MA Devon - MA програми во Devon MA, Devon

MA Devon - MA програми во Devon MA, Devon

Master

Програми со наслов "мајстор на уметноста " традиционално се состои од либерални уметности теми како што се филозофија, историја, или литература. Мајстори на уметноста се постдипломски програми кои може да се земе по заработени диплома во додипломската програма (диплома). Мајстори на уметноста програми имаат наслов "МА ", "мајстор на уметноста " или "МА ".

Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, попозната како Обединетото Кралство и Велика Британија, е суверена држава се наоѓа надвор од северо-западниот брег на континентална Европа.Двете најпознатите (и најстарата) универзитети се Оксфорд и Кембриџ (често се нарекува како Оксбриџ од страна на многу Британци) Англија, исто така има неколку други од светска класа институции, вклучувајќи и неколку во Лондон (особено Кралскиот колеџ, Лондонската школа за економија, Универзитетскиот колеџ во Лондон и кралот 's колеџ во Лондон, сите се дел од лондонскиот универзитет)

MA Devon - Земи си MA во Devon. Земете ги сите програмата БМВ и училиште информации. Заштедете време и се јавите во училиштето директно тука!

Читај повеќе

М-р по економија за транзиција

Schumacher College
Студии врз за студентски град Целосна Дел-студии 1 - 3 години September 2018 Обединетото Кралство Totnes + 1 more

Како одговор на продлабочената економска и сродни кризи, ние започна нашата програма за постдипломски студии по економија за транзиција во соработка со Економскиот Фондацијата Ново, транзицијата мрежа и на бизнис школа на Универзитетот во Плимут. Дата на започнување - Sept 2017 година [+]

Никогаш немало повеќе важно време за нов пристап кон економијата.

Постои итна потреба за радикални промислува на нашиот економски систем. Ни треба ново размислување и нови модели кои ја признаваат предизвиците со кои се соочуваме сега, наместо слепо по патот кој не одвел во конвергенција кризи сега се соочуваме.

Овие модели ќе ни овозможат да ги ублажиме влијанијата и да се прилагодиме на овие интерконектирачки кризи - вклучувајќи ги и климатските промени, загубата на биодиверзитетот, изворите на енергија во снабдувањето со фосилни горива, финансиската нестабилност, безбедноста на храната, сиромаштијата и така натаму. Тие ќе бидат изградени на разбирање на комплементарноста на еколошката заштита и човечкиот процут.... [-]


ма еколошки дизајн размислување

Schumacher College
Студии врз за студентски град Целосна 1 година September 2018 Обединетото Кралство Totnes

Бидете активни и трансформација во рамките на организациите, заедниците, економијата и образованието, како што одговори на предизвикот на транзиција кон ниска употреба на јаглерод, висок благосостојба и еластични места и системи. Никогаш немало повеќе важно време за нов пристап кон дизајнот. - започнува во септември 2018 година. [+]

Никогаш немало повеќе важно време за нов пристап за ангажирање со предизвикувачки ситуации со кои се соочуваме од локално до глобално ниво. Во брзо менување на динамичен ситуација, решенија ретко остануваат оптимални за многу долго и континуирано активно учество е неопходна состојка за успех. Расте еластичност во поединци и заедници е начин да се насочи и покрај постојаните промени околу нас.... [-]


М-р социјална работа

Plymouth University
Студии врз за студентски град Целосна 2 години August 2018 Обединетото Кралство Plymouth

Професионално признати од страна на професии Советот за здравство и заштита (HCPC), нашата практика предводена степен ви овозможува да се постигне професионална компетентност и способност да се однесуваат академски теорија и познавање на социјална работа пракса. Ќе се развие познавање на работа теории и методи на оценување и социјална интервенција, како и рефлексивни пристапи кон човековите потреби и однесување, сегашната социјална политика и со закон. Ќе ни остави и ... [+]

М-р социјална работа

Професионално признати од страна на професии Советот за здравство и заштита (HCPC), нашата практика предводена степен ви овозможува да се постигне професионална компетентност и способност да се однесуваат академски теорија и познавање на социјална работа пракса. Ќе се развие познавање на работа теории и методи на оценување и социјална интервенција, како и рефлексивни пристапи кон човековите потреби и однесување, сегашната социјална политика и со закон. Ќе ја напушти нас добро подготвени за вработување во социјалната заштита.... [-]


М-р архитектура

Plymouth University
Студии врз за студентски град Целосна 1 година August 2018 Обединетото Кралство Plymouth

Оваа една година програмата м-р Архитектура има за цел да ви помогне во развивање на вештини во архитектонски дизајн, во процесот на развој на двете урбан дизајн и детален зграда дизајн. Вашите студии ќе бидат поставени во истражување на нови урбанистички форми кои се генерирани во одговор на менување на природата на градовите, особено зголемување на регионалната и глобалната поврзаност, и менувањето на културни, економски, еколошки, политички, социјални ... [+]

М-р архитектура

Оваа една година програмата м-р Архитектура има за цел да ви помогне во развивање на вештини во архитектонски дизајн, во процесот на развој на двете урбан дизајн и детален зграда дизајн. Вашите студии ќе бидат поставени во истражување на нови урбанистички форми кои се генерирани во одговор на менување на природата на градовите, особено зголемување на регионалната и глобалната поврзаност, и менувањето на културни, економски, еколошки, политички, социјални и физички услови и барања.... [-]