MA Chatham - MA програми во Chatham MA, Chatham

MA Chatham - MA програми во Chatham MA, Chatham

Master

А господар 's степен е на постдипломски академски степен. А господар 's степен подготвува студентите да го води или управуваат. А господар 's степен, исто така, подготвува некое лице за голем број на потраги преку специјализирани студија на терен.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

Чатам се наоѓа во Кент, па повеќето од граѓаните одат на Блискиот Кент колеџ и универзитет колеџ за креативните уметности (порано Кент Институтот за Арт и Дизајн). Сепак, ниту еден од овие се наоѓа директно во Чатам.

MA Chatham - Земи си MA во Chatham. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе
Во моментов нема програми за да се прикаже под степен MA Master Обединетото Кралство Chatham. Обиди се со нашите категорија related_degree MA Обединетото Кралство наместо.

Search for similar programs here