MA Epsom - MA програми во Epsom MA, Epsom

MA Epsom - MA програми во Epsom MA, Epsom

Master

М-р применета лингвистика е најчестиот на голем број на мајстори, или магистер, како тие се најчесто познати, кои имаат повисока концентрација на науката и се фокусира помалку на училница пракса.

Образование во Обединетото Кралство е пренесена прашање со секоја од земјите на Обединетото Кралство имаат посебни системи под различни влади: Владата на Велика Британија е одговорна за Англија, и шкотскиот Владата, велшкиот Владата и Северна Ирска Извршниот се одговорни за Шкотска , Велс и Северна Ирска, соодветно.

MA Epsom - Земи си MA во Epsom. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р графички дизајн

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Epsom + 1 more

Нашите М-р графички дизајн курс е структуриран да се промовира улогата на дизајнерите како квалификувани професионални комуникатори, и цврсто вградите култура на истражување и решавање на проблеми во креативна пракса. [+]

М-р графички дизајн

Нашите М-р графички дизајн курс е структуриран да се промовира улогата на дизајнерите како квалификувани професионални комуникатори, и цврсто вградите култура на истражување и решавање на проблеми во креативна пракса.

Нашиот курс има за цел да го промовира специјализмот и мајсторството во вашата единствена област на графички дизајн - која ќе се идентификувате и развивате со нас на оваа УО. Овозможувањето да создадете значајни резултати од информирани истражувања е врвен приоритет.... [-]


М-р моден маркетинг

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Epsom + 1 more

Глобалните модни брендови треба креативни мислители да ги комуницираат своите пораки ефикасно преку социјалните медиуми, дигиталните технологии и креативните ПР практики. Нашите нови магистерски студии комбинира јадро маркетинг и комуникациски вештини за да се изгради сеопфатно портфолио на знаење - централно за овој брзо менување на секторот и суштински за модните комуникатори од денеска. [+]

М-р моден маркетинг

Глобалните модни брендови треба креативни мислители да ги комуницираат своите пораки ефикасно преку социјалните медиуми, дигиталните технологии и креативните ПР практики. Нашите нови магистерски студии комбинира јадро маркетинг и комуникациски вештини за да се изгради сеопфатно портфолио на знаење - централно за овој брзо менување на секторот и суштински за модните комуникатори од денеска.... [-]