MA Medway - MA програми во Medway MA, Medway

MA Medway - MA програми во Medway MA, Medway

Master

Мајстори степени се повеќе разноврсна од докторски квалификации и имаат широк спектар на професионални и академски апликации. Според американското Министерство за образование, три видови на програми мајстори постојат истражувања, професионални и терминал. Најпопуларните мајстори степен видови се Мајсторот на уметностите (MA) и мајстор на науки (МСП) во мешавина на предмет полиња.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MEDWAY е во Југоисточна Англија. Тоа е издвоено на брегот, а тоа е од суштинско значење Dockyard до 1984 година. Постојат само две високообразовни институции во оваа област.

MA Medway - Земи си MA во Medway. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р печатени текстил за мода

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Rochester + 1 more

М-р печатени текстил за мода [+]

М-р печатени текстил за мода

М-р печатени текстил за мода

Печатење за модни корици: печатени текстилни збирки за модата, печатени примероци, експериментални примероци за печатење, печатени прототипови за облека, концепти за дизајн на печатење или планови за опсег и печатени модни производи или додатоци.

Печатење за ентериери опфаќа печатени материјали, модни преносни концепти за печатење, еднократни печатени текстилни производи, монтажни или специфични работи за локацијата, прототипови за печатени производи, подни и ѕидни облоги, како и апликации за надворешна печатење.... [-]


М-р Модна фотографија

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Rochester + 1 more

Зад секоја убава мода снимањето е талентиран фотограф. Биди тој фотограф. Како студент на м-р Модна фотографија, ќе се изгради врз вашата постоечка мода и фотографија знаење за да се идентификуваат, да развијат и да управуваат со Мастер проект. [+]

М-р Модна фотографија

Зад секоја убава мода снимањето е талентиран фотограф. Биди тој фотограф.

Како студент на м-р Модна фотографија, ќе се изгради врз вашата постоечка мода и фотографија знаење за да се идентификуваат, да развијат и да управуваат со Мастер проект.

Во текот на курсот, ќе имаат пристап до држава на уметноста фотографија UCA и да учествува во различни предавања, семинари, вежби и работилници, со редовни off-кампусот посети на пука и изложби.... [-]


М-р фотографија

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Rochester + 1 more

Нашите курсеви се фокусира на фотографија како проширена визуелна дисциплина. Вие ќе бидете охрабрени самоуверено да создавате сложени и проширени фотографски проекти и да се вклучите со експериментални и шпекулативни пристапи кон правење. [+]

М-р фотографија

Нашите курсеви се фокусира на фотографија како проширена визуелна дисциплина. Вие ќе бидете охрабрени самоуверено да создавате сложени и проширени фотографски проекти и да се вклучите со експериментални и шпекулативни пристапи кон правење.

Ние нудиме динамична и возбудлива околина за проучување на критичката теорија на фотографијата, и овој курс се занимава со практики на читање и пишување за сликата. Фотографија, исто така, посветува големо внимание на ширењето, изложбата и објавувањето на фотографската работа.... [-]


М-р современи накит

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Rochester + 1 more

Нашиот магистер по современи накит го слави придонесот на индивидуални уметници и дизајнери. Тоа ви овозможува да ги проширите границите на вашата пракса со испитување на најсовремените идеи во накитот што претходно не сте биле изложени. [+]

М-р современи накит

Нашиот магистер по современи накит го слави придонесот на индивидуални уметници и дизајнери. Тоа ви овозможува да ги проширите границите на вашата пракса со испитување на најсовремените идеи во накитот што претходно не сте биле изложени.

Како студент на овој курс, ќе бидете слободни да истражувате различни материјали и да експериментирате со обем, форма, украс и украсување на телото во нашите специјализирани објекти.... [-]