MA Farnham - MA програми во Farnham MA, Farnham

MA Farnham - MA програми во Farnham MA, Farnham

Master

УО или Мајсторот на уметностите степен е добиена со учениците по завршувањето на програмата, на една до две години студира историја, англиски или други ликовни уметности или хуманистичките предмети. Магистерски студии најчесто се мешавина на истражување и предмети.

Велика Британија, Велика Британија е повеќе од 300 години и се состои од четири конститутивни народи: Англија, Шкотска, Велс и Северна Ирска. Велика Британија е центар на учење за изминатите 1000 години и поседува многу антички и истакнати универзитети. Странските студенти ја сочинуваат значителен дел од студентите на телото во Велика Британија универзитети.

MA Farnham - Земи си MA во Farnham. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

МП Документарен практики

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Farnham

Курсот ќе ви овозможи да превземете интердисциплинарна работа меѓу новите медиуми, фотографија и филм, позиционирање на курсот како одговор на новите трендови и дискурси во креативна документарна практика. [+]

МП Документарен практики

Курсот ќе ви овозможи да превземете интердисциплинарна работа меѓу новите медиуми, фотографија и филм, позиционирање на курсот како одговор на новите трендови и дискурси во креативна документарна практика.

Вашите резултати може да бидат во фотографија, филм, интерактивни или веб-базирани формати - и ние ќе ве охрабриме да ги искористите неодамнешните случувања во рамките на индустријата.... [-]


М-р металургија

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Farnham + 1 more

Нашите М-р металуршкиот курс дава дизајн професионалци и дипломирани студенти можност да ги продлабочат своите вештини и искуство во областа на градење на работа, леење работа и метали. [+]

М-р металургија

Нашите М-р металуршкиот курс дава дизајн професионалци и дипломирани студенти можност да ги продлабочат своите вештини и искуство во областа на градење на работа, леење работа и метали.

Овој курс е за високо мотивирани и талентирани луѓе кои сакаат да работат во првите редови на нивната креативна дисциплина. Тоа е проект кој е предводен од студиски пат и има тесно насочено насочување.... [-]


М-р илустрација

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Farnham + 1 more

Современата практика за илустрација се зголеми за да опфати широк спектар на амбиции и можности за креаторите на сликата и раскажувачите. Растот на онлајн дигиталните култури - и влијанието на создавањето на дигитални слики врз традиционалното креирање на слики - бара флексибилни и прилагодливи практичари, и обезбедува уникатни можности за претприемачкиот илустратор. [+]

М-р илустрација

Современата практика за илустрација се зголеми за да опфати широк спектар на амбиции и можности за креаторите на сликата и раскажувачите. Растот на онлајн дигиталните култури - и влијанието на создавањето на дигитални слики врз традиционалното креирање на слики - бара флексибилни и прилагодливи практичари, и обезбедува уникатни можности за претприемачкиот илустратор.... [-]


MA стакло Дизајн

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Farnham + 1 more

Нашите м-р Стакло разбира е проект предводена и студиски-базирани курс со упатство насоки, каде што ќе се создаде индивидуална совршеност преку ригорозни истражувања, вклучувајќи практични и теоретски истражувања. Ние ги охрабруваме широк спектар на пристапи, од традиционалните специјализирани занаети до современите влијанија на уметноста, занаетот, дизајнот и технологијата. [+]

МА стакло

Нашите м-р Стакло разбира е проект предводена и студиски-базирани курс со упатство насоки, каде што ќе се создаде индивидуална совршеност преку ригорозни истражувања, вклучувајќи практични и теоретски истражувања. Ние ги охрабруваме широк спектар на пристапи, од традиционалните специјализирани занаети до современите влијанија на уметноста, занаетот, дизајнот и технологијата.... [-]


MA снимање

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Farnham + 1 more

Овој курс ви нуди можност да ги развиете своите креативни и технички вештини како независен режисер кој работи во фантастичен филм. Ќе имате можност да го напишете и да го насочите вашиот сопствен краток филм или да следите специјална рута како раководител на сектор за филмско производство. [+]

MA снимање

Овој курс ви нуди можност да ги развиете своите креативни и технички вештини како независен режисер кој работи во фантастичен филм. Ќе имате можност да го напишете и да го насочите вашиот сопствен краток филм или да следите специјална рута како раководител на сектор за филмско производство.

Ќе развиете вештини на високо ниво во средина за учење која негува техничка извонредност во создавањето на кинематографски звук и слика. Ќе развиете лична креативност и способност ефикасно да соработувате во рамките на тимот во потрага по заедничка филмска визија.... [-]


М-р керамика

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Farnham + 1 more

Нашите М-р керамика разбира е проект предводена и студио-базирана програма со упатство насоки, каде што ќе произведува високо-квалитетна работа преку ригорозни академски истражувања и креативни студиото пракса. [+]

М-р керамика

Нашите М-р керамика разбира е проект предводена и студио-базирана програма со упатство насоки, каде што ќе произведува високо-квалитетна работа преку ригорозни академски истражувања и креативни студиото пракса.

Ќе имате можност да создадете голем број на предмети, да експериментирате со различни материјали и процеси и да го развиете индивидуалниот стил и креативност. Нашите М-р поддржува широк спектар на керамика практики, вклучувајќи ги и историски, традиционални и современи, и ќе ги поттикне иновации во керамика дизајн и технологија.... [-]


М-р анимација

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Farnham + 1 more

Нашите М-р анимација разбира се базира на нашата долга историја на обезбедување на високо ценета анимација образование во Uca Farnham и ќе ви обезбеди силен интердисциплинарен пристап кон анимирана форма. Ние нудиме динамична средина во која ќе можете да се вклучите со анимирана форма во традиционалните 2D и 3D стоп движења, како и теоретски аспекти на дисциплината. [+]

М-р анимација

Нашите М-р анимација разбира се базира на нашата долга историја на обезбедување на високо ценета анимација образование во Uca Farnham и ќе ви обезбеди силен интердисциплинарен пристап кон анимирана форма. Ние нудиме динамична средина во која ќе можете да се вклучите со анимирана форма во традиционалните 2D и 3D стоп движења, како и теоретски аспекти на дисциплината.

... [-]

М-р дизајн на производи

University for the Creative Arts
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 2 години September 2018 Обединетото Кралство Farnham + 1 more

Нашите М-р дизајн на производи разбира обезбедува концептуален процес и контекст за развој на креативни и иновативни производи. Ова вклучува проучување на социо-културни и економски прашања, нови технологии и креативен визуелен јазик во однос на вашата пракса. [+]

М-р дизајн на производи

Нашите М-р дизајн на производи разбира обезбедува концептуален процес и контекст за развој на креативни и иновативни производи. Ова вклучува проучување на социо-културни и економски прашања, нови технологии и креативен визуелен јазик во однос на вашата пракса.

Како студент на нашиот курс, ќе преземе индивидуални истражувачки проекти со користење на интегриран производ дизајн процес. Исто така ќе развиете и комуницирате дизајн решенија кои се усогласуваат со критериумите за дизајн и да одговорат на пошироки прашања како што се начинот на живот, пазарите или информациската економија.... [-]