MA Oxfordshire - MA програми во Oxfordshire MA, Oxfordshire

MA Oxfordshire - MA програми во Oxfordshire MA, Oxfordshire

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

Оксфордшир е округот во Оксфорд. Со Оксфорд се главниот центар за едукација, постои само еден колеџ во Оксфордшир, кој не се наоѓа директно во Оксфорд себе, но во Banbury.

MA Oxfordshire - Земи си MA во Oxfordshire. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

мајстори во управување и стратешко водство

Oxademy Business School
Он-лајн студии Дел-студии 12 - 16 месеци Open Enrollment Обединетото Кралство Oxford

На MSL е центриран на личен и професионален развој на ефикасноста, овозможувајќи им на практикување и аспиранти менаџери да ги подобрат своите знаења и вештини за менаџмент, лидерство и стратегија. [+]

Лондонскиот универзитет Метрополитен, со корени кои датираат од 1848 година, се наоѓа во срцето на комерцијална област во Лондон; дом на некои од најголемите глобални корпорации и банкарски Правни фирми во светот. Нашата мрежа на индустријата партнери, нашите посветени и стручни наставата, како и нашата совршеност во истражување, направи Лондонскиот општината Факултет за бизнис и право наградува место да учат динамичен и релевантни портфолио на предизвик бизнис и правни предмети, опремување на нашите дипломирани студенти со знаења и вештини да се забрза нивната професионална кариера патеки. ... [-]


ма јавната историја,

Ruskin College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Oxford + 1 more

Овој курс ги опфаќа улогата на историјата во јавната арена: музеи, документарци, споменици, предавања, посети и заедницата настани се само некои од работите кои го сочинуваат јавната историја. Исто така ги проучува односите помеѓу историја и политика, и силно влијание на историјата на современото општество. [+]

Ова е една година со полно работно време или две години со скратено работно време постдипломски курс.

Таа е наменета за студентите со страст за историјата, но не мора да бараат диплома за додипломски студии во оваа тема.

Овој курс ги опфаќа улогата на историјата во јавната арена: музеи, документарци, споменици, предавања, посети и заедницата настани се само некои од работите кои го сочинуваат јавната историја. Исто така ги проучува односите помеѓу историја и политика, и силно влијание на историјата на современото општество.... [-]


м-р меѓународните работниците и синдикатите студии (iltus)

Ruskin College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години August 2018 Обединетото Кралство Oxford + 1 more

Движења на трудот во светот се како да се во криза и активно бараат начини за обновување. Овие прашања се тесно поврзани со глобализацијата и со флуидност меѓу појавни транзиција и земји во развој и земји. Место Раскин во работничкото движење, заедно со академскиот кадар истражување, пишување и настава во областа, го става во добра позиција за да стане центар на дебата и стипендија во овој проект. [+]

Ова е една година со полно работно време или две години со скратено работно време постдипломски курс.

Движења на трудот во светот се како да се во криза и активно бараат начини за обновување. Овие прашања се тесно поврзани со глобализацијата и со флуидност меѓу појавни транзиција и земји во развој и земји. Место Раскин во работничкото движење, заедно со академскиот кадар истражување, пишување и настава во областа, го става во добра позиција за да стане центар на дебата и стипендија во овој проект.... [-]