединечни Мастер проекти. [+]

М-р ликовна уметност

Нашите постдипломски ликовни уметност курс е дизајниран да обезбеди структуриран контекст за развој на поединечни Мастер проекти. Тоа го прави ова преку воведување и истражување на различни стратегии за правење уметност и негување на разбирање на идеите кои ги прават ваквите практики значајни. Испитувајќи и истражувајќи лични стратегии за правење уметност, нудиме рефлективна средина во која ќе ги разбереме идеите и контекстите што ќе ја направат вашата пракса значајна.... [-]


М-р кураторски пракса

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашиот курс за кураторска пракса на м-р е развиен во партнерство со Тарнер Современа. Тој ви нуди можност да размислувате и да се занимавате со уметноста и прашања за културна регенерација преку кураторска активност. [+]

М-р кураторски пракса

Нашиот курс за кураторска пракса на м-р е развиен во партнерство со Тарнер Современа. Тој ви нуди можност да размислувате и да се занимавате со уметноста и прашања за културна регенерација преку кураторска активност.

Со заеднички фокус на експериментална пракса и професионален ангажман, нашиот курс е отворен за куратори, уметници, историчари, дизајнери, архитекти и дипломци во хуманитарни науки. Тој е дизајниран да поттикнува нови и иновативни пристапи кон стврднување на напредно ниво.... [-]


М-р архитектура

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашите М-р Архитектура разбира е програма фокусирана на истражување која ги изразува и напрегнува нашето знаење на изградениот и окупираниот простор, преку директно мерење на скалата од 1: 1. Ќе имате можност да направите индивидуални тематски истражувања кои ќе вклучуваат прототипови, експериментирање, редизајнирање и изработка. Ова ќе обезбеди перформативна основа за проценка на вашата амбиција за дизајн, способност и истражувачки достигнувања. [+]

М-р архитектура

Нашите М-р Архитектура разбира е програма фокусирана на истражување која ги изразува и напрегнува нашето знаење на изградениот и окупираниот простор, преку директно мерење на скалата од 1: 1. Ќе имате можност да направите индивидуални тематски истражувања кои ќе вклучуваат прототипови, експериментирање, редизајнирање и изработка. Ова ќе обезбеди перформативна основа за проценка на вашата амбиција за дизајн, способност и истражувачки достигнувања.... [-]