MA Canterbury - MA програми во Canterbury MA, Canterbury

MA Canterbury - MA програми во Canterbury MA, Canterbury

Master

Степенот р е пред се за студентите кои сакаат да ги подобрат своите општо математичкото образование или да учат.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

Canterbury е историски катедрала градот, и името значи "Кент луѓе 's упориште ". Тоа е дом на четири универзитети и неколку други високо образовни институции кои покриваат 25% од возрасната популација од Кантербери.

MA Canterbury - Земи си MA во Canterbury. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

MA Урбан дизајн

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашите магистерски урбанистички курс е дизајниран да го развие вашето разбирање на современите проблеми во урбаниот дизајн, планирање и урбанизам преку одржлив критички и креативен ангажман. [+]

MA Урбан дизајн

Нашите магистерски урбанистички курс е дизајниран да го развие вашето разбирање на современите проблеми во урбаниот дизајн, планирање и урбанизам преку одржлив критички и креативен ангажман.

Овој курс ќе се развива и унапреди вашето разбирање на економската, еколошката, социјалната и политичката динамика во обликувањето на урбаната средина. Ние ќе ве охрабриме да изградите напредни урбанистички вештини.... [-]


М-р Ентериери

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашите М-р Ентериер дизајн курс ви овозможува да се развие индивидуален пристап кон просторни дизајн во стимулирање, креативни и поддршка на животната средина. [+]

М-р Ентериери

Нашите М-р Ентериер дизајн курс ви овозможува да се развие индивидуален пристап кон просторни дизајн во стимулирање, креативни и поддршка на животната средина.

Овој степен ви обезбедува со launchpad на потенцијалните повисоко ниво на внатрешен дизајн кариери во различни видови на предмети. Тука спаѓаат музејски и изложбен дизајн, дизајн за филм, телевизија и дигитални игри и толкување на бренд за малопродажни, рекреативни или промотивни настани.... [-]


М-р ликовна уметност

University for the Creative Arts
Он-лајн студии Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 2 more

Нашите постдипломски ликовни уметност курс е дизајниран да обезбеди структуриран контекст за развој на поединечни Мастер проекти. [+]

М-р ликовна уметност

Нашите постдипломски ликовни уметност курс е дизајниран да обезбеди структуриран контекст за развој на поединечни Мастер проекти. Тоа го прави ова преку воведување и истражување на различни стратегии за правење уметност и негување на разбирање на идеите кои ги прават ваквите практики значајни. Испитувајќи и истражувајќи лични стратегии за правење уметност, нудиме рефлективна средина во која ќе ги разбереме идеите и контекстите што ќе ја направат вашата пракса значајна.... [-]


М-р кураторски пракса

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашиот курс за кураторска пракса на м-р е развиен во партнерство со Тарнер Современа. Тој ви нуди можност да размислувате и да се занимавате со уметноста и прашања за културна регенерација преку кураторска активност. [+]

М-р кураторски пракса

Нашиот курс за кураторска пракса на м-р е развиен во партнерство со Тарнер Современа. Тој ви нуди можност да размислувате и да се занимавате со уметноста и прашања за културна регенерација преку кураторска активност.

Со заеднички фокус на експериментална пракса и професионален ангажман, нашиот курс е отворен за куратори, уметници, историчари, дизајнери, архитекти и дипломци во хуманитарни науки. Тој е дизајниран да поттикнува нови и иновативни пристапи кон стврднување на напредно ниво.... [-]


М-р архитектура

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Canterbury + 1 more

Нашите М-р Архитектура разбира е програма фокусирана на истражување која ги изразува и напрегнува нашето знаење на изградениот и окупираниот простор, преку директно мерење на скалата од 1: 1. Ќе имате можност да направите индивидуални тематски истражувања кои ќе вклучуваат прототипови, експериментирање, редизајнирање и изработка. Ова ќе обезбеди перформативна основа за проценка на вашата амбиција за дизајн, способност и истражувачки достигнувања. [+]

М-р архитектура

Нашите М-р Архитектура разбира е програма фокусирана на истражување која ги изразува и напрегнува нашето знаење на изградениот и окупираниот простор, преку директно мерење на скалата од 1: 1. Ќе имате можност да направите индивидуални тематски истражувања кои ќе вклучуваат прототипови, експериментирање, редизајнирање и изработка. Ова ќе обезбеди перформативна основа за проценка на вашата амбиција за дизајн, способност и истражувачки достигнувања.... [-]